DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki08-09-2005
Statystyki poczytności

O poczytności swoich tytułów prasa w Polsce informacje albo głośno, albo skrzętnie trzyma te informacje w tajemnicy. Z wysokim prawdopodobieństwem można przyjąć, że dane te publikują tytuły o dużej lub rosnącej poczytności, a ukrywaja te, które w poczytności nie mają się czym chwalić. Jako nowy tytuł na rynku medialnym łowiectwa, porównywać się możemy tylko z Łowcem Polskim i z Bracią Łowiecką, jedynymi jak i nasz portal mediami ogólnopolskimi. Ani ŁP, ani BŁ danych o swoich nakładach nie publikują, ale my nie zamierzamy tej informacji ukrywać.

Ponieważ wymienione wyżej czasopisma mają miesięczny cykl wydawniczy, portal www.lowiecki.pl będzie publikował dane o swojej poczytności, podając je w wymiarze miesiąca. Dane przez nas publikowane będą okreśłały ile w danym miesiącu różnych komputerów w sieci, a więc co najmniej ile pojedynczych osób zajrzało chociaż raz do portalu. Tak jak i czasopismo oddane w ręce jednego czytelnika, który je kupił, tak i jeden komputer łaczący się z portalem może obsłużyć więcej niż jednego czytelnika. Tak więc, jeżeli czasopisma liczą swoich czytelników na więcej niż sprzedano nakładu, tak i my spodziewamy się większego czytelnictwa, niż publikowane przez nas dane unikalnych komputerów łączących się z nami w ciągu miesiąca.
Poczynajac od obecnego miesiąca, podawać będziemy na stronie głównej portalu liczbę unikalnych komputerów, z których łączono się z nami w ciągu miesiąca poprzedniego. Ta liczba za miesiąc sierpień 2005 r. wynosi 29 523 i będziemy takie liczby publikować po zakończeniu każdego kolejnego miesiąca.

Odchodzimy tym samym od publikowania rekordowych ilości wejść w ciągu jednego dnia, bo te liczby opieraliśmy na liczbie odsłon tylko strony głównej, a przecież portal rozrósł się już do tego rozmiaru, że niekoniecznie strona główna jest najczęściej odwiedzaną naszą stroną. Odejście od zliczania ilości odsłon danej, czy wszystkich stron, uzasadnione jest również brakiem możliwości porównania się z innym mediami na rynku, które nie są przecież w stanie zliczać osób oglądających okładkę i każdą inną stronę przez swoich czytelników.

Czy podawane przez nas dane mają nas cieszyć czy martwić, niech wypowiedzą się nasi czytelnicy. My gwarantujemy, że dane te są rzetelne, a ich interpretację pozostawimy Koleżankom i Kolegom myśliwym.
09-09-2005 22:54 Wiesław Nitka Cieszy mnie bardzo, że powstał i funkcjonuje www.lowiecki.pl. Tu nietylko można coś przeczytać - pozyskać informacje z szerokiej tematyki łowiectwa ale również czynnie zabrać głos np. forum,czat. ŁP ja przyrównuje do siana które zjada zwierzyna by przetrwać ale tłuszczu od niego nie dostanie ale zaznaczam że szanuję również tych kolegów którzy tylko te gazetę czytają. Ja wolę jednak łowiecki bo tutaj się pisze i dyskutuje nie tylko o sukcesach PZŁ a również o problemach jątrzących związek od środka. I taka musi być właśnie gazeta która prawdy się nie boi i prawdzie pomaga. DB
08-09-2005 16:31 krogulec  Należy sie cieszyć przedewszystkim że czytelnictwo jakiekolwiek by nie było - nie zanika wyparte przez "gadaczki" i pisma obrazkowe , ale w wypadku "Naszego " forum rozwija sie i ma sie całkiem sądząc po liczbach nie najgorzej .
Chciałoby sie jeszcze aby poziom niektórych dyskusji był bardziej merytoryczny i pozbawiony akcentów "zniesmaczajacych" ale chyba takie mam wrażenie że poza "wejsciami smoka" przez przypadkowych odwiedzających dziennik stonował szermierzy niewybrednego słowa . Poniekąd to i dobrze , może mniejszy folklor ale nie zawsze ma się na ten szczegołny rodzaj ekspresji chęć .
Czekając na dalszy rozwój pozdrawiam : redakcję , piszących , czytających i sympatyków spoglądających przez ramię Darz Bór !


Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.