DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Stanisław Pawluk24-09-2015
Rykowisko Nie Dla Myśliwych, cz.2

W dniu wczorajszym przedstawiliśmy część pierwszą relacji ze spotkania z grupą tak zwanych "zielonych", którzy organizują w Białowieży akcję "RYKOWISKO NIE DLA MYŚLIWYCH". Dzisiaj część 2, w której uczestnicy tego spotkania przedstawiają m.in. swoją wizję świata bez polowania. Bardzo wiele w ich wypowiedziach naiwności, braku wiedzy czym jest polowanie i gospodarka łowiecka, oderwania od rzeczywistości, a nawet utopii, co nie oznacza, że nie można z nimi rozmawiać. Nie było moim zadaniem polemika z ich argumentami, ale może warto, np. za rok, spotkać podczas kolejnego Rykowiska Nie Dla Myśliwych i spróbować rzeczowo porozmawiać przed kamerą, bo choć tak wiele ich dzieli z od myśliwych, to miłość do natury może nas w wielu sprawach połączyć.


15-09-2017 15:26 jacekl A ja mam zamiar tych eko terrorystów podsumować tak:
jak by ojciec wypróżnił się na patelnie to by lepszy omlet wyszedł niż potomek.

Niech ci dobrzy ludzie dadzą przykład, zamieszkają w ziemiankach, bez prądu, ubierają się w lniane ciuchy i tyrają z pługiem bo woła będzie im żal.
28-09-2015 15:02 a.kry Langsam, langsam Ulmusie. Jak to powiadali starozytni Rosjanie Antymyslistffo to nie tylko zjadacze salatki kontestujacy wszelkie ZABIJANIE ZWIERZAT, lecz rowniez znacznie szerszy front miesozernych przeciwnikow tego KTO i JAK oraz JAKIE zwierzeta zabija. Antymyslistffo utopijne reprezentowana w osobie Swietego Zenona jest w zasadzie marginalnym. Znacznie szersza - rosnaca - baze posiada antymyslistffo praktyczne. Negujace zabijanie okreslonych zwierzat przez okreslonych ludzi. Zasadnosc, motywy itd. To bardzo ladnie widac z tego filmiku. Prawiczkowosc lub lewackosc nie jest tez jednoznacznym kryterium antymysliffskosci. Wariatkowosc galazki oliwnej Redachtora P. polega w zasadzie na tym, ze dysputa z wyznawcami antymysliffskosci praktycznej i utopijnej sila rzeczy musi sie krecic wokol dogmatow, na ktorych oparta jest wiara mysliffska, antymysliffska utopijna i antymysliffska praktyczna.

Rze tak powiem.....:))))
27-09-2015 23:47 ULMUS xMateusz z choinki się urwałeś ??? Ekoterror z wegasami w sposób wyważony i życzliwy życzy sobie ZAKAZU ZABIJANIA ZWIERZĄT . Po co muszkieterowska kultura i dyplomacja skoro sprawa jest jasna . Jak ktoś chce Cię zlikwidować z przyczyn ideologicznych to zaprawdę trzeba być dziedzicznym idiotą żeby bawić się w takim położeniu w angielskiego arystokratę. Z takim adwersarzem należy postępować wyłącznie z subtelnością radzieckiego komisarza bo z tej ideologii to wyrosło.
27-09-2015 18:14 xMateusz Druga strona okazała się mieć więcej wyczucia i dyplomacji: https://www.facebook.com/Rykowisko.dla.jeleni Nie stosowali opisów w stylu: "Bardzo wiele w ich wypowiedziach naiwności, braku wiedzy czym jest polowanie i gospodarka łowiecka, oderwania od rzeczywistości, a nawet utopii". Zawarli w swoim tekście wiele życzliwości pod adresem myśliwych. We wpisach myśliwych tego nie widać!
27-09-2015 11:21 MARS sumada, zwłaszcza okolicznej ludności o której kilkukrotnie wspomniano.
26-09-2015 10:39 sumada Zastanowiło mnie jak wielka jest potrzeba tych 99,7% społeczeństwa do słuchania rykowiska.
25-09-2015 20:17 Hubert C Jaki brak wiedzy czym jest polowanie? Przecież mają tam Zenka. Ich działanie nie ma z naiwnością nic wspólnego. Dla mnie oni są zagrożeniem dla ludzi.
25-09-2015 18:09 kujawiak pomorski Taki troche mupet show...

