DZIENNIK
Redaktorzy
   Felietony
   Reportaże
   Wywiady
   Sprawozdania
Opowiadania
   Polowania
   Opowiadania
Otwarta trybuna
Na gorąco
Humor
PORTAL
Forum
   Problemy
   Hyde Park
   Wiedza
   Akcesoria
   Strzelectwo
   Psy
   Kuchnia
Prawo
   Pytania
   Ustawa
   Statut
Strzelectwo
   Prawo
   Ciekawostki
   Szkolenie
   Zarządzenia PZŁ
   Przystrzelanie
   Strzelnice
   Konkurencje
   Wawrzyny
   Liga strzelecka
   Amunicja
   Optyka
   Arch. wyników
   Terminarze
Polowania
   Król 2011
   Król 2010
   Król 2009
   Król 2008
   Król 2007
   Król 2006
   Król 2005
   Król 2004
   Król 2003
Imprezy
   Ośno/Słubice '10
   Osie '10
   Ośno/Słubice '09
   Ciechanowiec '08
   Mirosławice '08
   Mirosławice '07
   Nowogard '07
   Sieraków W. '06
   Mirosławice '06
   Osie '06
   Sarnowice '05
   Wojcieszyce '05
   Sobótka '04
   Glinki '04
Tradycja
   Zwyczaje
   Sygnały
   Mundur
   Cer. sztandar.
Ogłoszenia
   Broń
   Optyka
   Psy
Galeria
Pogoda
Księżyc
Kulinaria
Kynologia
Szukaj
autor: Ziggy05-05-2018
Zmiana

Dziś Polski myśliwy
jest bardzo wierzącym Nemrodem
nie tak jak dawniej kiedy
Bóg był nam wrogiem

a święty Hubert
Patron on przecie
nie darzył nas łaską
jak sami to wiecie

ileż to razy sam
to odczułem
gdy z polowania
na lufach wróciłem

i choć tak mocno
Patrona wzywałem
nic mi nie wyszło
a tak bardzo chciałem

dzisiaj nasz Patron
jest bardzo łaskawy
za to że w kniei
kaplice powstają

które się święci
każdego tygodnia
na chwałę Huberta
na chwałę Nemroda

ksiądz dzisiaj sumę
w kniei odprawi
a po mszy świętej
zostanie z nami

by zapolować
w Lubuskiej kniei
bo jemu wolno
my o tym wiemy

w sutannie stoi
z drylingiem w ręku
wygląda zwierza
z podnietą wielką

strzela na lewo
to znowu w prawo
za ucho mierzy
tak jak przystało

patroszyć nie chce
bo nie przystoi
niech no ktoś inny
za mnie to zrobi

a ja tymczasem
modły odprawię
za grzesznych ludzi
i całą tą zgraję

modli się proboszcz
w zadumie wielkiej
a my tym czasem
ciągniem z butelki

którą to proboszcz
nam ofiarował
żeby się czasem
dzik nie zmarnował

jedzie on teraz
do domu swego
by zaraz zrobić
kiełbasy z niego

a my tymczasem
pokot zrobimy
niech no trębacze
na rogach grają
śmierć dzika lisa
tak jak przystało

a niech no łowczy
bigos nam grzeje
ksiądz już pojechał
my o tym wiemy

ksiądz raczej tutaj
nie jest potrzebny
niech on się modli
za dusze zmarłych

niech śluby daje
i msze odprawia
niech nie poluje
bo nie wypada
19-07-2018 04:17ULMUSSię ma Ziggy. Calkowita zgoda co do tego, że "gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie" :)))) Co do reszty , szkoda czasu , każdy z nas jest po polsku nieprzekonywalny.
Z ciekawości zapytam jednak jeszcze dla czego słowo rabin piszesz z dużej litery a ksiądz i pop z małej ? Rabin to taka sama robota jak ksiądz , czy pop.
U nas ksiądz nie wystawia rachunków, nie jest pedofilem, pedrylem ani nie puka Jadźki na boku i lubimy dać mu na furę i karabin, albo ciężarki do siłowni, bo taki mamy fan i jak chcemy to idziemy do niego do spowiedzi. Uwierzysz ? Dajemy ile mamy, lub ile chcemy . I nie chcemy na to papieru, bo widzimy że robi dobrą robotę. Rozliczamy się na Słowo Honoru. Niezłe co ? :))) Chcemy żeby był poza systemem. Bo system wiemy jaki jest i lubimy nasz "wyłom w murze". Rozumiesz ? Pod Warszawą :))) ... a potem idziemy normalnie do pracy budować samoloty, systemy bankowe, leczyć Ludzi itd.
Nie wiem czy to łapiesz , bo zdaje mi się że nie. Nie o forsę tu chodzi Zyggi. Chodzi o tego księdza Zyggi. Bardzo zależało i zależy komunistom na tym zdaniu " Nie życzę sobie żeby moje pieniądze szły na księdza karabiny itd..." Lepiej poprostu nie dać. Kościół będzie mocniejszy kiedy nie dasz forsy niż jak dasz i będziesz "sobieżczył"
Bez odbioru aczkolwiek z pozdrowieniami :)
05-07-2018 21:11ZiggyWitaj ponownie ULMUSIE

