DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Piotr Gawlicki15-08-2006
ZO PZŁ w Białej Podlaskiej zdecydował ....

Materiał dziennikarski Stanisława Pawluka z dnia 7 lipca br., opublikowany w dzienniku "Łowiecki" przyniósł bulwersującą informację o uchwale Walnego Zgromadzenia KŁ Nr 63 "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej, niespotykanej chyba jeszcze nigdy historii PZŁ, o zakazie zeznawania przez członków koła w sądzie powszechnym w sprawach innych członków koła. Podjęta na tym samym WZ druga uchwała zawieszała w prawach członkowskich tych członków koła, którzy w sądzie się stawią i będą w takich sprawach zeznawać. Uchwały przez nas opisane zbulwersowały naszych czytelników, którzy w swych komentarzach nie pozostawili zadnych wątpliwości, że oczekują ich uchylenia.

Materiał powyższy opisywał rozprawę w Sądzie Okręgowym w Lublinie z powództwa jednego z członków KŁ "Dabrowa" Tomasza Rappe, przeciwko kołu i ZO PZŁ, o uchylenie uchwały o wykluczenie go z koła. Na tej rozprawie zeznawało wezwanych przez sąd trzech członków koła, a ich zeznania w korzystnym świetle stawiały osobę Tomasza Rappe. W ciągu tygodnia od posiedzenia sądu odbyło się posiedzenie zarządu KŁ "Dabrowa", podczas którego zarząd koła podjął decyzję o ograniczeniu A. Rudzkiemu, Z. Wrzaszczowi i Z. Olkowskiemu odstrzałów tylko do szkodników łowieckich, za ..."szkalowanie dobrergo imienia koła przezd Sądem Okręgowym w Lublinie w sprawie T. Rappe oraz z powodu negatywnej opinii o nas wyrażonej na NWZ w dniu 24/06/2006". ..., tym samym, kóre na dwa dni przed w/w rozprawą w sądzie uchwałiło zakaz zeznawania.

Stanisław Pawluk poszedł tropem powyższej uchwały zarządu i w materiale z dnia 27 lipca br., opisał jak to zarząd arbitralnie wymierzył w/w kary i wpisał je do ksiażki wyjść w obwodzie, z której zainteresowani dowiedzieli się, że nia mają prawa polować na zwierzynę łowną, z wyjątkiem drapieżników.

Materiał dziennikarski był na tyle bulwersujący, że redakcja dziennika "Łowiecki" zwróciła się do przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej Romana Laszuka, z prośbą o stanowisko ZO w sprawie wyżej opisanych uchwał podjętych w KŁ Nr 63 "Dąbrowa". Pomimo okresu urlopowego, Zarzad Okręgowy zebrał się w dniu 7 sierpnia br. i zajął się uchwałami podjętymi w tym kole, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, że stoi na straży praworządności w kołach w swoim okręgu. Informacja o podjętych decyzjach przesłana została do redakcji dziennika. Wynika z niej, że rozpatrując odwołania Antoniego Rudzkiego, Zbidniewa Wrzaszcza i Zbigniewa Olkowskiego, ZO uchylił uchwały NWZ KŁ "Dąbrowa" z dnia 24 czerwca br. Równoczesnie działając w trybie nadzoru, uchylił uchwałę zarządu tego koła o wstrzymaniu upoważnień do polowania indywidualnego w/w członków koła.

W uzasadneiniu zwrócił uwagę, że uchwały NWZ KŁ "Dąbrowa" nie znajdywały jakichkolwiek podstaw prawnych, a na dodatek naruszłąy przepisy Statutu Zrzeszenia i przepisy powszechnie obowiązujące. Zakazywanie uchwałą NWZ korzystania obywatelom z przysługujących im praw obywatelskich nazwano ..."co najmniej nieporozumienie"..., a zawieszanie nieposłusznych wobec uchwały NWZ określono ...'naruszeniem zasady kompetencyjności"... Uchwałę zarządu o ukaraniu w/w również uchylono, jako sprzeczną ze Statutem PZŁ, bo kara taka ani nie mieściła się w kategorii kar porządkowych, ani nie mogła wynikać z zasad wydawania zezwoleń na polowania indywidualne.

Równocześnie Zarząd Okręgowy zobowiazał się , że ..."wystąpi do najbliższego Walnego Zgromadzenia Kł "Dąbrowa" z pismem informującym o niedopuszczlności podejmowania tego rodzaju uchwał, jak i niezasadnym, zakwestionowanym stanowiskiem Zarządu kołą w niniejszej sprawie."...

Jak wynika z powyższych decyzji ZO w Białej Podlaskiej, sprawę można uznać za zamknietą, w sposób jakiego ogół myśliwych i czytelników dziennika "Łowiecki" oczekiwał od tego organu PZŁ. Czy działania ZO PZŁ w Białej Podlaskiej wobec koła i członków KŁ "Dabrowa" będzie można nazwać rzeczywiście bez zarzutu, odpowie sprawa prowadzona przez Sąd Okręgowy w Lublinie. Jeżeli wyrok w tym sądzie będzie dla Tomasza Rappe niekorzystny, to potwierdzi, że nie uchylenie przez ZO PZŁ uchwały WZ KŁ "Dąbrowa" o wykluczeniu go z koła było prawidłowe. Ale jeżeli wyrok sądu będzie dla Tomasza Rappe korzystny i uchwała WZ wykluczająca go z koła zostanie uchylona, to pozostanie niesmak, że nieprawidłowości przy jej podjęciu uszły uwadze ZO PZŁ w Białej Podlasce. Gdyby tak się stało, to pozostanie życzyć Koledze Romanowi Laszukowi, żeby w podobnych sprawach w przyszłości ZO dochował większej staranności, a rozpatrywane sprawy rozstrzygał w sposób, w jaki potrafił rozprawić się z opisanymi wyżej pomysłami NWZ i zarządu KŁ Nr 63 "Dąbrowa" w Białej Podlaskeij.

