DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Janusz Kibic19-12-2019
Kolejne zwycięstwo ratujące wizerunek

Ratowanie upadającego wizerunku myśliwych i Polskiego Związku Łowieckiego Albert Kołodziejski widzi tylko w jednym. Wytaczanie kolejnych procesów przeciwko tym, którzy krytycznie wypowiadają się na temat obecnego stanu łowiectwa i PZŁ, o czym informuje w wywiadzie zamieszczonym w ostatnim numerze Łowca Polskiego. Łowczy Krajowy postawił w nim na swoim celowniku telewizję TVN ze znanymi z tej telewizji dziennikarzami oraz dziennik i portal "Łowiecki", no i oczywiście Stanisława Pawluka. To ciąg dalszy chorej wizji, którą rozpoczął Piotr Jenoch na kilka dni przed odejściem ze stanowiska, składając w sądzie akt oskarżenia przeciwko temu ostatniemu oraz dwa dodatkowe pozwy cywilne o ochronę dóbr osobistych z tymi samymi zarzutami i uzasadnieniem. Jako ciekawostkę warto wskazać, że składając prywatny akt oskarżenia Piotr Jenoch zapłacił jego koszty pieniędzmi Związkowymi, czyli każdy myśliwy w Polsce finansował to prywatne postępowanie.

W dniu 4 grudnia sąd karny w Lublinie rozpoznał zarzuty byłego łowczego krajowego. Poniżej przedstawiamy sentencje tego wyroku pokazującego, że ratowanie wizerunku PZŁ kolejnymi pozwami to droga do kompromitacji ludzi, którym powierzono kierowanie Związkiem i kolejny przykład dla społeczeństwa i mediów jak nisko upadł Związek i ludzie nim kierujący.

23-12-2019 20:19 labul Stanisławie , Stanisławie ja nigdzie w Statucie PZŁ nie widzę prawa do oceniania przez członka zrzeszenia działania takiego organu jak, np. Zarząd Główny ,a co dopiero Łowczego Krajowego. Czytając tekst zainteresowałem się stwierdzeniami : ,sprzeniewierzanie środków finansowych Polskiego Związku Łowieckiego „ i ,, i nieprawidłowości finansowych w Polskim Związku Łowieckim'' . W podsumowaniu Sąd stwierdza : ,, z uwagi na brak znamion czynu zabronionego ” oczywiście ze strony Pana Stanisława. Nie znam się na prawie, ale zapytam skoro Sąd badając sprawę stwierdza, że Pan Stanisław mówił prawdę, to automatycznie , czy nie powinien poinformować prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa , z tzw. automatu ?Panie Stanisławie dalej pracuj, niech boli. Popieram. Życzę zdrówka i wytrwałości.
19-12-2019 19:28 DOGKING Myśliwym godnie być ale nie w PZŁ pełnym bezprawia, kompromitacji, korupcji - patologia i tyle. WSTYDu nie znaja!!! Ludzie poprostu nie podawajcie im reki, to może dotrze do nich jacy są niscy
19-12-2019 13:58 1585 A mysliwi nie moga odebrac od Pana Jenocha kasy za oplacanie procesow prywatnych kasa PZL? Co robi obecna wladza pzl, ze pozwala na takie trwonienie kasy. Czy moze beda kontrole pzl w tej materii, takze w ZO, by odzyskac kase od pieniaczy sadowych we wladzach pzl. PZL nie jest od finansowania prywatnych procesow!

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.