DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk23-09-2015
Rykowisko Nie Dla Myśliwych, cz.1

Co roku, tak zwani przez myśliwych "ekolodzy" lub "zieloni" organizują w Białowieży akcję "RYKOWISKO NIE DLA MYŚLIWYCH". Organizatorzy to liczna grupa społeczników, niezbyt lubiana i niezbyt szanowana przez myśliwych, którzy nie kryją wobec nich swojego wrogiego stosunku, m.in. jak jeden z forumowiczów piszący tak na portalu "Łowiecki":

"Obecnie ekolodzy to lewacka zaraza. Każdy uczciwy i rozsądny człowiek, który chce być w wolnym kraju powinien zwalczać wszystkie ruchy ekologiczne każdymi dostępnymi dla niego sposobami. Ekolodzy to wyłącznie zakazy i wmawianie ludziom, że człowiek jest zły, z winy człowieka ginie wilk i trzeba coś z tym złym zrobić ... Dla mnie to sekta międzynarodowa, niebezpieczna dla ludzi, trudna do zidentyfikowania w kwestii przywódcy, rozczłonkowana na wiele grup, finansowana przez duży biznes, mocno przesiąknięta ideologią, w tym ideologią depopulacji ludzi, posiadająca zdeterminowane bojówki stosujące przemoc. Komunizm=faszyzm=animalizm. Kto uważa że to pożyteczne lub nie widzi zagrożenia jest głupkiem lub ich współpracownikiem lub do nich należy."

Redakcja chciała przedstawić myśliwym grupę uczestników "RYKOWISKA" i za pomocą skromnej dwuosobowej ekipy odwiedziła bazę "zielonych" zadając pytania, bodajże najaktywniejszym działaczom tej akcji, którzy na rykowisko przyjechali z wielu stron Polski. Chcieliśmy u źródeł dowiedzieć się dlaczego działają przeciw myśliwym i poniżej przedstawiamy, w dwóch częściach, wierną relację z tego spotkania. Część 2 jutro.

01-02-2017 10:04 Michał88 Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: inne.
24-09-2015 12:11 Jersey dla mnie podstawą do rozpoczęcia dyskusji jest aby ci rzekomi "społecznicy" ujawnili źródło (nie wysokość - bo to nie moja sprawa) ich środków utrzymania ! wtedy będziemy mieli jasną odpowiedź co jest główną przesłanką ich działań. a Pana Zenka prosiłbym o ujawnienie, w którym Kole polował, być może mi coś umknęło, ale swojego czasu na lowiecki.pl pytaliśmy o niego i nie pamiętam, by ktoś potrafił wskazać jego Koło. później możemy zacząć debatę.
24-09-2015 10:53 OIOM Bardzo dobry materiał – jest to pierwsze ''wideo tego autorstwa '' które pozwala na ogląd ''w miarę '' obiektywny - '' my i oni '' My jak czytam niewiele wnosimy do sprawy swoimi tu zamieszczonymi już komentarzami . Ale oni - tak twierdzą przyrodnicy i obrońcy zwierząt. '' Natura wcale nie potrzebuje rzekomej pomocy w postaci regulowania liczebności gatunków '' . Tylko też oni publikują i takie materiały http://opinie.newsweek.pl/polowanie-na-niedzwiedzia-wideo,artykuly,370449,1.html . A my o sobie samych wtórujemy im oto takim obrazem http://www.youtube.com/watch?v=dmzTadIqJrg . To gdzie jest ta obiektywna prawda ??? .


24-09-2015 09:53 Odstrzał Fajna ta Czarnulka z dziewczęcą urodą.
24-09-2015 09:07 werant "Lider" jak Don Kichot z La Manchy - walczy ..., jak jeleń na rykowisku?
24-09-2015 02:59 ronin12 Faktyczni "Lider w żółtej koszulce" opowiada że stoickim spokojem...
Piękne wypowiedzi na temat łan szukających odpowiedzialnego Jelenia i lekarza wilka.
No i ten piękny skórzany rzemyk na szyi drugiego Pana z kłem lub kęsem.
Zapewne to skóra ekologiczna lub pozyskania w humanitarny sposób a ząb zapewne to odlew z alabastru...
23-09-2015 21:55 jagerpro idioci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23-09-2015 20:15 ULMUS Brakowało mi tylko wyważonej wypowiedzi na temat przyjęcia większej ilości imigrantów w Polsce bo jeżeli chodzi o łowiectwo to Szanowni Państwo w sposób wyważony , spokojny , pełen ciepła, miękkim głosem, z miną troskliwej matki, w blasku jesiennego słońca proponują likwidację polowania. To jest podtrzymanie gardła łowiectwu na zimno.
Wspaniała przemiana Zenona :) absolutny brak zewnętrznych znamion obsesji antymyśliwskiej prezentowanych do tej pory.
23-09-2015 18:56 xMateusz Bardzo ciekawe wypowiedzi ekologów. Wyważone i nie napastliwe - póki co. Warto także zauważyć, że redakcja załatwiła sprawę bez krzyku. Podobna inicjatywa głośna swego czasu padła mimo zaangażowania wielu osób. Ciekawi mnie co powiedzą ekolodzy w drugiej części. Strzelanie podczas rykowiska faktycznie wydaje się mało eleganckie. Nie chciałbym zginąć podczas upojnej nocy z piękną damą. Jeśli redakcji uda się kontynuować rozpoczęty z ekologami dialog to może przyczynić się do postępu w rozumowaniu ochrony przyrody.
23-09-2015 13:30 werant Farmy turystyczne i rozrywkowe są bezpieczne dla takich miłośników przyrody, nie tylko w RPA, ale także i w Polsce.
23-09-2015 12:29 MARS 5.50 - Pani mówi że wie jak często zdarzaja się sytuacje pomylenia człowieka z jeleniem. Chetnie bym sie dowiedział ile razy podczas rykowiska zaszła taka pomyłka.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.