27-08-2006 00:33 cienias Zapewniam Cię Witing, że koledzy czytają, a dyskryminowani są wdzięczni za życzliwe zainteresowanie i krytykę postępowania władz koła. To co napisałeś w dowcipnej formie , gwarą góralską /chyba/ było świetne i doskonale obrazuje gębusiową moralnośc. Od początku w kole jest uznawany za najbliżego sprzymierzeńca PREZESA. Chociaż opowiada o swojej niezależności, opozycji i protestach wobec szefa, wiemy, że najbardziej spośród członków zarządu napędza spiralę nienawiści.
Jak wszyscy na forum zauważają, krytykując gębusiową postawę, uprawia socjotechnikę, odwraca uwagę od problemów drobnostkami i mataczy.
Ośmiesza siebie i swoje koło do reszty. Nie można wśród inteligentnych ludzi na forum obronić wykluczania, zawieszania, bezprawia i rawanżyzmu.
To przecież także dzięki jego postawie koło Dąbrowa i okręg bialski jest postrzegane w Polsce, jako bastion zacofania i kołtuństwa.
PREZES jest mniej zakłamany i mówi wprost o niszczeniu, wykańczaniu i miażdżeniu adwersarzy.
Tam, gdzie pora na słowo "przepraszam" gębusie nadal pogrążają się w bagienku pomówień, oszczerstw i kłamstw od, którego staram się i udaje mi się być jak najdalej.
Pogardliwe słowa o pseudo opozycji i pseudo myśliwych tłumaczą fakt, że gębusie są podobno z drzewa podlaskiego, dębowego, gdy pozostali pozostali z żydowsko-germańskiego. Przepraszam za ten bełkot, ale to z nagrania przemówienia prezesa na NWZ koła.
Ja nie rozumiem często o czym pisze Gębuś, mam wrażenie, że sam nie byłby w stanie tego logicznie wyjaśnić. Byc może On nie rozumie o czym ja napisałem. Ja piszę o tym jak żądza władzy i chęć wywyższenia się sieje spustoszenie w umysłach i szkodzi ludziom.
Pseudomyśliwi /jak określa Gębuś niepokornych/z koła Dąbrowa są winni jedynie tego, że gdy najbardziej uczciwego i prawego myśliwego w kole T. Rappe wykluczano powinni sami sie wykluczyć natychmiast z takiego towarzystwa. Okazali sie zbyt słabi. Dlatego gębusie ich dysktyminują, bo kto się boi słabego.
Kończąc pozwalam sobie na parafrazę znanej pieśni. Wtręt odnosi sie do relacji w kole pomiędzy etyczną, jak sama o sobie mówi elitą, a psudo myśliwymi, których los jest niepewny bo zależy od humoru gębusiów.
Chociaż razem nie "Pojedziemy na łów" to jasne jest, że:
Dla Was soból i panna,
Dla nas ...... drapieżniki.
AD. Gębuś, Gekona rozbawił Twój mail wysłany na przeszpiegi. Nigdy nie byłeś uważany za sojusznika, zbyt dobrze się znamy.
Nie chcę mi się pisać, ale Twoje posty, pewnie z powodu powszechnej krytyki stają sie bardziej agresywne, nieszczere i niekonkretne, a ten wtręt o grupie trzymającej władzę, o której wiesz, że władzy nie trzymała, zaczepny i prowokujący do szczegółowej odpowiedzi i to jest właśnie próba odwrócenia uwagi. Może to kolejna prowokacja. Jednak mam nadzieję, że poniżej poziomu, o którym obaj wiemy, że jest, nie powinniśmy zejść.
Darz Bór!
PS. To w końcu wyliczyłeś ten procent uczestników tej akcji w Kodniu. Na początku pisałeś, że 90%, czyli z stażystami więcej niż 45 osób. O ilości wypędzonych dzików szkoda gadać, można powiedzieć każdą liczbę, np. 33 lub 333, tylko po co.
26-08-2006 22:35 gekon GEBUS TY TKWISZ PO USZY W FALSZU KOLTUNERII I KLAMSTWIE A I HIPOKRYZJA CI NIE OBCA. UWZASZ ZE CALE FORUM UWZIELO SIE NA CIEBIE A TY TAKI MALY I BIEDNY POCZCIWINA JESTES. NIGDZIE W SWOIM KOLE NIE WIDZISZ ZLA (TAM JEST SWIETLANA PRZYSZLOSC) TYLKO W LUDZIACH Z ZEWNATRZ. CHCIALBYS ABY WSZYSCY DALI WAM SPOKOJ ABYSCIE MOGLI ROBIC SWOJE PRZEKRETY. TY BYC MOZE PRZEKRETOW NIE ROBISZ ALE TWOJ PREZES TO JEDEN WIELKI PRZEKRET, KIEDYS TO MOZE DOSTRZEZESZ. WYCIAGNIJ BRACIE Z TEGO FORUM WNIOSKI I JAK CI PLUJA W TWARZ TO NIE MOW ZE DESZCZ PADA. ...CHOCIAZ - O CZYM JA MOWIE TY WYCIAGNIESZ WNIOSKI WTEDY KIEDY DOSTANIESZ OD ZYCIA W DUPE CZEGO CI MIMO WSZYSTKO NIE ZYCZE
DARZ BOR
26-08-2006 16:46 Kazimierz Szumski Ad Gębuś. Hipokryto i obłudniku jaka prowokacja??? Napisałeś mi maila skąd masz o mnie wiadomości. To nieelegancko ujawniać korespondencję priv ale trudno zdzierżyć przy takim adwersarzu. Myślę że gorszą podłością jest zbieranie wiadomości o forumowiczu i szantażowanie go na forum. Zazdrościsz mi że się wyrwałem z Waszego skołtunionego środowiska i nie muszę nosić teczki za tępakami z kasą lub urojonym poczuciem władzy???
Wszystkich bardzo przepraszam. Pozdr.
26-08-2006 16:10 gębuś Kol.disco a o czym ja mam niby z tobą dyskutować merytorycznie-o oblewaniu pomyjami? o czym?Postępujecie koledzy(kilku)w myśl zasady :uderz w stół a nożyce się odezwą;Nie mam żadnej katarakty(to schorzenie wieku starczego,za który się jeszcz nie uważam),obojętne mi jest czy jest ten zarząd czy inny.Ważne,żeby działo się dobrze.Nie innym oceniać co do mojego myśliwstwa.Jeżeli trzech a wcześniej czterech myśliwych jest wyrocznią tego koła i całego myśliwstwa to coś chyba nie tak?Wiem,że ponownie zbiorę cięgi,za to,że odważyłem się znowu odezwać ale już taki jestem,nie mogę przemilczeć fałszu,obłudy i kołtunerii a także łgarstwa.Ma rację żona,która każe mi to wszystko zignorować ale ja nie mogę.Pozdr.wszystkich.D.B.GębuśPanie Januszu Karmel masz chyba jakąś obsesję na punkcie własnej osoby.Nikt nie chodził po wsiach i nie zbierał informacji o Tobie!Po co?Chyba,że Ty tak czynisz?Prowokacja jednak działa!!!
26-08-2006 09:43 disco Ad.Gębuś.Myślałem,że taki "pryncypialny" forumowicz,który stoi na straży koleżeństwa i przestrzegania prawa w kole 63 Dąbrowa odniesie się do tych wszystkich postów (także i mojego)w sposób merytoryczny, ale widocznie tylko na to kol. stać.Szkoda niszczyć klawiaturę na jałową wymianę zdań, więc kończę i pozdrawiam tych wszystkich, któtrzy zauważyli kataraktę na oczach Gębusia.
P. i D.B.
26-08-2006 07:01 Kazimierz Szumski Oj Gębusiu, Gębusiu czemu ma służyć ujawnianie coraz to nowych moich danych osobowych? To nie ja jestem bohaterem felietonów. Żebyś nie musiał więcej dopytywać po wioskach i utrzymywać forumowiczów w niepewności: Janusz Karmel 01-063 Warszawa ul. Okopowa 18 m.50, wykształcenie wyższe, zawód: inż. budownictwa lądowego, nie zrzeszony. Pozdrawiam.
25-08-2006 23:19 gekon AD GEBUS: CIERPISZ CHYBA NA AMNEZJE BO ZAPOMNIALES ZE NA PODSTAWIE OSKARZEN LUDZI Z TWOJEGO KOLA PRZEZ BYLEGO WOJEWODE MARCZUKA TEZ PRACOWALY ROZNE KOMISJE I NIE STWIERDZILY ZADNYCH NIEPRAWIDLOWOSCI ALE EKIPIE KTORA REPREZENTUJESZ NIE MIALO TO NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA. UZNALISCIE ICH WINNYMI KRADZIEZY I TAKI OBRAZ PRZEDSTAWIACIE NA ZEWNATRZ. NIEKONIECZNIE MUSICIE BYC O TYM DO KONCA PRZEKONANI I PRZECIEZ NIE O TO CHODZI ALE O TO BY POZAMYKAC DZIOBY NIEPOKORNYM I TYM CO MAJA COKOLWIEK DO POWIEDZENIA O CZYMS TAKIM OPOWIADAL WITTING. JAK JESTES CZLOWIECZKIEM PREZESA TO MOZE DOSTAPISZ ZASZCZYTU POLOWANIA W LESIE NA GRUBA ZWIERZYNE A JAK JESTES NOWY ALBO OPORNY TO.... DRAPIEZNIKI- CZY COS CI TO PRZYPOMINA....JESLI NIE TO PRZECZYTAJ O CZYM ZDECYDOWAL ZO PZL W BILEJ......(naglowek). MACIE CHORA SYTUACJE I ZADNE ZABIEGI TWOJEGO PREZESA TEGO NIE ZMIENIA. NA SZCZESCIE DLA LOWIECTWA WSZYSCY SIE NA TOBIE POZNALI - DARZ BOR


