DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Redakcja "Łowiecki"02-04-2018
Zagadka Wielkanocna

Deubekizacja to nośny obecnie temat w PZŁ, szczególnie po sejmowych perypetiach z tekstem ustawy zmieniającej ustawę 'Prawo łowieckie', która w komisjach sejmowych utraciła zapis, że do organów PZŁ nie mogą trafiać współpracownicy tajnych służb z okresu od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. Zapis zginął z tekstu poprawek do ustawy gdzieś pomiędzy Ministerstwem Środowiska a posłem Robertem Telusem, wnoszącym te poprawki podczas posiedzenia połączonych Komisji Środowiska i Rolnictwa w Sejmie. Senat przywrócił ten zapis, co automatycznie wyklucza np. Andrzeja Gdulę, Lecha Blocha, czy Zygmunta Jabłońskiego z możliwości zajmowania stanowisk w PZŁ. Czy tylko ich?

Redakcja otrzymała anonim sugerujący, że również w okręgach może być podobnie. Poniżej ten anonim i przy okazji zagadka na Święta Wielkanocne, której publikację opóźniliśmy o jeden dzień, żeby nie być podejrzewaną, że to żart na 'Prima aprilis'.

Czy nasi czytelnicy rozpoznają jakiego okręgu dotyczy przedstawiony opis?
O odpowiedzi prosimy w komentarzach niżej.

08-04-2018 03:59 hunter26 Ten kto napisal ten anonim niczym nie rozni sie od tego kto nim sie "podnieca" I rozpowszechnia. Ta sama liga. Rozne sluzby na calym swiecie korzystaly, korzystaja I beda korzystac z uslug donosicieli I kapusiow, sa im potrzebni, ale kazdy szanujacy samego siebie pracownik tych sluzb gardzil, gardzi I bedzie nimi gardzil, zwlaszcza tymi anonimowymi. Miejsce takiego anonimowego donosu jest w koszu na smieci, nie w sieci. Nie ma to zadnej wartosci, jesli o jakiejkolwiek wartosci mozna tu wogole mowic. Dotyczy to wszystkich anonimow, nie tylko tego, wszystkich kapusiow, donosicieli, sygnalistow, obojetnie jak ich zwal. Cyniczne Darz Bor od autora tego swinstwa mozna potraktowac jako obelge skierowana do adraseta tego swinstwa. Ja bym to tak odebral.
07-04-2018 13:31 RoSch Ten anonim napisał prawdopodobnie SYGNALISTA, dawniej TW
04-04-2018 17:24 S.N.F Eeee tam Pomorski. Jako lewakujący katolik mam inne zdanie ;) A taki pan Stanisław?
By nie było napiszę o jakiego dokładnie mi chodzi ;)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_(polityk)

Post scriptum

Ależ ta redakcja jest czujna. Tylko coś napisałem o możliwej przyszłej relacji miłosmerającej między dwoma tutaj piszącymi nickami a już czerwono mi się zrobiło. I jak tu nie być lewackim katolikiem hehe
Pozdrowienia dla czujnej i dbającej o prawa lewa redakcyi
04-04-2018 15:26 Pomorski Łowca Donos jak donos. Ja tam za "czerwonymi" nigdy nie przepadałem. Ale nie osądzam ich. Takie dziwne czasy były. Na szczęście moje dorosłe życie tylko się o te czasy otarło. I nie zostałem poddany próbie. Bo nie wiem jakbym się zachował. Ale Pan Gdula zasadniczo podpadł mi jedną rzeczą - jak widziałem go jak kadził biskupowi podczas obchodów Hubertusa w Gdańsku. No nie można tak o 180 stopni zmieniać poglądów !
04-04-2018 12:48 F.N.S Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.
04-04-2018 06:48 xMateusz Głosy gniewu na anonim aż miło się czyta. Szkoda, że takiego oburzenia i tych oburzonych nie było widać jak Stanisław Pawluk opublikował kilkanaście anonimów i kilkanaście donosów pisanych na niego i kilku jeszcze innych myśliwych. Wówczas można było poczytać nawet głosy poparcia dla "sygnalizatora". Obłudę widać jak na dłoni. Na jednych można a nawet trzeba pisać a na innych nie! Obrońcy patologii powiedzcie wprost: na działaczy, złodziei i krętaczy z szeregów władzy PZŁ nie wolno pisać a na "reformatorów" wolno a nawet trzeba!
04-04-2018 06:23 kartonik - "sierż.LWP, wyjątkowo opryskliwy w stosunku dla szarych myśliwych."

