DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic05-11-2015
Jak poniewierać członka koła

Wszyscy powinni pamiętać, co dziennik pisał na temat Koła Łowieckiego "Jeleń" w Białymstoku, któremu starosta wypowiedział umowy dzierżawy dwóch obwodów. W następstwie tej publikacji i głosu jednego z członków koła, który usiłował wyjaśnić czytelnikom, że za niezdrową atmosferę wokół koła odpowiada jeden konkretny członek koła, wyemitowaliśmy wywiad video z Bonifacym Skoniecznym, wskazanym jako to źródło całego zła w kole. Jak można się było dowiedzieć z tego wywiadu, Bonifacy Skonieczny został z koła wykluczony w sposób tradycyjny, kiedy nie można postawić konkretnych zarzutów, czyli za "niekoleżeństwo", a Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku nie znalazł podstaw, żeby kuriozalną i bezpodstawną uchwałę WZ o wykluczeniu uchylić.

Doprowadziło to do postępowania sądowego, w wyniku którego, Sąd Apelacyjny w Białymstoku prawomocnie zawyrokował we wrześniu br., że Bonifacy Skonieczny nie utracił członkostwa w KŁ "Jeleń" i przywrócił mu członkostwo po 3 latach walki z kołem i ZO PZŁ. Co w takie sytuacji może zrobić koło? Pierwsza nasuwająca się odpowiedź, to po prostu, że nic. No ale jeżeli kołem rządzi zarząd z takimi tuzami jak kol.kol. Rauba i Nawrocki, to zawsz znajdzie się sposób na "niepokornego", który śmiał sądownie udowodniać swoje prawa. Wbrew powszechnie znanej uchwale Komisji Prawnej NRŁ, że za okres wykluczenia w kole, przywrócony członek nie płaci żadnych składek i opłat wymaganych w czasie, kiedy był poza kołem, zażadali od Bonifacego Skoniecznego wpłaty kwoty 1930 zł. pod rygorem skreślenia go z listy członków, w terminie do 30 października br. Pismo zarządu koła, którego treści nie da się interpretować inaczej, jak tylko jako poniewieranie członka koła przez zarząd, przedstawiam poniżej.Bonifacy Skonieczny oczywiście żądanej kwoty nie zapłacił, więc nie jest wykluczone, że już w drodze do niego jest uchwała zarządu, o skreśleniu z listy członków koła. Co na to kol. Jarosław Żukowski, łowczy okręgowy oczywiście nie wiem, ale postaram się, żeby powyższe pismo trafiło do niego. Czy to coś może zmienić w KŁ "Jeleń", jeżeli ZO PZŁ w Białymstoku stał zawsze murem za zarządem tego koła? Zobaczymy i poinformujemy naszych czytelników.
19-04-2016 11:26 dentysta Wreszcie się wyjaśniło /dnia 11.04.2016 r./ gdy rolnik zwrócił się ponownie już do aktualnego Ministra Sprawiedliwości Pana Z.Ziobro o pomoc w ustaleniu faktu podrobienia podpisu na protokole opisu szkody łowieckiej przez szacujących, myśliwych koła łowieckiego "Jeleń" Białystok. Biegły grafolog jednoznacznie stwierdził, że podpis na protokole szkód łowieckich nie nakreślił poszkodowany rolnik. Z tego wniosek, że podpis "podrobił" jeden z szacujących myśliwych. Są to zaufani koledzy prezesa KŁ "Jeleń". Jak na ironię jednemu z nich szykowany jest tytuł Honorowego Członka Koła. W trakcie jest ustalanie rolników, z którymi postąpiono analogicznie. Darz Bór.
08-11-2015 07:21 xMateusz Dokonałem. Nie musi być ona publiczna.
07-11-2015 23:14 Artur123 No tak, xMateuszu, ale jak zauważam, ani tam, ani tu nie dokonałeś analizy, o której wspominasz. Ja z grubsza chociaż tam :-) Poza tym serdecznie Cię pozdrawiam
06-11-2015 08:50 marcino Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.
06-11-2015 06:58 xMateusz Ja wolę trzymać się tematu a nie skakać od jednego do drugiego. Tu jest poruszany problem i tu jest miejsce na jego analizowanie.
05-11-2015 20:21 Artur123 XMateuszu, jeżeli felieton w moim odczuciu porusza kwestie wyjątkowo istotne, wolę wypowiadać się na jego temat właśnie tam. Forum daje większe możliwosci pod względem edycji. Tu komentarze pisze się (chyba, że czegoś nie wiem :-) w postaci sieczki (bez podziału na akapity, bez zmiany rodzaju czcionki i linków), a taka forma mi nie odpowiada. Lubię czytać przejrzyste teksty - nie tylko pod względem treści, ale także formy. Zakładam, że inni mają podobnie :-).
05-11-2015 18:46 dentysta Jak słusznie podkreślił dziennikarz z Dz. "Łowiecki" za co dziękuję i jestem wdzięczny, powodem wypowiedzenia przez Starostę umowy dzierżawy dwóch obwodów dla KŁ "Jeleń" nie nauczyło, że prawo i rozporządzenia należy przestrzegać choćby miało być wydane przez Ministra Środowiska. Jeśli się nie ma odpowiedniej wiedzy i predyspozycji do zarządzania nawet KŁ , nadrabia się pychą ciesząc się, że ma się swoje tzw.5 min.Koło "Jeleń" przed pięciu laty było wzorem koleżeńskości prawa i kultury.Niestety pycha i zarozumialstwo kilku nowych w zarządzie oraz pazerność na dobra płynące z łowiectwa doprowadza do upadku co już praktycznie się stało.Żądanie wymienionej, niesłusznie kwoty jest obrzydliwym wyłudzeniem i zarazem szntażem i to w kole ze sloganem na ustach o koleżeńskości. Z myśliwskim pozdrowieniem "Darz Bór".,
05-11-2015 18:44 xMateusz Artur123 A dlaczego nie tutaj?
05-11-2015 18:24 Artur123 Zapraszam obok :-)- http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=110021&t=110021&v=f
05-11-2015 13:36 azil II Aspiryna ani rozwodzenie się nad sprawą nie pomoże. Poszukać solidnego wycioru i przy pomocy tego właśnie przywrócić co nieco wiedzy zainteresowanym.........

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.