$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$AD WITTING: NIE DENERWUJ SIE NA KAZIA SZUMSKIEGO TO POZADNY FACET A KOLEDZE DORADZ ZEBY SIE ZGADAL Z KOLEGAMI I TAKIEGO KACYKA MOGA SIE POZBYC. TO CO ON WYPRAWIA PREDZEJ CZY POZNIEJ SIE KOMUS NIE SPODOBA I POLECI ALE KTOS MUSI ZROBIC PIERWSZY KROK TAK JAK TOMEK RAPPE W K.L. 63. NIE ZYJEMY W KAMBODZY A TO CO ROBIMY MA DAWAC PRZYJEMNOSC A NIE OBSESJE STRACHU I BYC MOZE WARTO ZMIENIC KOLO NIZ TKWIC W MARAZMIE. JA WIERZE ZE TO FORUM JUZ ROZPOCZELO ZMIANY TYLKO TRZEBA UPORU I ZADNE ZACHETY POLOWANIA W "DOBOROWYM TOWARZYSTWIE" NIE POWINNY BYC CELEM SAMYM W SOBIE. POZA TYM JAK TWOJ KOLEGA NIE PIJE TO ZNACZY ZE KABLUJE(ZARTUJE).DLA MNIE TAKI STATUS KWO BYLBY NIE DO PRZYJECIA - " BAGNET NA BRON - TRZEBA KRWI" JAK MAWIAL POETA NO TO DO WALKI - DARZ BOR
25-08-2006 22:10 witing Kolego gębuś. Mam wrażenie, że powyższego felietonu to kolega nie czytał, albo już zapomniał jego treść. Wynika z niego jednoznacznie, że wasze koło to szambo, w którym się taplacie, a w ogóle to tym cyrkom, które dzieją się w okręgu B. Podlaskim, przy wielkim udziale waszego koła, przyglądam się od jakiegoś czasu dzięki wspaniałemu Człowiekowi, jakim jest Kolega PIOTR GAWLICKI Twórca tej strony, który jako nieliczny zasługuje na medal i jeśli ludzie, których znam, noszą odznaczenia we wszystkich barwach, a nawet Złom, to za jego prawdziwe zasługi dla łowiectwa należy Mu się Złom z Diamentem (na pewno najwybitniejsi działacze uprawiający radosną twórczość już przygotowują dla Niego takie odznaczenie).
Świecisz tu nam w oczy komisją rewizyjną, czy też zarządem okręgowym, a oni, to dopiero od nie dawna zachowują się w miarę poprawnie. Wygląda na to, że w pewnym momencie ktoś ich zdzielił porządnie pałą po głowach i się ocknęli. I tyko życzyć sobie żeby już nigdy w letarg nie zapadali.
Życzę koledze przejrzenia na oczy i odsunięcia od siebie tych pajaców, co stoją koledze za plecami i zerkają przez ramię na tekst, który razem wymyślacie dla zamydlenia oczu innym.
Na koniec, gdyby tak wasz prezesuniu zgubił polot i nie mógł wymyślić kolejnej ciekawej uchwały, proponuję uchwalić żeby zobowiązać każdego myśliwego do ułożenia wierszyka na cześć prezesunia, ja pozwolę sobie na zachętę „O prezesuniu!!! cała knieja głośno woła, wypierniczaj gości z koła”
P i DB.
25-08-2006 21:34 gębuś Panie Januszu idż Pan spać myśliwstwo to nie jest "fata mrugana" jak piszą pewni forumowicze.Jeżeli pewne instancja wyższe(ZK,Rzecnik Dyscyplinarny,Okręgowa Komisja Rewizyjna nie wykazała uchybień to pewnie w/g pewnych instancji te struktury są chore).Szanowni koledzy forumowicze pomimo postów naszej(pseudo opozycji),jesteśmy normalnym KŁ myśliwskim,które relizuje prawidłową gospodarkę łowieckąPozdr.Gębuś
25-08-2006 20:19 Kazimierz Szumski Strzał z boku: "Mieliśmy kontrolę Okręgowej Komisji Rewizyjnej W B.Podl,która nie wykazała szczególnych uchybień," i "ZO uchylił uchwały NWZ KŁ "Dąbrowa" z dnia 24 czerwca br. Równoczesnie działając w trybie nadzoru, uchylił uchwałę zarządu tego koła o wstrzymaniu upoważnień do polowania indywidualnego w/w członków koła." Te teksty są na tej samej stronie, to ja mam pytanie: a) czy decyzja ZO PZŁ jest prawomocna? b) jeżeli a) to który z Panów G. pisze nieprawdę. Proszę o komentarz. Pozdrawiam.
25-08-2006 19:47 gębuś Kol disco napisałeś,że tylko Tomek Rappe był najuczciwszym kolegą w naszym kole(63 Dąbrowa),więc po co czyniłeś starania,żeby być naaszym członkiem-hipokryzja???.Inni koledzy forumowicze(cienias,matrix100.gekon) też nie są członkami KŁ 63 Dąbrowa ale doskonale znają realia naszego koła.Taki stan rzeczy,paszkwile,pomówienia,oszcerstwa przeciwko KŁ 63 Dąbrowa trwa od 16.04.2005,kiedy poprzednia "grupa trzymająca władzę straciła insygnia".Kłody pod nogi głównie rzucał najuczciwszy myśliwy kol.Tomek Rappe,ale to wszystko nic,część kolegów(3) zapomniała o tym.I to są realia 63Dąbrowa.Mieliśmy kontrolę Okręgowej Komisji Rewizyjnej W B.Podl,która nie wykazała szczególnych uchybień,Do tych drobnych dostosowliśmy się,uzupełniliśmy zaległości.Więc po co tyle fałszywych zarzutów wyssanych z palca.Koledzy forumowicze przepraszam,że musicie czytać te różne zbrukane posty niszczące historię i ideę myśliwstwa. Ale tak mogą robić tylko pseudomyśliwi,ludzie przypadkowi ceniący hierarhie anie samo łowiectwo.Pozdrawiam wszystkich prawdziwych myśliwych.D.B.Gębus
