DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki08-08-2015
O "Łowieckim" na zjeździe w Gdańsku

O zjeździe w Gdańsku w 2010 r. pisałem 5 lat temu, a o tym tegorocznym, z dnia 1 sierpnia br., będzie można przeczytać w poniedziałek. Wyprzedzając sprawozdanie z tego zjazdu, oddaję dzisiaj głos moim prominentnym Kolegom z okręgu, żeby przedstawić ich stanowisko, oczywiście krytyczne, wobec dziennika i portalu "Łowiecki". Znam ich od lat i nie szczędzimy sobie słów krytyki, ale spotkania z nimi, czy to na zjeździe, czy w biurze okręgu, upływają zawsze w miłej atmosferze. Na zjeździe w 2010 r. sekretarz ORŁ kol. Wojciech Kraiński złożył do uchwały zjazdowej propozycję odcięcie się od moich propozycji zmian w PZŁ, co zjazd zaakceptował, a na tym zjeździe z podobą inicjatywą wystąpił kol. Andrzej Kraiński, łowczy KŁ "Wybrzeże" w Gdańsku.

Dla przybliżenia czytelnikom autora tej inicjatywy i lepszego zrozumienia treści, które jego wystąpienie zawierało, należy się czytelnikom informacja, że w kole łowieckim "Wybrzeże" w Gdańsku prezesem jest kol. Piotr Ławrynowicz, Łowczy Okręgowy i Przewodniczacy ZO PZŁ w Gdańsku, a członkami koła są koledzy Wojciech Kraiński, Sekretarz ORŁ w Gdańsku i Piotr Kraiński, syn Wojtka, członek Komisji Strzeleckiej ORŁ. Czy łowczy tego koła kol. Andrzej Kraiński to też rodzina, tego nie wiem, ale w organach okręgowych ostatniej kadencji funkcji żadnych nie pełnił.

Po tym wstępie zapraszam do zapoznania się z całością tego wystąpienia, odczytanego z mównicy zjazdu i przekazanego do zjazdowej komisji uchwał i wniosków. Ubiegając zarzut, że publikuję materiał bez gody jego autora, informuję, że mam osobistą zgodę kol. Andrzeja Kraińskiego, o którą poprosiłem i uzyskałem w przerwie obrad zjazdu.

 


Nie zamierzam polemizować z powyższym wystąpieniem, ale żeby je lepiej zrozumieć, należy znać fakty, do których nawiązuje kol. Andrzej Kraiński. Pozwolę sobie je więc przywołać w kolejności podanej w jego wystąpieniu.
  1. Wypowiedzi dot. wódki nigdzie nie odnalazłem i może znajdą ją czytelnicy, ale cytat wskazuje, że chodziło o postrzeganie myśliwych przez eko-oszołomów i naszych przeciwników;
  2. To co z mojej wypowiedzi cytował tygodnik WPROST brzmiało dokładnie tak:
    ..."Całe łowiectwo wygląda dokładnie tak jak za czasów powołania PZŁ przez Bieruta, a nawet mniej demokratycznie"...;
  3. O "k i l k u s e t" sprawach sądowych nie mogłem ..."z dumą oświadczyć"... tygodnikowi WPROST, bo nie ma w przywołanym wyżej artykule żadnych moich słów na ten temat;
  4. zapytanie o osobę przewodniczącego ZO PZŁ w Gdańsku nie zadawałem ja, tylko dziennikarz nie będący myśliwym i był to wstęp do pierwszego pytania, które zapytywało od kiedy obecny przewodniczący zajmuje to stanowisko, a pozostałe 4 pytania dotyczyły liczby dni przebywania łowczego okręgowego poza biurem oraz kosztów jego delegacji służbowych w roku 2013 i pytania te dziennikarz ten skierował nie tylko do Gdańska, ale do wszystkich 49 zarządów okręgowych i do ZG. Żaden z tych organów informacji tej, będącej informacją publiczną dostępną każdemu obywatelowi RP, nie udzielił, stąd 50 wniosków do sądów administracyjnych;
  5. słowa "blochomendy" użył raz jeden z dyskutantów na forum i nikt z organów PZŁ nie wnosił, o skasowanie jego postu;
  6. Jeżeli ktokolwiek przypisuje pracownikom Związku ..."horrendalne wynagrodzenia mijające się wielokrotnie z rzeczywistością"..., to tylko dlatego, że Związek ukrywa te wynagrodzenia płacone przecież z kieszeni myśliwych, chociaż wynagrodzenia wszystkich osób wykonujących zadania w imieniu państwa tak jak PZŁ, od wójtów poczynając, poprzez starostów, burmistrzów, prezydentów miast, ministrów, aż do posłów, senatorów i Prezydenta RP są w wolnej Polsce jawne, ale nie w naszym Związku;

