piękne nogiładne nogi
Konkurs na piękne nogi:  Historia konkursu na piękne nóżki

Pomysł konkursu narodził się w lutym 2000 roku. Wtedy to wykonałem pierwsze zdjęcia nóżek żony, kuzynki, sąsiadki i koleżanek z pracy, łącząc w ten sposób swoje uwielbienie łowiectwa i kobiecego piękna.
Tak, tak! Łowiectwa, bo damskie kolanka tworzą jedną z piękniejszych tradycji łowieckich (odnośnik na dole strony).
W tamtych czasach rozdzielczość stron internetowych wynosiła 640x480 pikseli. Musiałem więc bardzo mocno zmniejszać zdjęcia, by móc je pokazać na stronie. Niestety nie zachowałem oryginałów - to dlatego zdjęcia są takie malutkie, jakich nikt już dzisiaj na stronach nie umieszcza.
Nie spodziewałem się, że konkurs stanie się areną zaciekłej rywalizacji. Dziewczyny walczyły zawzięcie o jak najwyższe miejsce, telefonicznie lub mailowo polecając konkurs znajomym, bo wtedy jedna osoba mogła oddać tylko jeden głos.
Z tamtych czasów do dziś w konkursie pozostały piękne nóżki P, K, R, Z i E. 
Pierwszą liderką została E. Pamiętam, że chodziła wtedy dumna jak paw, ubierając się coraz piękniej, tzn. nosząc coraz krótsze mini. 
Później, przez wiele miesięcy przewodziły stawce nóżki P, ale wygrywały one z K zaledwie o kilka punktów, aż w końcu wyprzedziły je wyraźnie i zdobyły przewagę dochodzącą do 50 punktów. Jednakże jak szybko tę przewagę zdobyły, tak też szybko ją utraciły i prawie cały następny rok, to jedne, to drugie wychodziły na prowadzenie. Jakież to były emocje! 
W marcu 2002 roku pojawiły się w konkursie piękne nóżki S i L. W tym czasie nogi P zaczęły znowu wyraźnie górować nad K i gdy już się wydawało, że będą samodzielnie królować, zostały po blisko miesięcznej walce pokonane przez S.
Ustaliły się rywalizujące pary. Aktualna liderka - S miała niewielką przewagę nad P. O trzecie miejsce przez dwa lata walczyły ze zmiennym szczęściem K i L, a różnice między nimi nie przekraczały 20 punktów. Dopiero w roku 2009 wyraźnie wzrosła przewaga L.
Podobnie wyrównany bój toczyły piękne nóżki R i Z. Kiedyś nogi R miały dużą przewagę, ale ich notowania osłabły, gdy pojawiły się kompozycyjnie podobne, rewelacyjne nogi S.
W roku 2010 nóżki Z pokonały R (po 7 latach walki) i zaczęły zbliżać się do K. Fascynująca walka Z i K trwała wiele miesięcy. Już w grudniu było blisko zmiany miejsc - Z zaciekle goniła K, ale nie dała jej rady. Pokonała ją dopiero w styczniu 2011, ale K jeszcze kilka razy wracała do walki. Ostatecznie nie dała rady i teraz wyraźnie przegrywa. 
Nowości z czerwca 2009:
Dodałem do konkursu piękne nogi M i przyznałem im średnią ważoną z punktów zgromadzonych przez konkurentki, co uplasowało je na 5 miejscu, z nieznaczną przewagą nad R. Nóżki M zrobiły furorę. Przez pierwsze 4 miesiące wygrywały miesięczne rankingi nawet z doskonałymi nogami S. Wtedy też R podjęła walkę o odzyskanie 5 miejsca, nie dała jednak rady, natomiast M zaczęła gwałtowny pościg za rywalkami. Po 3 miesiącach pokonała K i zaczęła szybko zbliżać się do L. Jednak L okazała się trudniejszą rywalką. W grudniu podjęła szaloną walkę o utrzymanie 3 miejsca i tę walkę wygrała! Od wspomnianego remisu, L ani raz nie dała się wyprzedzić i zakończyła rok czteropunktowym prowadzeniem. Ich zaciekła walka spowodowała, że obie wyraźnie zbliżyły się do P, dzierżącej od dawna 2 miejsce w rankingu. Pod koniec marca 2010 M wywalczyła 2 miejsce w rankingu. Wcześniej jednak musiała bronić swego świeżo zdobytego 3 miejsca przed atakami P, która doprowadziła do remisu, ale na więcej nie było jej stać. W kwietniu P w pięknym stylu wróciła z 4 na 2 miejsce. Zaraz na początku kwietnia pokonała L, a w jego połowie - M.
Do końca roku 2010 pasjonowaliśmy się walką między P, M i L. 
Nowości ze stycznia 2011:
Dodałem do konkursu piękne nogi J i przyznałem im średnią ważoną z punktów zgromadzonych przez konkurentki. 
Pod koniec grudnia M wyprzedziła P i przez kilka dni zajmowała drugie miejsce. Pogoń P była jednak fenomenalna. Rzutem na taśmę pokonała M i rok 2011 zakończyła na drugim miejscu. Natomiast na dole tabeli szalała E. Wspaniałym finiszem pokonała nie tylko J, ale także R i z ostatniego miejsca przesunęła się na siódme. 
W grudniu 2013 zaczęło się dziać! Konkurs został rozreklamowany na forum łowieckim
W ciągu 2 dni (19 i 20 grudnia) konkurs obejrzało ponad 1700 osób, a kolejnego dnia liczba ta zwiększyła się do 2100. Oddano prawie 300 głosów. Po tych rekordowych 2 dniach liczba odwiedzających wyraźnie spadała, ale i tak była większa niż w niejednym miesiącu.
Te niesamowite 2 dni wygrała zdecydowanie S (81 głosów), przed K (38) i P (35), natomiast w całym miesiącu rozkład głosów był następujący S (108), K (47), P (46), L (41), Z (35), M (30), E (18), R (17), J (17), czyli w sumie 359.
Pewnego rodzaju zaskoczeniem była druga pozycja, zajmującej szóste miejsce K oraz stosunkowo słaby wynik M, która przecież tak długo zajmowała drugie, a potem trzecie miejsce. 
Od roku 2014 popularność konkursu spadła. Niestety nie mam już czasu na działania marketingowe, które doprowadzały kiedyś do tysięcy wizyt i setek głosów miesięcznie. Konkurs żyje własnym życiem i tak już pewnie pozostanie.
Niektóre nóżki mają stałych wielbicieli, którzy czasem do mnie pisują, pytając co słychać u dziewczyn.
Z siedmioma dziewczynami biorącymi udział w konkursie mam bieżący kontakt. Wszystkie one mają nadal piękne nóżki, mimo upływu 20 lat od narodzin konkursu.
Lubię to!