25-08-2006 17:50 Kazimierz Szumski Piszę per pan bo mi zwrócono uwagę, że nie jestem myśliwym i zaśmiecam forum, hyde park z definicji jest miejscem gdzie mówić (pisać) może każdy. Za towarzysza się nie obrażę, bo już w latach 80-tych zwracałem uwagę pajacom z lampasami - boyom hotelowym w Grandzie na Kruczej, żeby mi tak nie mówili - bezskutecznie i chyba już tak zostało. W wycenie nieruchomości nie pomogę bo nie wykonuję tego zawodu, zawód wykonywany znam na tyle, że i układ nie da rady a o efektach nie omieszkam poinformować. Serdecznie pozdrawiam.
P.S. i nawet teraz nie wiem co mogę napisać B.D. czy Pochwa. ???
25-08-2006 16:20 witing Skoro przyjmujesz Pan tę formę Panie Szumski, to i ja Waćpana jak kolegę traktować nie będę.
Jeśli czytać uważnie Pan nie potrafisz, to zacytuję siebie z poprzednich wypowiedzi.
To jest cytata !!!
„Nic na razie się nie zmieni. Potrzeba kilku pokoleń, żeby społeczeństwo spaskudzone przez kilkadziesiąt lat głupoty i chamstwa zaczęło funkcjonować poprawnie”.
Z drugiego tekstu cytata !!!
„Wiem, że tego i tak nikt nie będzie czytał, ale tak se napisałem dla lepszego samopoczucia”.
Gdybym wiedział, że taki bystrzak będzie to czytał, to z tremy nie trafiłbym w klawiaturę.
Teraz Waści cytata.
BFGJ i MarCo jesteście pełnoprawnymi obywatelami TEGO KRAJU? to powiadomcie wymienione przez Was organy. Najlepiej jest głowę w piach i czekać na Kulwapa bo będzie powód żeby Go forumowicze po drodze opluli i będzie fajnie na forum.
To jest hipokryzja.
No chyba, że chodzi Obywatelowi o organy kościelne.
Może na wycenie nieruchomości to się i znacie Towarzyszu, ale na wycenie kolegów myśliwych i pisanych przez nich tekstów to nic a nic.
A za to ostatnie zdanie w tych filozoficznych wypocinach, to lepiej żeby Jaśniepon nie wiedział, co o nim myślę.
Swoim tekstem Bardzo minie Pan zranił i dlatego dałem się troszeczkę ponieść emocjom i po tym jak przestałem dźgać Pańskie zdjęcie nożem (żartuję) ochłonąłem i o wybaczenie proszę.
P i DB.
25-08-2006 12:03 disco Ja trochę rozumiem Witinga, bo co może zrobić jeden uczciwy myśliwy
w takim bagnie.W kole Dąbrowa był kol.Rappe ( mam nadzieję ,że sąd uchyli uchwałę o jego relegowaniu z koła) i mając nawet kilku kolegów z j... "układ" go załatwił. Z drugiej strony jeśli wszyscy będą cicho siedzieć to "bagno" nas pochłonie.Czekać aż do następnych wyborów i stworzyć zdrowy "układ" ? Przenieść się do innego koła? Tylko kto da nam gwarancję,że tam nie będzie podobnie.Sam nie wiem.Dobrze, że chociaż jest portal ,w którym można piętnować nieetyczne i niegodne zachowania niektórych pseudo kolegów,którym zależy wyłącznie na waadzy , bo kto ma waadzę(czyt.władzę)ten ma pieniądze i układy lub jest przydu.... waadzy.
P i DB
24-08-2006 17:00 Kazimierz Szumski Strzał z boku: Panie Witing a co do tego ma ZG PZŁ? Może ma Wam wysłać grupy operacyjne? Podobno jest demokracja i sami wybieracie władze kół. Czy to aby nie hipokryzja, czy to nie jest tak, że szeregowi członkowie głosują na układ w nadziei na okruchy z pańskiego stołu??? a potem łzy krwawe, bo nie załapałem się do grona wybrańców polujących w wigilię???
24-08-2006 16:15 witing Apel do Zarządu Głównego PZŁ i wszystkich Mądrych świata tego, którzy podjęli się, czy to za niezłą kasę, czy też społecznie, do rządzenia i nadzoru nad naszą organizacją, żeby wreszcie przerwali kompromitację PZŁ przez takich członków, jakimi są myśliwi koła Dąbrowa 63 i samo koło.
Jeśli oprócz uprawiania radosnej twórczości przyjrzeliby się bliżej jak gospodarują koła i jakie klimaty w nich panują, to sami doszliby do wniosku, że tę organizację należy szybko zreformować.
Jeden z bardzo licznych przykładów
Rozmawiam z kolegą na temat polowania w jego kole.
Zapytany, jakie ciekawe przygody przeżył polując w swoim kole odpowiedział:
- Wiesz ja to praktycznie poluję tylko indywidualnie na lisy i kuny, no, bo tu mi nikt nic nie szuka, kozłów jest w planie 14, kilka dzików, kilka jeleni, zajęcy jest bardzo mało, kuropatw też, no to na zbiorówki chodzi się w zasadzie tylko po to żeby się napić, a wiesz, że ja nie piję.
- A jakim areałem dysponujecie?
- A coś około 20 tysięcy hektarów.
- Przecież to piękne lasy i żyzne pola.
- No tak, ale wiesz tu chłopaki mają swoją filozofię polowania.
- Na czym ona polega?
- Prezes często bierze wybrańców i jadą zapolować w formie mini zbiorówek, nawet w wigilię, właściwe polowanie jest na polach, a prezes ze swoimi przydupasami poluje w lesie.