Mówisz o utrzymaniu księdza, o tym że chętnie dajesz, ten tekst poniżej znalazłem w gazecie

,,- Daję złotówkę, czasami 2 złote, a w święta nawet 10. Uważam, że to nie jest mało. Są ciężkie czasy i na więcej mnie nie stać - mówi Alicja Raczkowska. - Patrząc po ludziach są tacy, którzy nic nie dają, a niewielu jest takich, którzy kładą na tacę banknoty."

Dajesz więcej czy tyle samo
Pytasz mnie czy wiem ile Żydów kosztuje utrzymanie Rabina, nie
niewiem i nie rozumiem jaki to ma związek z wierszem.
Nie wiem też ile ruskich kosztuje utrzymanie popa czy Ukraińców swiaszczennika, bo i po co mi to wiedzieć, wiem natomiast ile ja wydaję na utrzymanie księdza.
Nie tak dawno parafia do której należymy zakończyła zbiórkę na wykupienie kościoła od anglików, bagatela 1,5 mil dolarów, ile dałem nie powiem bo byś nie uwierzył.
Teraz taca
Na koniec roku dostajemy koperty z numerem i nazwiskiem, wkładasz pieniądze do koperty i dajesz na tacę, na koniec roku dostajesz rachunek do rozliczenia się z taksu, tak że ksiądz wie ile dostał od Królickich a ja wiem ile dałem na jego utrzymanie i nie życzę sobie by moje pieniądze szły na księdza karabiny i samochody terenowe.

Tak jak napisałem wcześniej, mnie nie interesuje w co ktoś wierzy i czy w ogóle wierzy, to nie moja broszka.
Ty nie nastawiasz drugiego policzka, ja nie chodzę do spowiedzi bo nie będę jakiemuś pedofilowi czy pederaście opowiadał o tym jak z Jadzą w łóżku baraszkowałem, a Ty po spowiedzi możesz go w rękę pocałować jak nasze babcie, mi nic do tego.

ps. W przyszłym roku przyjeżdżam do Bogaczowa na pół roku, jak by co daj cynk to zorganizuję jakąś imprezkę, wierz mi na wyjeżdzie smakuje ho ho, żadne tam dziki Ci w głowie nie będą, wierz mi.

Przestań już lamentować. Pozdrawiam Ziggy02-07-2018 12:49ULMUSOdnośnie nietolerancji światopoglądowej to wyluzuj. Ty masz swoją nietolerancję, ja mam swoją. Oczywiście swoją jest łatwiej zaakceptować niż cudzą, ale niczym się co do zasady nie różnią. Nietolerancja światopoglądowa gwarantuje, że masz rozum i pozwala na rozwój indywidualny.

To twoje słowa z naszej rozmowy:
"Widzisz mnie nie interesuje w co ktoś wierzy ale nie toleruję tych którzy mówią mi w co ja mam wierzyć"
A to Twoje słowa z wiersza:
"Ksiądz niech nie poluje , bo nie wypada"

Czyli sam nie lubisz jak ktoś Ci mówi co masz robić, ale Ty lubisz komuś powiedzieć co ma robić . Ziggy :)))) to jest jakaś niesmaczna nietolerancja. Ba, jak by Ci się chciało poczytać, to podpada pod "tolerancje represywną" ( to grubszy temat ale ciekawy zachęcam)

Ziggy to sie kupy nie trzyma. Wierszyk jest takim zwyczajnym pitupitu, że ksiądz to nie dobry jest bo blebleble a ja wiem wszystko :))). Nergal podarł Biblię itd. Taki trend.

