strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Marek
Data: 16/05/2012
Publikacja: 21/05/2012
Pytanie: Czy ZK może zakupić prezenty z budżetu koła podmiotowi w ogóle niezwiązanemu z łowiectwem pomimo tego, że w projekcie budżetu nie ma takiego punktu? Czy taki zakup ZK może umieścić w pkt. "darowizny"?

Odpowiedź:
Podmiot może nie jest związany z łowiectwem, ale może jego działalność jest z nim związana, a dokładnie związana z działalnością koła? Jeżeli nie było związku pomiędzy nagrodą, a gospodarką łowiecka, to nagrodę należy opodatkować, na pewno podatkiem CIT 19%, a może i podatkiem od nagród.

Wydatek zostanie przez zarząd zaliczony do któregoś punktu budżetu i wtedy KR czy WZ będą mogły ocenić, czy budżet został naruszony. A co do "darowizn", to czy był w budżecie taki punkt? Jeśli był, to członkowie koła powinni być świadomi, co się kryje pod tym punktem, bo sami budżet uchwalali.

Wszystkie wydatki nie mające charakteru statutowych należy opodatkować. To jedyna uciążliwość dla koła. A jeżeli członkowie uznają, że zarząd jest w sprawie nagrody niewiarygodny, to zawsze moga jego członkom nie udzielić absolutorium, a następnie odwołać.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.