Przecież ten mój serdeczny Kolega mógłby być Kolegą Rappe bis.
Wszyscy wiedzą jak jest i panuje ogólna ślepota i fikcja, ale nikt nie chce ruszyć tego g...na żeby nie narobić smrodu.
Zacznijmy wreszcie działać, żeby się kiedyś nie wstydzić przed dziećmi.
P i DB.
Ps. Wiem, że tego i tak nikt nie będzie czytał, ale tak se napisałem dla lepszego samopoczucia.
23-08-2006 06:36 Kazimierz Szumski Gwoli uczciwości: ja się pytałem "z czyjej broni pochodziły śruciny?"Ustalenie wykonawcy strzału to robota dla kogo innego. Chyba jakaś notatka o zgłoszeniu i odwołaniu zgłoszenia powinna być w archiwach komisariatu MO w Zalesiu. Pozdrawiam.
22-08-2006 22:42 gekon Ad.GEBUS: NIE WIEM SKAD WZIALES TE ZATRWAZAJACE DANE O 33 DZIKACH WYGNANYCH Z KUKURYDZY, DISCO PODAL ZE 12, WSZYSTKO TO G.... PRAWDA, NIKT NIE WIDZIAL NAWET 0.5 DZIKA, BYLO OK 25 OSOB Z 47OSOBOWEGO KOLA TO POLICZ SOBIE GLABIE JEDEN ILE TO PROC. OBSERWATORZY BEZ PRZEKONANIA WYMIENIALI ROZNE ILOSCI RZEKOMO WIDZIANYCH DZIKOW-JEDNO WIELKIE LGARSTWO NA POLECENIE TWOJEGO IDOLA SACHARUKA.PODOBNIE JAK POMYSL Z KRETYNSKIMI ANKIETAMI,KTO,ILE WYWIOZL PASZY NA DOKARMIANIE ZWIERZYNY.ZA NIEWYPELNIENIE ANKIETKI NIE WYDAWANO ODSTRZALU.ZASTANAWIALEM SIE CZEMU SLUZYLA TA AKCJA I...EUREKA PRZECIEZ SACHARUKOWI BO TO ON JEST NAJWIEKSZYM KARMICIELEM I SPONSOREM W OKREGU.OSTATNIO PODANO INFORMACJE O NIEODPLATNEJ KARMIE WYSOKOBIALKOWEJ KTORA JEST DO ODEBRANIA(NAWET NA PODSYPY INDYWIDUALNE) W OBEJSCIU PANA PREZESA. ZAPOMNIALES JEDNAK JAK TO KILKA LAT TEMU SACHARUK ZARZADAL WYPLATY ZA SZKODY NA JEGO PLANTACJI KUKURYDZY I Z TEGO CO MI WIADOMO KOLO WYPLACILO.