P.S.
Orientujesz się ile diasporę, kosztuje utrzymanie synagogi i rabinów ?
02-07-2018 11:53ULMUSZiggy Kolego. Źle interpretujesz. Po pierwsze ja Ciebie bardzo lubię jako byt internetowy. Lubię Twoje opowiadania, zasadniczo zgadzam się z Tobą w większości wpisów. Nie krytykuję żadnych Twoich wad. Ja nie wiem jakie Ty masz wady.
Ale ... Jeżeli nawet bym jakieś Twoje wady krytykował, to nie świadczy o moim EGO tylko o tym, że WIDZĘ jakieś Twoje wady (Każdy ma wady. Ja mam jakieś wady , Ty masz jakieś wady . Wszyscy ludzie tak mają ) Wady łatwiej jest zauważać zawsze u bliźniego swego niż u siebie samego:))) Pojmujesz prawda ? Jeżeli ja zauważam Twoje wady to najlepszym możliwym rozwiązaniem dla Ciebie jest nie dąsać się na mnie, tylko przeanalizować czy takie wady rzeczywiście masz. Jeżeli masz - to je zmień będziesz lepszy. Jeżeli krytykuję niecelnie a Ty jakichś tam wad nie masz, to zwyczajnie mnie zlej.
Najgorsza możliwość jest taka, że MASZ WADY, ale masz takie przerośnięte EGO, że nie dopuszczasz sobie takiej możliwości do rozumu. Nie wierzę jednak że tak myślisz ponieważ jesteś na to zbyt inteligentny.
Prawda jest taka, że jak dotykasz religii to niezależnie od tego czy to jest folklor mniejszy lub większy musisz się liczyć z reakcją wiernych. Reakcje mogą być różne w zależności od religii. Masz farta , bo są religie za których krytykę oberwał byś kulkę w łeb i są religie takie jak nasza, katolska, nad którymi możesz się odważnie znęcać, krytykować i tokować do woli, ponieważ z założenia ze strony wyznawców naszej religii nic ci nie grozi. Ot najwyżej taka softowa polemika w sieci jak moje "szpilki" . Pojmujesz więc jak słaby jest ten wiersz ? Gość który strzela wilki powinien pisać coś mocniejszego.
Odnośnie "posuwania dziewczynek" - Twoje dziewczynki , Twoja sprawa :) , dla mnie jako męskiej szowinistycznej świni, wyznającej folklor chrześcijański jesteś swego rodzaju Mistrz :))) w kategorii komediowo , romansowo filmowej coś jak "Och Karol":))) To tak między nami,bo gdybym ja tak zrobił to był bym grzesznikiem , ponieważ to niemoralne. Więc nie mogę tak zrobić, żeby mój folklor chrześcijański miał chociaż trochę sensu i kupy się trzymał, ale o to ABSOLUTNIE DO KOLEGI PRETENSJI NIE WNOSZĘ. Nie znaczy też że nigdy takie psoty mi się nie przytrafiały ( bo mam wady :)) ) ale z perspektywy czasu traktuję je w kategorii porażki w rozwoju osobowym. Podsumowując, czym innym jest "podziwianie MACHO" z przymrużeniem oka a czym innym jest przyjmowanie nauki życiowej, od osoby która przykładu dobrego nie daje. Bez urazy.
Ba, ja sam nie stawiał bym siebie niestety za dobry przykład chrześcijanina , więc nie musisz kompletnie obawiać się mojej "wyższości" ... mój problem jest taki, że ja nigdy nie nadstawiam drugiego policzka i praktycznie nigdy nie wybaczam. Taki grzech który czasem zaskakuje pogan :) Trudna jest droga chrześcijanina do doskonałości,gdyż pełna grzechów i trudności :)
Darz Bór i POZDRAWIAM NAPRAWDĘ SERDECZNIE
16-06-2018 12:36ZiggySorry nie było mnie

ULMUS
Krytykując mój wiersz, wytykasz moje wady a to świadczy o twojej złośliwości.
Domyślam się że dodaje Ci to poczucia wyższości nademną, ja to rozumie, jesteś wielki.
Swoje racje uważasz za jedynie słuszne, dlatego że wierzysz, chętnie też płacisz, postępujesz według przykazań, nie błądzisz.
Bez związku sakramentalnego nie ,,posuwasz różne urocze dziewczynki".
Narzucasz i to nachalnie że to co robisz i w co wierzysz jest to co każdy powinien robić i wierzyć. Widzisz mnie nie interesuje w co ktoś wierzy ale nie toleruję tych którzy mówią mi w co ja mam wierzyć.
Krytyka nie może być podyktowana chęcią podbudowania własnego EGO, wyładowania flustracji czy własnych przekonań lub uprzedzeń, bo tym się kierujesz.
Powinien żeś wiedzieć, nie istnieją opowiadania czy wiersze całkowicie idealne, zawsze znajdzie się ktoś kto wypowie się negatywnie, jedni lubią moje opowiadania inni nie i ja to rozumie.
Swoją krytyką wywołałeś u mnie niesmak dlatego że podyktowana jest również nietolerancją światopoglądową.