Znając więc już fakty, których prawdopodobnie większość delegatów na zjazd w Gdańsku nie znała, można sobie samemu wyrobić opinię o przytoczonym wyżej wystąpieniu. A czy wniosek zawarty w jego zakończeniu został uwzględniony w uchwale zjazdu, tego nie wiem. Wtedy kiedy zjazd dyskutował nad swoją uchwałą, pracowałem nad jak najszybszym ustaleniem wyników wyborów do ORŁ, jako członek komisji skrutacyjnej zjazdu w Gdańsku.
10-08-2015 16:04 lelek_nowy Zdaniem działaczy "jedność PZŁ przede wszystkim", w obecnej atmosferze medialnej i w mediach społecznościowych, anty łowieckiej, przeciw polowaniu i w nagonce na myśliwych ma nas uratować. To mżonka, nie "jedności" nam potrzebna, tylko aktywne stanięcie na przeciw takim ludziom jak np. nawiedzony Rafał Gaweł z LPM, któego nazwisko kojarzy się znaczącej cześci społeczeństwa, akurat przeciwnie jak Lech Bloch, którego nazwisko znane jest tylko w zamkniętym kręgu osób. Tak długo jak na czele związku identyfikowanego jako organizacja wszystkich myśliwych, będzie stał ktoś, kto boi się takich ludzi jak Rafał Gaweł, czy Jacek Bożyk z Klubu "Gaja" i nie chce lub nie potrafi stanąć z nimi twarzą w twarz, a za to nie wychyla nosa z gabinetu, rządząc tylko swoimi podwładnymi zadowolony ze wsparcia posłów, tak długo będziemy oddawać pola tym eko-wariatom, prowadząc nie tylko PZŁ, ale wszystkich jego członków do czasów całkowitego zakazu polowania i utrzymywania "znośnego gospodarczo" stanu liczebności zwierzyny przez trucie, zagazowywania lub odstrzał z helikopterów. A tak na marginesie, proszę popatrzeć na stronę www Klubu "Gaja", jest tam wszystko, co ukrywa o sobie PZŁ http://www.klubgaja.pl/. Sprawozdania finansowe, Biuletyn Informacji Publicznej, itp.
10-08-2015 14:06 martinez A było tak. Najpierw nerwowe oczekiwanie w ZO PZŁ w Gdańsku na spływ informacji od kół łowieckich w sprawie wyboru delegatów na zjazd okręgowy. Wybiorą tego Gawlickiego, czy nie? Jezu Chryste, żeby nie... Mijały spokojnie dni, gdy pewien gdański listonosz zawitał w wysokie progi ZO. Wybrali go jednak - jęk z gardeł związkowych urzędników długo jeszcze hasał po Jaśkowej Dolinie. Kurna! Znowu, kolejny raz - i co teraz? Jak nic rozsadzi obrady od środka. Wykaże ułomności regulaminu obrad, przywali się do sposobu liczenia głosów, wygłosi kazanie, zada niewygodne pytania. Co robić i czy w ogóle robić? Kto jest chętny do dania odporu reformatorowi, bo przecież nie zostawimy tego bez komentarza? Przecież Kolega Gdula będzie gościem obrad. Może Kolega? Ja tam nie, nie umiem, nie chcę, zresztą po co z nim wchodzić w dysputę, z wrogami zrzeszenia z założenia nie rozmawiam. No to może ty, Kolego? Ja, a dlaczego ja? Są inni lepsi, bardziej wymowni - tu trzeba kogoś z jajami, takiego mistrza ciętej riposty, znawcę tamatu - co i z logiką sobie poradzi i doświadczeniem prawnym pokona. No takiego właśnie - przytaknęli wszyscy. Po chwili zadumy... Jak nie ma ochotnika - to ja się podejmę - wygarnął jeden. Ale wiecie co, nie skupię się na merytoryce - atak personalny - będzie najlepszą formą uderzenia. Związkowa czarna owca wraz ze swoim portalowym stadem musi zostać ogolona i rozwałkowana. Dobrze - powiedzieli działacze. Tylko stary, nie czytaj z kartki. Absolutnie! Owszem - spisz najważniejsze tezy - ale potem twórczo je rozwiń. I na koniec - musisz powiedzieć - albo portal i rednacz przestaną kalać własne gniazdo - albo i tu twardo - wyrzuci się ich z PZŁ. Dla dobra i chwały polskiego łowiectwa! Podołam wyzwaniu towarzysze - powiedział. No i jak to zabrzmiało - mogą wszyscy dowiedzieć się z zamieszczonego listu otwartego do delagatów okęgu gdańskiego - o ile przebrną przez pierwsze wersety. Ja do końca nie dotrwałem. Niech Wam bór darzy obficie przez następne lata. Ale za pięć lat znowu zjazd! I Gawlicki znów? Kto chętny Koledzy, żeby zmierzyć się z ...
10-08-2015 10:52 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
10-08-2015 09:53 Husky Sylwian70 ;
"...W sejmie zasiada wielu naszych kolegów po strzelbie..."
Może Twoich, bo temu daleko do moich kumpli ;
http://www.wiocha.pl/1260484,Bogdan-Pek-PiS-Sejmowy-Hotel-5-pietro
DB.
10-08-2015 09:06 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 23:37 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 20:46 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 14:09 puchaty mis Piotrusiu Panie
Już sam tytuł tego felietonu , swiadczy żeś kontent z tego że, Cie w koncu dostrzegli ci co na OZD spędzeni zostali.
I właściwie tylko tyle wypływa z Twojego tu "donosu".
Pisałem Ci już , nawet wierszem, że do mównicy Cię nie dopuszczą, podobnie jak było poprzednio.
Upierasz sie w swoim przeświadczeniu o własnej wartosci, i znaczeniu tego portalu.Ale życie lubi płatać figle i szybko koryguje swoje błedy.
Pismo Krainskiego , pomimo ,że zawiera kupę bzdurnych wywodów, jest jednak dla Ciebie pewną nobilitacją, ale też i nauką.
Jak zauważyłeś Krainski nigdzie nie wymienił Twojego nazwiska,a wszyscy pewnie wiedzieli o kim rzecz.
Ty , piszac powyższy tekst musiałes sie podeprzeć personaliami, gdyż chodziło tu o przyłożenie adwersarzowi , a nie o dyskusje o treści tego pisma.
Piotrusiu.
Do czasu dopuki nie zmienisz swojego wyobrażenia o własnej pozycji i znaczeniu, o wyimaginowanej misji , zawsze "cieszyć "Cię będą takie wzmiankowe i bez znaczenia newsy , jak to pismo-apel.
Kim ty jesteś?
Jednym ,z tysięcznej rzeszy, prezesem kola łowieckiego,jednym z set tysięcznej rzeszy właścicieli stron inernetowych, jednym z milionów polaków którym cos nie "pasi". Tyle!
Ty jednak uparcie twierdzisz ,że jesteś ...nie wiem...wyjątkiem.
Gościem który wie co ,ale nie wie jak.Bzdura. Takich jak Ty są tysiące nawet w samym tylko PZŁ -le.
Chcesz zmienić świat nie mając ku temu żadnych kwalifikacji? Zmieniaj!!! Ale nie dziw się ,że ktoś Ci przy tym paluszki przytrzaśnie.
Chrystus by być prorokiem przynajmniej chodził po wodzie , a ty?
Co takiego "innego" potrafisz?
Co do tej pory takiego wyjątkowego zrobiłeś ?
Wykreowałeś Pawluka? OK, to fuks, gdyż nikomu by się to nie udało.
co jeszcze?