AD.MARRIX: TOMASZ RAPPE WYKRYL PRZEKRETY BYLEGO STAROSTY BOGDANA ZADLO, KUMPLA SACHARUKA WIEC PRZEZ UKLAD KOLESI Z BYLYMI SEKRETARZAMI I WICEWOJEWODA NA CZELE ZOSTAL WYKLUCZONY LECZ TO ZADNYM KRWI "LOWCOM" BYLO ZA MALO. NALEZALO GO UNICESTWIC JAKO MYSLIWEGO-POZBAWIAJAC GO BRONI. NIE PRZEBIERALI W SRODKACH,WYKORZYSTALI NAJBARDZIEJ SWINSKIE METODY (PRZEPRASZAM SWINKI)WPLATUJAC W TE GIERKI ZNAJOMEGO POLICJANTA KTORY PRZESLAL NOTATKI SLUZBOWE DO KWP JAK TO PELNIAC OBOWIAZKI SLUZBOWE PRZYPADKIEM SPOTKAL: I TU PO KOLEI PADAJA NAZWISKA LUDZI KTORZY ZEZNAWALI PRZECIW T.RAPPE W SADZIE ZYSZCZUK, ZADLO, SACHARUK, REDUCHA, MARCZUK. PONADTO NAPISALI LIST "MY CZLONKOWIE KOLA NR.63 DABROWA" CZUJEMY SIE ZASTRASZENI ITD..... NE PODAJEMY SWOICH PERSONALIOW W TROSCE O SWOJE ZDROWIE I ZYCIE..... KTORY Z KOMENDANTOW WOJ. POLICJI PO TAK DRAMATYCZNYM LISCIE NIE ZAREAGUJE.WYSLANO JESZCZE KILKA ANONIMOW I ZEZNANIA O TYM ZE RAPPE TO ALKOHOLIK I PSYCHOPATA. NIE DANO JEDNAK WIARY OSZCZERCOM Z KOLA I "BANDA" SACHARUKA PONIOSLA KLESKE-POSTEPOWANIE PRZECIWKO T.RAPPE O COFNIECIE POZWOLENIA NA BRON U M O R Z O N O !!!
DARZ BÓR


AD. KAZIMIERZ SZUMSKI: PANIE KAZIU WIECEJ INFORMACJI O TYM SRUCIE W ZADKU CORKI... PRZED 20-LATY .....CZYZBY SACHARUK????
POMYSLNOSCI

