DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Marek Wielgosz26-11-2010
Myśliwski Bralin

W niedzielę 10 października br. w dawnym kościele ewangelickim w Bralinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Wielkie pasje (nie)zwykłych ludzi", pod nazwą "Pojedziemy na łów, na łów, towarzyszu mój..."

Organizatorzy - Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej, mimo młodego stażu (zarejestrowane w 2008 r.) działa bardzo prężnie, o czym świadczy mnogość i tematyka zorganizowanych imprez, odnotowanych także na stronie internetowej.

Jednym z punktów ich bogatego programu jest: "działanie na rzecz kultury, sztuki, poszanowania tradycji, sportu i turystyki...", trzeba przyznać udaje się im to znakomicie.

Zapewniono bardzo wysoki poziom imprezy, oddający licznie zaproszonym gościom, mieszkańcom, młodzieży, dzieciom i przedstawicielom samorządu gminnego niepowtarzalny urok i klimat sztuki myśliwskiej i łowieckiej.

Członkowie Stowarzyszenia postarali się o odpowiednią oprawę na tę okazję, pomógł wyjątkowy człowiek, pasjonat myślistwa, sygnalista, preparator trofeów łowieckich, członek Komisji Etyki etc. etc. kolega Paweł Kaczmarek, autor życzliwie przyjętej prelekcji tematycznej.

Kunszt kolegi Pawła można było ocenić, podziwiając zaprezentowane w tym wyjątkowym wnętrzu kościelnym, wśród gałęzi jedliny, trofea.

Kolejnymi punktami programu było: prezentacja sygnałów łowieckich przez Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Syców, i występ zespołu "Ale Babki".

Brawurowo wykonano znane, nieraz zapomniane utwory, a już "Uciekła mi przepióreczka" wywołało entuzjazm i bisy słuchaczy.

Spotkanie zakończyła biesiada myśliwska gdzie królowała grochówka prosto z kotła polowego i ciasta domowego wypieku.

Wszak mądrzy ludzie mówią: "Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę".
Darz Bór Marek Wielgosz
27-11-2010 11:23 Płomyczek 87 Cieszę się że takie spotkania mają miejsce ma to ogromne znaczenie na podtrzymanie naszych tradycji,obyczaji,Krzewienie tego w społeczenstwie jest bardzo a zwłaszcza w tych czasach potrzebne bo to nadaje właściwy wizerunek łowiectwu.Wydarzenia tego rodzaju powodują że łowiectwo jest postrzegane od wewnatrz,że łowiectwo to nie tylko strzelanie ale kultura wyrazona poprzez tradycje naszych przodków i nas samych.Znam smak takich spotkań bo miałem okazje i byłem zaproszony na takiego rodzaju wydarzenie gdzie zaprezentował się pierwszy zespół ZG PZŁ w Warszawie.Miało to miejsce na 60 rocznice koła Jeleń w Dębnie.Najbardzej cieszyło mnie to że goścmi zaproszonymi na to wydarzenie pomijając władze lokalne,powiatowe,wojewódzkie samorządowe i władze ZO ZG PZŁ była okoliczna ludnośc oraz młodzież i ich nauczyciele.Najbardziej zależalo mi na świadomości tych najmłodszych napewno odebrali to z aplauzem i coś co djametralnie różni się od tego jak dotychczas odbierali łowiectwo. DZIEKUJE DARZ BÓR
26-11-2010 15:22 parzypyra  Bardzo ładnie ,tylko proszę o informację przed uroczystością , z przyjemnością z kolegami wypilibyśmy za pomyślność organizatorów, i zobaczylibyśmy uroczystośc na własne oczy. Może była informacja na łowieckim a tylko ja przeoczyłem. Pozdrawiam.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.