Po tym jednym wrednym typie, poznaję co to za okropna banda.

Że też takie coś jeszcze istnieje i jest tolerowane. Wstyd.

Ps. - po pierwsze primo: to, że przewodniczący ZO kocha księgową, to nic złego, to fajna kobieta jest! - po drugie primo: a cóż złego zrobili Ci pułkownicy LWP? jak mi wiadomo, to nie była organizacja przestępcza. - po trzecie primo: ten wstrętny donos musiał pisać jakiś niedowartościowany trep, nie lubiący wyższej szarży. Takie życie, nawet w LWP nie każdemu się udawało choć trzeba było być wyjątkowym nieudacznikiem, by nawet to zepsuć.
03-04-2018 18:56 F.N.S Ale widzisz 30-06 , że niektórym powyżej takie śmierdzące wypociny się podobają. Tak bardzo, że nie omieszkają zamieścić ich na www. Ach ta "łowiecka patologia"... wszędzie zaistnieje.

Aha, jeszcze to: jeden mój znajomek to był kawał sk...na. A teraz jest w policji i jakoś weryfikacje się go nie imają. Nawet po dobrej zmianie. Inny siedzi w pierdu w stroju pomarańczowym. Kiedy wyjdzie to już pewnie nie będę pamiętał jak się nazywam. A taki był z niego miły chłopiec.

Jak dobrze rządzą w swoim ZO to czy "wpierw piją czy sikają" to mnie nie interesuje. Jak komuś LWP nie pasowało - mógł założyć partyzantkę.