21-08-2006 22:58 Kazimierz Szumski Panie Deer35 masz Pan 100% racji, z tym że pominąłeś Pan przypadek kiedy sekretarze stali się nowobogackimi w dodatku na prominenckich stołkach (np. w samorządach). Pozdrawiam
21-08-2006 18:13 matrix100 Minęło 18 miesięcy od objęcia prezesury KŁ 13 Dąbrowa przez A.Sacharuka. czas ten jest pełen zasług i tak: oczyścił koło z opozycji, najlepiej na Lubelszczyźnie karmił zwierzynę w zimie, najwięcej wypędził dzików z kukurydzy, ale najpierw tuż po objęciu prezesury napisał sobie wniosek na odznaczenie łowieckie, które dostarczył koledze Kompie i ten mu je zaklepał.
Wniosek na odznaczenie najpierw wysłał stary zarząd , które Kapituła odrzuciła ze względu na brak zasług, ale już po dwóch miesiącach zasługi się znalazły.
Jesienią ubiegłego roku postrzelił dwa byki, ale trzeciego upolował. Wyrzucił z koła kol.Rappe jako nieetycznego myśliwego bo to Rappe jako przewodniczący KR zgłosił strzelenie sarny śrutem przez kol.Stanisława Marczuka na zbiorowym polowaniu na zająca.
Kol.Marczuk jako senior koła i główny etyk koła ma stałe miejsce w prezydium niech wszyscy biorą z niego przykład są to słowa prezesa Sacharuka po objęciu władzy.
Znów na polowaniu zbiorowym myśliwy z układu strzela loftkami dzika, Tomasz Rappe jest nieustępliwy.
Na strzelnicy w Kobylanach na polecenie prezesa człowiek z układu pozbierał składkę za używanie strzelnicy, ale biedactwo zapomniało składkę odesłać do właściciela strzelnicy. Znowu Rappe zawiadomił władze o przywłaszczenie pieniędzy. Sprawa trafia do sądu. W ostatniej chwili sprawca salwował się przekrętem w rachunku, wszystko się wydało. Tego już było za wiele dla prezesa Sacharuka zwołał Nadzwyczajne Zebranie i wyrzucił Rappe za brak etyki i kajanie własnego koła.
Jednocześnie okazało się, że nie 100% glosowało za wyrzuceniem T.Rappe, co prezesa zbulwersowało.
Prezes uznał, że wyrzucenie Rappe to za mało, należy pozbawić go broni, odpowiednio spreparowane pisma dotarły do KWP w Lublinie, na pismach brak było nazwiska nadawcy, ale były nazwiska osób, które mogą zaświadczyć o złych cechach charakteru kol.Rappe. Oczywiście były to nazwiska układu na czele z nazwiskiem prezesa Sacharuka..
Policja wszystkich przesłuchała, ale nie dała wiary tym świadectwom, bo gdyby to była prawda to taki obywatel w RP powinien siedzieć dożywotnio w więzieniu. Według słów tych świadków kol.Rappe nie może mieć broni bo stanowi ogromne zagrożenie dla całego koła i w ogóle dla całego otoczenia.
Jest oczywiste, że świadkowie w tej sprawie to osoby, które strzelały loftkami, które zamiast strzelać śrutem do zająca strzelały do sarny i osoba, która zapomniała wpłacić za używanie strzelnicy.
Prezes Sacharuk twierdzi, że jako człowiek honoru nigdy nie pisze anonimów. Prezes Sacharuk to koło 63 Dąbrowa i co on myśli i czyni to znaczy, że wszyscy tak myślą i czynią.
Prezes Sacharuk zeznając na Policji w Lublinie zaznaczył, że jest powiatowym radnym w Białej Podlaskiej gdzie pełni funkcje przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego i dlatego jest przekonany, że taka osoba jak T.Rappe nie powinna mieć broni.
Niestety nie udało się, gdyż to co dla prezesa było oczywiste to dla Policji nie miało znaczenia.
Prezes mieszka nad Bugiem, nigdy nie należał do innego koła, nie pełnił żadnych funkcji w kole ani w wyższych władzach PZŁ. Dopiero od półtora roku został wybrany do ORŁ, startował na prezesa ORŁ, ale przegrał o co ma ogromne pretensje do swoich członków w ORŁ.
Nie ma tygodnia, aby nie wizytował Łowczego Okręgowego, któremu dostarcza informacje z pierwszej ręki o swojej działalności. Mając takie usadowienie i znajomości pozwala sobie na arogancję i stanowienie swoich praw.
Komendant KWP w Lublinie umorzył postępowanie przeciwko Tomaszowi Rappe, które trwało rok. ZO PZŁ w Białej Podlaskiej unieważnił uchwałę kol.A.Sacharuka. Obecnie Tomasz Rappe wystąpił do Prokuratury Okręgowej w Lublinie o wszczęcie postępowania w związku z fałszywymi zeznaniami Antoniego Sacharuka jakie miały miejsce w Komisariacie Policji w Terespolu, gdy zeznania okazały się fałszywe to je ponoć odwołał, oczywiste, że prezes był uprzedzony o karalności za składanie fałszywych zeznań. Informacje te przekazał mi kolega Rappe i z oficjalnych dokumentów w tej sprawie gromadzonych od roku przez KWP w Lublinie.
Jeszcze nie raz usłyszymy o działalności prezesa, którego stać na wiele bo wszystkich swoich możliwości nam jeszcze nie zaprezentował.
Na pewno prezes będzie brał udział w wyborach do władz samorządowych, aktualnie jest radnym z SLD, ale Samoobrona ma większe szanse może tam spróbuje. W PiS-ie raczej nie będzie miał szans, ale wszystko jest możliwe, taki prestigitator wszystko potrafi.
20-08-2006 22:41 Deer35 odp.witing w Twojej wypowiedzi w większości się zgadzam ale z tymi chłopami i robotnikami odezwała się w tobie błekitna krew.Posłuchaj przyjacielu,kultura człowieka nie zawsze idzie w parze z tytułami i co tam jeszcze wymyślisz.Po prostu trzeba być kulturalnym człowiekiem i poglądy polityczne ani pochodzenie nie nabywa się z urodzeniem.Znam bardzo prostych ludzi którzy z trudem się podpisują ale kulturę bycia i życia w społeczeństwie mogą im zazdrościć z tytułami którzy gdy puszczą hamulce pokazują co potrafią Kultura gdzieś pryska a pozostaje najgorsze chamstwo.Wiele lat polowałem w tak zwanej komunie i niestety mam przykre porównanie na nie korzyść czasów dzisiejszych.Wielu tak się zachłysneło,,wolnością"że zapomniało o kulturze i zwykłym koleżeństwie.Sekretarzy zastąpili nowobogaccy,i na prominęckich stanowiskach.Znam taki przypadek że myśliwy nie wiedział że trzeba mieć legitymację i pozwolenie na broń.Dopiero jak poszedł na emeryturę o takich drobiazgach się dowiedział.Więc nie wtłaczaj kolegom młodszym do głowy że te nie 60 a 40 lat to tylko same chamstwo.Nim kolego naciśniesz klawisz to się zastanów czy cel rozpoznany.Pozdrawiam DB
20-08-2006 17:17 witing To godocie Panie gębuś, że jak onego wieszali toście za sznurek nie ciągnęli i że kaci to nawet fajne chłopy, bo babie po onym to nawet kondolencje złożyli.
Zapewniam Kolegów, że takich kół, z członkami, dla których kultura i etyka, a także zdrowy rozsądek to pojęcia abstrakcyjne jest w naszej ojczyźnie bardzo dużo.
Wspaniały to, demokratyczny kraj, bo do PZŁ naleć może każdy, nawet ostatnia łajza, czy pospolity orczyk.
Przed laty, gdy wprowadzałem elegancko ubranego mojego przyjaciela przed komisję egzaminacyjną przyjrzałem się oczekującym na egzamin i pomyślałem, no to się nam PZŁ zasila ciekawymi „szczelaczami”.
Jaką kulturę do koła wprowadzi ktoś, kto swoim wyglądem, zapachem i poziomem wiedzy ubliża komisji egzaminacyjnej? Ale niestety członkowie komisji egzaminacyjnych nie są wcale obrażalscy, a nawet jeśliby któryś poczuł się obrażony, no to nie wypada oblać Franka, bo to szwagier Józka.
Nic na razie się nie zmieni. Potrzeba kilku pokoleń, żeby społeczeństwo spaskudzone przez kilkadziesiąt lat głupoty i chamstwa zaczęło funkcjonować poprawnie.
Przypomnę, że nie tak dawno rządził chłop i robotnik, który nawet podpisać się nie umiał, on też rozpropagował nową kulturę i obyczaje i niestety siedzi to w nas jak zaraza.
P i DB.
17-08-2006 21:15 MarCo Panie Szumski
W swojej wypowiedzi odniosłem się wyłącznie do durnej uchwały Walnego Zgromadzenia. Ktoś taki wniosek zgłosił, a większość go przegłosowała. Świadczy to tym, że ktoś obawia się prawdy.
17-08-2006 20:02 Wiesław Nitka Promyczek nadziei??? Przychodzi czas, że trudno nazywać wołu koniem bo to zbyt znacznie odbiega od rzeczywistości. Smuci jednak to, że aby tak się stało musiała zaistnieć interwencja - wręcz powiedziałbym - kampania prasowa w obronie elementarnych praw obywatelskich jednego z tych "niekoleżeńskich" czy jak kto woli "to" nazywać. Nie pierwsza i nie ostatnia pewnie sprawa z pogranicza Związkowego dna. Istnienie "dna" możliwe jest dzięki temu, że daje się możliwość tworzenia prawa ludziom niekompetentnym, pozbawionym jak widzimy elementarnej wiedzy społeczno-prawnej. Stąd te uchwały pełne chwały chronione ( jak często ) płaszczykiem z kolekcji " oby się nie wydało i cicho było ". Braci Łowiecka - jestem pewny - dopuki istnieje TEN portal i Ten Dziennik drzeć będziemy takowe płaszczyki aż stanie nagusieńka prawda o absurdach w funkcjonowaniu Związku.