W takim razie , nie narzekaj , gdyż pismo Kraińskiego podnosi tylko , (nie wiem za co) Twój prestiż.
puchaty
09-08-2015 14:00 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 13:34 werant "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?"
09-08-2015 13:11 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 12:34 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 12:13 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 11:33 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 11:08 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 10:50 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 10:33 OIOM Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 10:17 Stanisław Pawluk Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
09-08-2015 10:07 kujawiak pomorski OIOM....zlap do reki np Fakt czy Super Express, jakie tam sa tytuly....?
Tytul ma chwytac za d... i sklaniac do przeczytania, ma porywac....
09-08-2015 09:56 OIOM Panie Gawlicki do Pana nadal !!! nic nie dociera .Przecież publikując ten skan opublikował Pan aneks do swojego CV . Kolega Andrzej Kraiński zamiast występować na zjeździe z takim '' wnioskiem '' winien złożyć doniesienie do prokuratury o ściganie naczelnego portalu . I to nie za ''statutowe zapisy '' a za przestępstwo pospolite - polegające na podżeganiu i promowaniu mowy nienawiści . A to chociażby pomijając już nawet treść w wystąpieniu Kolegi Kraińskiego - przykład pierwszy z brzegu – użycie w tytule reportażu takiego zawołania - '' Zjazd w Szczecinie, twórcze rozwinięcie VII Zjazdu PZPR '' . Do kogo ? ...Pan to adresował ma Pan odpowiedz w jedynym komentarzu którym Pana uhonorował wybitny łowiecki autorytet azil II . Do kogo ?....obecną teść reportażu Pan adresuje licząc na odzew - to niech odpowiedzią będzie przykład porównania do oficera SB Kolegi Andrzeja Kraińskiego przez niewątpliwie wybitnego doktryno-loga portalowego Stanisława Pawluka .
09-08-2015 09:43 werant "Prawda w oczy kole" - nie widzę w działalności portalu "społecznej szkodliwości".
P.S. Krytykować "każdy może, jeden lepiej drugi gorzej".
09-08-2015 09:14 Sylwian70 W sejmie zasiada wielu naszych kolegów po strzelbie i nietrudno wywnioskować kto kreuje i kto ma wpływ na to jakie mamy prawo łowieckie.Na w/w portal osoby te być może też często zaglądają z ciekawości aby mieć rozeznanie jak są tu na forum miło "wspominani".Prawo łowieckie,statut czy regulamin polowań wszystkie obowiazujące akty prawne przechodzą zazwyczaj przez gusta-pomysły tych samych osób.Osoby te zasiadają w ławach poselskich jak i na najwyższych szczeblach PZŁ.Jeno patrzeć jak wezmą się za www.lowiecki.pl i może "już idą"i może teczki też są już założone.D.B.
09-08-2015 01:44 Artur1234 "Poprzez różne interpretacje,forumowe dociekania i wywody zostały przez PZŁ uściślone niektóre przepisy prawa łowieckiego". Kurna Olek, nawet Ty, Sylwian70, zauważasz, że przepisy prawa łowieckiego pisane są w rzeczywistości przez ... PZŁ :-)? Ja pierdziu ... A sądziłem, że tylko ja mam takie zwidy ...
09-08-2015 01:41 Artur1234 Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
08-08-2015 23:26 postrzelony Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
08-08-2015 22:45 Sylwian70 Wielu może i bardzo wielu forumowiczów zauważa że portal nazywając brzydko "zeszedł na psy".Koledzy redaktorzy w większości swych forumowych dochodzeniach mają rację,i cześć im i chwała za walke o dobro o sprawiedliwość i o godność.Niestety ale pojawiają sie w ich poczynaniach pewne fobie,uprzedzenia.Poprzez różne interpretacje,forumowe dociekania i wywody zostały przez PZŁ uściślone niektóre przepisy prawa łowieckiego-działające na niekorzyść myśliwych.Portal stał się zbyt opozycyjny i wielu fantastycznych kolegów bądź koleżanek coraz rzadziej tu zagląda.Ludzie z poza naszego środowiska czytają te wywody to rzucanie epitetami i w ten sposób kształtują pogląd o naszym wizerunku.Najważniejsze obecnie jest poprawa naszego wizerunku a co nam daje portal- psuje nasz wizerunek.D.B.
08-08-2015 21:43 Artur1234 "A czy wniosek zawarty w jego zakończeniu został uwzględniony w uchwale zjazdu, tego nie wiem". No, w to akurat nie wierzę w siedem dni po zjeździe, ale nie ma to i tak znaczenia dla mojej skromnej oceny wystąpienia delegata o numerze mandatu 64. O niej za chwilę w Problemach PZŁ.
08-08-2015 20:31 Stanisław Pawluk Jak w starym kawale o SB. Nauczycielka zmartwiona spotyka znajomego oficera SB. Cos taka zmartwiona - pyta znajoma oficer. Wiesz, mam takiego ucznia z którym nie wiem co zrobić. Pytam go kto napisał "Pana Tadeusza" a ten odpowiada, że nie wie! Daj mi nazwisko tego ucznia - poleca oficer SB co nauczycielka uczyniła. Po tygodniu spotykają się ponownie i nauczycielka pyta, co oficer zrobił z tym adresem. Wezwałem tego ucznia i jego ojca - stwierdza oficer - jak wzięliśmy ich w obroty to obaj się przyznali: ojciec pisał, syn dyktował! W rodzinie Kraińskich jak było? Kto dyktował a kto pisał ten wazeliniarski iście w stylu stalinowskiej demokracji "manifest"? Gawlicki złożył "samokrytykę" czy zignorował to bałwochwalcze i żądające postawienia PZŁ ponad prawem, tłumienia krytyki i swobody wypowiedzi apele? Aż dziw bierze, ze takie stalinowskie, antydemokratyczne i tłumiące swobodę mediów przy pomocy organizacyjnych knutów pomysły rodzą się w "Koledze" walki o wolność słowa i demokrację! Wstyd Panowie Kraińscy!
08-08-2015 16:10 kujawiak pomorski Co, postawili im sie w jednym okregu i gaciami trzesa ze przyniesiony odgórnie w teczce kandydat moze nie przejsc?
Facet obraza sie na krytyke.....nie kazdy jest widac mężczyzna nie tylko z nazwy....
W innych okregach sie musi tlumaczyc ze portal w gdanskim dziala....no coz, niech podpyta prtncypalow gdzie oni tam te tajne notki pisali za starych czasow to moze pomoga pocenZurowac....

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.