25-09-2015 17:30 kujawiak pomorski Jak Ulmus juz sobie role znalazl to ja moge za dzika robic. Ksztalt podobny, moge byc nieogolony, ale warunek 1... szczerbate psy;)
25-09-2015 16:38 ULMUS Stanisław czy możesz taką samą konferencję zorganizować dla myśliwych . Zbierzemy trzy polujące dziewczynyi , jednego guru i jednego przystojniaka mądralę( ja mogę robić :)) i w sposób ciepły i wyważony odniesiemy się do łapania dzików do wolier które ktoś musi gdzieś wybudować i utrzymać . Zapytamy również dla czego ekolodzy nie walczą razem z nami o to żeby zwiększyć spożycie dziczyzny na jednego Polaka ( bo są możliwości skoro Niemcy spożywają osiemset razy więcej dziczyzny niż Polacy ) zamiast to spożycie likwidować . CZY ZECHCESZ W TEN SPOSÓB POMÓC MYŚLIWYM STACHU ... Ekologom pomogłeś więc uprzejmie zakładam że masz intencje dobre. Kontakt PRIV lub tutaj.
25-09-2015 11:23 logis Geeralnie na pozytyw ,że nie plują jadem jak co niektórzy. Rozmowa nad wyraz spokojna ale argumentacja albo jej kompletny brak tylko i wyłącznie dla laików, psaudoekologów, miastowych. Największe dyrdymały nawijał "Biały kieł" np o tym, że nie było nas był las jakby sam mieszkał na drzewie a nie w murowanej chałupie. Chciałbym go jeszcze zapytać jak zamierza wyłapać do wolier dziki z 50 ha uprawy kukurydzy w jednym kawałku ?
24-09-2015 21:41 Bear bfgj bredził tam tak samo jak tu na forum... żadna nowość.
wymyślił sobie sposób taki na zarabianie kasy ale parcie na szkło to za mało
24-09-2015 20:22 ULMUS Stachu, rozumiem że Twoja wypowiedź na koniec wywiadu to wynik dobrego wychowania i lektury książki San Tzu "Sztuka Wojny" . Inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Brednie jakie wygadywał Zenek dyskwalifikują go jako partnera do rozmowy , podobnie bredził lub świadomie konfabulował jego "uczeń mądrala". Normalnie mówiła tylko długowłosa w oliwkowo zielonej koszulce. Ona mówiła NORMALNIE tak jak rozmawiają ludzie którzy chcą osiągnąć kompromis w wyniku dialogu . Chociaż nie wiem jak można osiągnąć kompromis między roślinożercami a drapieżnikami to z tą dziewczyną można rozmawiać. Reszta to zakładnicy swojej ideologii.
24-09-2015 20:21 OIOM Każdy z nas oglądając ten materiał zapewne ze zdecydowanie większym zainteresowaniem skupi się na jakimś fragmencie . Ja patrzę również na statystyki tego forum w kontekście pierwszych dwóch minut wypowiedzi .Gdzie zakładka Myśliwskie akcesoria Broń, amunicja, optyka, noże, wabiki, etc. jest oblegana - '' listów narzędzi do zabijania '' posiada  303431  . Gdzie podstawowe narzędzie Psy myśliwskie Rasy psów, szkolenie, przydatność do polowania jako panaceum na pierwsze dwie minuty - listów: ma trzy razy mniej 120628  . Wielu tu mi zwracało uwagę że problem demonizuję wyolbrzymiam . Wypada mi jedynie Zenkowi akurat w tym momencie przyznać rację jako pasjonat '' poszukujący postrzałki '' .Jak i Stasiowi za jego końcowa puentę wygłoszoną …........''warto się wsłuchać w głosy myśliwych i ekologów'' .
24-09-2015 15:20 Marek Biały Dobry krok ze strony Redakcji, ale jednak stracony czas. Nie ma pola do rozmowy bo i oczym rozmawiać? Im (zielonym) nie chodzi o dobro zwierząt (już raz spieprzyli prawo pozwalając na bezkarną obecność psów i kotów w ekosystemie), im chodzi o likwidację łowiectwa. Eleganckie, gładkie wypowiedzi, które odłączone od siebie nawet mają sens. Połączone jednak dają bełkot i kompletne oderwanie tych ludzi od zasady zrównoważonego rozwoju.
24-09-2015 14:21 MARS Tekst z kawiorem pierwsza klasa :)

Pana w moro zapytałbym o koszty wyłapywania dzików i trzymania ich w wolierach o którym mówił że mozna to robic zamiast polowania. W samej Łodzi szacuje sie że żyje ok. 1000 dzików. Wyłapywanie ztego co wiem idzie jak po grudzie, natomiast szkody robią coraz większe:

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3707160,inwazja-dzikow-na-lublinek-grasuja-na-lotnisku-i-w-sortowni-zdjecia,id,t.html

9.26 - Zenek ze stoickim spokojem łże w żywe oczy mówiąc że dzik jeszcze nikomu nigdy nie zrobił krzywdy poza myśliwymi którzy chcieli go zabić. Niech sobie może odpali wujka google i wpisze w wyszukiwarke dwa słowa "dzik poturbował" Niech może na moment jak sam radzi zamknie usta a otworzy oczy.

Co do pani którą boli odgłos strzału dwa kilometry dalej - to nie wiem co poradzić...
24-09-2015 14:01 gabrys Słucham tych "mądrych" wypowiedzi i co, i z ust tych "miłośników" wypływają "czybaby". Dlaczego czybaby, ano dlatego, że czebaby zrobić to, czebaby zrobić tamto, ale żaden nie powie zorganizuję, wybuduję, wyleczę, zabiorę, dokarmię itp. Żadnych zobowiązań. Wszystko chcieliby robić ale cudzymi rękami. Obrzydzenie mnie bierze jak słucham takich głupot.
24-09-2015 12:47 Odstrzał Odpowiedź jest prosta. Wzorować łowiectwo na Norwegii.
Chętnie zobaczyłbym obowiązkowy coroczny egzamin strzelecki, tłumiki na broni i inne tym podobne kwestie.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.