Dodam tylko, polskie chrześcijaństwo śmiało można nazwać folklorem religijnym, opartym na bardzo wygodnych dla naszych duchownych zwyczajowych doktrynach nie mających nic wspólnego z chrześcijaństwem, podam tu dla przykładu Ojca Dyrektora.
Wiara w Boga wielu głów naszego kościoła jest za przeproszeniem G.. warta.

ps. Ty jako wzór wiary katolickiej naruszasz jedno z przykazań, wystawiasz fałszywe świadectwo bliźniemu swemu.

Pozdrawiam Darz Bór
Ziggy
11-06-2018 14:58ULMUSZiggy my katole wiemy ile kosztuje utrzymanie proboszcza i kościoła. Wiemy , robimy to dobrowolnie bo tak lubimy . Lubimy ich utrzymywać razem z ich wszystkimi ludzkimi wadami, zaletami. Wiemy że lubią popić, podmuchać i muzyczki posłuchać. WIEMY , ponieważ sa takimi samymi grzesznikami jak my wszyscy. Wiemy tez że kościół musi mieć forsę w dzisiejszych czasach. To proste. Lubimy jak są z nami na polowaniu, lubimy dać za chrzciny, na ślub i dać na kasę i za pogrzeb. Lubimy kiedy nam mowią jak żyć , mimo że nie mają dzieci :))) Oczywiście jasne że wolelibyśmy żeby każdy proboszcz był jak Janosik i Jezus w jednym, ale tak nie będzie. Nigdy. Tylko ktoś kto zakończył swój rozwój religijny na etapie paciorka tego nie łapie.
Czego nie łapiesz? Jesteś katolem wogóle, czy kolejnym mądralą z gazety wybranej który będzie nauczał katoli jak mają wierzyć ?
Napisz wierszyk o immamach albo rabinach bo inaczej to robisz twórczość w rodzaju Dariusza Nergala Darskiego co to trochę cienka rurka jest :)))) Nie tak ?
Ciężko mi będzie przyjąć potępienie księży katolickich od gościa który, nieobyczajnie , bez związku sakramentalnego posuwał różne urocze dziewczęta. ( tutaj solidarny męski szacun mimo wszystko, bo gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie:) )
Jak nie świecisz przykładem, to nikt od Ciebie Bracie nauki nie przyjmie, zwłaszcza nauki moralnej. Sama deklaracja, że jesteś spoko uczciwy facet czyniący dobro na świecie to mało. Musi być czyn a nie słowo a zapewniam Cię, że trudniej jest nie posuwać, niż posuwać , sam wiesz :)))
Nie musisz się troszczyć o to żeby mnie ksiądz na forsie nie wydmuchał bo ja sam się o troszczę i pozwalam na to albo nie. Jak zacznie ksiądz z kościołem skręcać w lewo, to nie dostaną ode mnie nawet odzieży używanej. Nie lękaj się :)))
Napisz wierszyk o rabinach . Pliss, taki wesoły w treści o tym żeby się nie w*dalali w życie, tylko zajęli rabinowaniem. Polujących Żydów w Polsce nie brakuje, to będzie dla nich jak znalazł. Przyjmą na pewno ze zrozumieniem, bo chyba orientujesz się ile diasporę żydowską kosztuje utrzymanie rabinów.
05-05-2018 18:26ZiggyZ całym szacunkiem panie kolego Porcupine z czerwoną kartką czy bez, ale odebrał kolega ten wiersz nie tak jak powinien.
Ja nikogo nie atakuję
Utrzymanie polującego proboszcza kosztuje parafian dużo więcej niż gdyby proboszcz nie polował.
Samochód terenowy, broń i to nie żadna CZ, a Blaser, optyka z najwyższej półki i jak kolega myśli, kto za to płaci, parafianie panie kolego, parafianie nikt inny.
Chrzty, śluby, pogrzeby wszystko w górę a i w niedziele na tace trzeba dać więcej bo składki trzeba w kole opłacić.
To teraz niech mi pan powie co lepsze
Pozdrawiam. D.B..

05-05-2018 17:02Porcupine - bez czerwonej kartkiLepiej azeby Pan pisal wiersze, niz zajmowal sie forum. Nie podoba sie mnie jednak, ten atak na ksiezy w lowiectwie. Taki to komunistyczny wiersz, ze lepiej nam bez religii na polowaniu, a tym czasem ona lowiectwu towarzyszyla od wiekow. Wiersz zasluguje na I nagrode PZPR oraz na wyroznienie w bierutowskim PZL.( to niewatpliwie ) Rodzi sie pytanie, to po co Pan jechal do Canady, trzeba bylo zostac w PRL, bo za ta tworczosc, moglby Pan miec wlasna gazetke scienne we wlasciwym dla Pana ZO PZL. Rozumiem tez Pana intencje i chec zaistniena wsrod towarzyszy z PZL, ich akceptacji. Gratuluje.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.