Pozdrawiam DB WN
17-08-2006 15:55 gębuś Kol.disco Twoje informacje są zupełnie nieprawdziwe.Było tak jak napisałem wcześniej,kwestia uczestnictwa-frekwencja w przybliżeniu80-90%,a dzików było lącznie 33szt,więc po co ta agitacja???.Dajesz kol.przykiład tego co napisałem wcześniej,a może Cię nie przyjęli do naszego koła?Nie mniej jednak D.B.
17-08-2006 14:25 disco Ad. Gębuś, Twój prezes i koło już swoimi działaniami i tak się skompromitowali bardzo. Nie ośmieszaj się i koła już więcej bezsensownymi postami. Nie jestem członkiem tego koła, ale wiem, od uczestników, że w "Największej Akcji Wypędzania Dzików na Lubelszczyżnie" brało udział nie 90, a 50% członków, a wypędzono nie 30, a 12 dzików, więc po co ta propaganda w stylu lat 70-tych ubiegłego wieku.
17-08-2006 11:38 gębuś Widzę,że cokolwiek pojawi się na temat KŁ 63 Dąbrowa to spotyka się z wielką krytyką znacznej większości forumowiczów.Myślę,że są to sami specjaliści w każdej dziedzinie łowiectwa,którzy doskonale znają materię i realia w tym kole.Cóż,pozostaje mi tylko potulnie wycofać się tej polemiki i życzyć kolegom przyjemności z dalszego sobie używania.Uważamy,że dziki przez jakiś czas nie wrócą,przy okazji zostały rozrzucone różne substanje zapachowe.D.B.Gębuś Ad Kazio Szumski.Kukurydza Pana Kałużyńskiego k.Kodnia.Pozdr
17-08-2006 08:48 Step2 Kol. "gębuś"-iu: Gratuluję trzeźwego osądu podczas NWZ w kole i gratuluję "peanów" na cześć Kolegów z zarządu koła w sprawie wypędzania dzików. Dziki wróciły z powrotem i przyprowadziły jeszcze kilka nowych sztuk lub watah. Gratuluję głupoty w ochronie łanów kukurydzy... dobrego samopoczucia, z szacunkiem i DB..
17-08-2006 07:57 Kazimierz Szumski Panie Gębusiu znowu komentarze zbaczają na osobiste tory. To że jest Pan doskonale poinformowany kim ja jestem i jakie mam wykształcenie świadczy o trafności mojej oceny zawartej w poprzednim komentarzu i wzmoże moją czujność. Zamelduj Pan (komu trzeba), że skończyłem również 2 letnie studia podyplomowe - wycena nieruchomości. P.S. A czyja ta kukurydza była???
16-08-2006 23:49 Hulltaj Kolego gębusiu!!Zastanów się w jakim Ty towarzystwie przebywasz!!!!
Opuść je czym prędzej,żebyś nie spsiał do reszty (psom nie ubliżając).
Chwała Ci za to,że nie głosowałeś za idiotyczną uchwałą.Świadczy to tylko o tym,że kołacze w Twej głowie resztka rozumu.Szkoda że owej nie sprzeciwiłeś się.Jeśli chodzi o wypędzone dziki, to zapewniam Cię że one będą tam z powrotem,jeśli już nie są.Doprawdy,pogratulować pomysłu
Sidorukowi.A wogóle to wszystko chyba jakaś groteska???
16-08-2006 22:50 cienias Po lekturze materiału jestem większym optymistą niż przed. Wygląda na to, że opinia publiczna myśliwych, informowanych min. przez ŁOWIECKI wymusza powoli nawet na najbardziej zatwardziałych "miniwodzach" działania zgodne z prawem, a z pewnością utrudnia przekręty. I z tego punktu widzenia decyzja ZO "podnosi na duchu" Kolega Szumski, jadnak zna jak widać towarzystwo i prezesa Sacharuka. Zalecanie czujności zasługuje na uwagę, gdyż wpływowe grupy czy kliki w kołach nie zmienią swojej mentalności dopóki nie odejdą w wieczne zapomnienie. One nie potrafią jednoczyć koła bez ciągle nowego wroga, którego najlepiej wykluczyć i szukać następnego. W przeciwnym wypadku członkowie zaczną zadawać niewygodne pytania o gospodarkę, finanse, priorytety itd.
ZO w Białej Podlaskiej uchylił bezprawne uchwały, w których treści zarząd koła zawarł słowa o szkalowaniu własnego koła przez zawieszonych. I okazało sie, że najbardziej własnie prezes i członkowie zarządu oraz posłusznie podnoszący "łapki do góry" oszkalowali własne koło na oczach myśliwych /i nie tylko myśliwych/ z całej Polski. Za karę jednak nie należy ich zawieszać, a zobowiązać, żeby wreszcie zrobili dla tego koła coś konstruktywnego. Na razie odnosili sukcesy głównie w destrukcji.
16-08-2006 22:46 gębuś Panie Kaziu Szumski minął już jakiś czas,kiedy Pan mnie obraził na forum.I chyba nie było przeprosin?Wiem,że jest Pan człowiekiem wykształconym(poWAT).W dalszym ciągu wieje Pan wielką nienawiścią i jadem.My kol.63 Dąbrowa wiemy już od dawna o decyzji ZO w Białej Podlaskiej.Ja osobiście uważam,że decyzja jak najbardziej jest słuszna,tak jak pisałem wcześniej.Uważam,ze taką decyzję podjął by każdy ZO w całej Polsce.To,że nie głosowałem za nią nie zwalnia mnie z jej odpowiedzialności(taką decyzję podjęła większość).Chcę być czlowiekiem niezależnym w kole "63Dąbrowa",które w dalszym ciągu uważam,za jedno z lepszych,i pomimo różnych kontrowersyjnych uchwał będę strzec jego dobrego imienia.Dzisiaj, n.p.,odbyła się akcja płoszenia dzików w wielkiej uprawie kukurydzy(ok 150h)h na którą przybyło ok 90% członków.Efekt-33 dziki zostały wypłoszone z tej uprawy- widoczne to będzie przy szacowaniu szkód.W tym przedsięwzięciu uczestniczył Kol.Sacharuk i Kol.Sidoruk-łowczy,który był pomysłodawcą(a koło takie bezmózgowe-jak pisali wcześniej),czy to do końca prawda?.Nie chcę zanudzać D.B.Pozdr.Gębuś
16-08-2006 20:59 Kazimierz Szumski A ja znam życie i tamto środowisko i na miejscu "ułaskawionych" wcale bym się nie cieszył a wręcz zachował wzmożoną czujność.
BFGJ i MarCo jesteście pełnoprawnymi obywatelami TEGO KRAJU? to powiadomcie wymienione przez Was organy. Najlepiej jest głowę w piach i czekać na Kulwapa bo będzie powód żeby Go forumowicze po drodze opluli i będzie fajnie na forum.
P.S. Credo życiowe Antka "jeszcze nigdy ani zwierz ani człowiek ze mną nie wygrał" będzie realizowane po przyschnięciu sprawy.
16-08-2006 20:35 MarCo To, co się dzieje w KŁ Nr 63 "Dąbrowa" w Białej Podlaskiej świadczy, że to koło jest po prostu "chore" i należałoby na nie wypisać odstrzał selekcyjny.
Po tym wszystkim, co się wydarzyło, Zarząd Koła i Komisja Rewizyjna, jeśli mają odrobinę honoru i poczucia przyzwoitości, powinni podać się do dymisji. Członkowie tegoż KŁ też nie są bez winy, bo podnieśli swoje łapki w górę i przegłosowali "prawne bzdety".
Śmiem przypuszczać, że w KŁ "Dąbrowa" jest więcej uchwał z przyjętych naruszeniem statutu PZŁ i obowiązującego prawa, których ZO nie uchylił w trybie nadzoru.
Aż się prosi przeprowadzić w tym kole INSPEKCJĘ z ramienia ZG PZŁ, urzędu skarbowego oraz ZUS.
16-08-2006 20:33 Rzecznik Prasowy Cóż-tym razem musze zgodzic sie z Bfgj'otem- gdyż wypowiedizal to co pomyślalem. Jak moze jakis pierdoła, wraz z innymi rownymi sobie pierdołami podjąć uchwale zakazującą zeznawania w sądzie???? MNIE SIE TO W GŁOWIE NIE MIEŚCI!!!
Gdyby tacy ludzie mieli chociaz za grosz honoru usuneli by sie w cien!!!
Żenujące!
pozdrawiam
filip
16-08-2006 16:47 bfgj To nie jest pozytywne załatwienie sprawy. Prezesem koła ,który dopuszcza do ograniczenia swobód obywatelskich powinna zająć się z urzędu prokuratura i powinien odpowiadać przed sądem .
A tak włos mu z głowy nie spadnie ,a kolesie jedynie mu palcem pogrożą.
Jest także pewne ,że taki człowiek nie może być prezesem koła.
Pomimo ,że nad uchwałą głosowali członkowie koła to jednak prezes jest odpowiedzialny, że do takiego głosowania dopuścił.

Równie dobrze można poddać pod głosowanie ,że członkom koła nie wolno w wyborach głosować na prawicę.
Można też przegłosować ,że członkom koła nie wolno pić piwa, albo nie wolno polować,albo nie wolno pisać na łowieckim, albo wchodzić do lasu, albo wszystkie swoje odstrzały oddać prezesowi.
A jak takiemu prezesowi wpadnie do głowy ,że codziennie śpi z żoną innego członka koła? Członkowie ze strachu moga przegłosować taką uchwałe i z PZK zacznie robić się harem, bo burdel już jest.

PS Mnie też ciekawi komentarz zza oceanu na temat tej uchwały. Spring czekamy jak sprawy wygladają z dalekiej prspektywy i z dystansu.
16-08-2006 14:21 Hulltaj Szkoda tylko że,stało się to pod naciskiem opinii społecznej.
W przeciwnym razie,problem by rozmydlili.Ciekaw jestem,co na takie
dictum,napisze Spring.Pewnie zmilczy.
Pozdrawiam i oby tak dalej.DB
16-08-2006 10:46 Step2 Nic dodać, nic ująć. Dowód, ze upór i konsekwencja w dochodzeniu racji i prawdy powinny być tożsame. Kulwapie "in plus".
DB

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.