Jak są panowie lub panie którzy brzydko robią w ZO PZŁ to trzeba to ucinać. Ale do tego trzeba mieć dowody i odwagę. Odwaga z gó...em w ręku to głupota jeśli nie celowe szkalowanie środowiska myśliwych.
03-04-2018 16:22 Kal.30-06 Wydaje się, że we wszystkich lub w większości okręgów tak jest. To, że ktoś był pułkownikiem majorem czy sierżantem jest mniej ważne. Taki zawód wykonywał w państwie uznawanym na całym świecie , państwie utrzymującym kontakty polityczne i inne ze wszystkimi państwami , nawet tymi ze ,,zgniłego zachodu". Ale ci co społecznie donosili i lizali 4 litery tym pułkownikom i innym to swołocz największa, ci donosiciele , konfidenci przyczynili się do tragedii wielu osób i to oni powinni być najbardziej napiętnowani. Wystarczy przeanalizować tzw "Listę Wildszteina ", a na pewno znajdziecie kilku uszaków wśród siebie . Kanalii, którym podajecie rękę. Ohyda.
03-04-2018 13:54 kiryk Larum niżej nie zmienia zasadniczej kwestii. Czy jest taki zarząd okręgowy z taką obsadą stanowisk, a jeśli jest, to czy ma, czy nie ma to znaczenia dla członków PZŁ. Jeżeli jest i utrzymał się przez dziesięciolecia, to czy nie należy bić się w swoje piersi, że na to pozwalaliśmy, zamiast płakać, że rzeczywistość jest tak obrzydliwa i nie należy jej ujawniać? A jeżeli jest to potwarz, nieprawda, obrzydliwe insynuacje, etc. to może należałoby to wyrazić, a nie pluć na to, że takie informacje są ujawniane, bo zamiatanie problemów pod dywan skutkuje właśnie takimi rozwiązaniami, które parlamentarzyści nam myśliwym zafundowali.
03-04-2018 11:22 hubert nie zawsze święty Szanowny Panie Redaktorze usunięcie mojego wpisu nie zmienia faktu , że anonim jest obrzydliwy
03-04-2018 00:39 Adam Wasilewski Jak tu walczyć o dobre imię Polskiego Łowiectwa. Jak tu szukać poparcia wśród młodych ludzi. Jak tu znaleźć złoty środek na to by myśliwi w Polsce byli szanowani przez społeczeństwo. Może najpierw należy wyrzucić tylko teoretycznie rozmontowane byłe służby bezpieczeństwa, którym dziś jest naprawdę obojętne co kradną i jakie środowisko niszczą. Jednak najbardziej przykre jest to że to wszystko już i tak niczego tutaj nie zmieni, gdyż w rzeczywistości w jakiej przyszło nam funkcjonować. Obywatele tego kraju są na tyle głupi i naiwni, że nawet po wprowadzeniu reform w które ja i tak mimo wszystko nie wierzę. Gdyż najprawdopodobniej zainstalują tych samych aparatczyków tylko w innych osobach, ale z taką samą mentalnością, więc nadal będą okradać ten kraj. Fanatyczni wychowankowie starego systemu i wierni aż do grobowej deski obrońcy modela już stoją w kolejce, czekają tylko na sygnał by odegrać swoją rolę pod publikę. Wzruszycie się tak mocno, że aż łezki popłyną po waszej twarzy. Ale dekomunizacja to potrzeba chwili, dla nie wyedukowanego i ciemnego ludu który ma dostać wrażenie, że coś zmienia. Nowi agenci SB tylko w bardziej nowoczesnym wydaniu są już od dawna gotowi do gry aktorskiej. Bez obaw wszystko jest pod pełną kontrolą, nadal najważniejsze będą pieniądze. Mam tylko nadzieję, że będą mogli reklamować forda ranger za 170 000 zł i równocześnie mówić, że łowiectwo jest dostępne dla ludzi biednych.
03-04-2018 00:25 PeBe Anonim z anonimowym redaktorem.
Pisząc takie ..... nawet się nikt nie podpisał z redakcji. Tak więc sama redakcja jest chyba świadoma "miałkści" tego materiału.
Nigdy nie stawałem w obronie władz naczelnych, zasad naszego łowiectwa tak, ale to co teraz zamieściliście jest ... (sami sobie odpowiedzcie jak macie odrobinę honoru - Bloch już dawno pokazał, że nie ma a teraz Wam dobrze idzie).
Błotem łatwo obrzucić, zwłaszcza w tłum, zawsze do kogoś się przyklei. Tylko dlaczego najgorzej na tym wychodzą ci, co i tak nie mieli za różowo?!
02-04-2018 21:25 R.D. I jeszcze jedna uwaga: Szanowna Redakcjo portalu, szafarzu kartek żótych i czerwonych, takimi publikacjami można łatwo sięgnąć poziomu szlamu
02-04-2018 21:23 R.D. A ja mam też zagadkę:
o kim to mówił wielki mąż stanu: "Naród wspaniały ale ludzie qrwy"?
02-04-2018 21:14 tomek_al Donos to coś obrzydliwego i mężczyźnie nie przystoi się w czymś takim grzebać.
Spuszczajcie takie rzeczy w kibel, radzę jako życzliwy, wieloletni czytelnik.
02-04-2018 19:38 NEMROD35 Bardzo rzadko zabieram głos w dyskusjach toczonych na forum.....
Ale mam pomysł by Ci co swoje teorie wygłaszają zapoznali się dziś bardzo szanowanym choć nie żyjącym autorytetem Panem Marszałkiem Józefem Piłsudzkim
02-04-2018 18:27 Stanisław Pawluk Czemu się dziwicie? Przecież to Polski Związek Łowiecki z kulturą i etyką założyciela tej organizacji czyli dekretodawcy Bolesława Bieruta.
02-04-2018 17:48 hubert nie zawsze święty Wpis usunięty administracyjnie. Przyczyna: inne.
02-04-2018 14:34 pięta Ma mój poświateczny gust w całym tym "anonimie " brakuje mi jeszcze tylko "babki klozetowej " z szaletu pod trzema dębami lub lipami i wtedy byłby już komplet. Kurde ludzie naprawdę nie mają konkretnych zajęć! To jest zagadka na miarę czasów ....w jakich przyszło NAM obecnie żyć!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.