strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Polam
Data: 07/02/2013
Publikacja: 08/02/2013
Pytanie: Kto - zgodnie z prawem - ma obowiązek poinformować Zarząd Koła Łowieckiego o tym, że jeden z Członków Koła został pozbawiony prawa jazdy w związku z jazdą pod wpływem alkoholu, i jednocześnie stracił przez to pozwolenie na broń? Czy Zarząd może mu w dalszym ciągu wydawać pozwolenia na odstrzał indywidualny?

Odpowiedź:
Ani informacja o utracie prawa jazdy, ani o utracie pozwolenia na broń nie są informacjami, które ktokolwiek ma obowiązek przekazać kołu. Można być członkiem koła bez prawa jazdy i bez pozwolenia na broń. Obie rzeczy są prywatnymi sprawami danej osoby i kołu nic do tego. Tak na marginesie niejeden łowczy okręgowy PZŁ był w podobnej sytuacji i nie miał z tego tytułu żadnych nieprzyjemności w PZŁ.

Zarząd ma prawo wydać odstrzały indywidualne każdemu członkowi koła, co nie znaczy, że ta osoba ma prawo polować. Gdyby polowała z bronią użyczoną, to odpowie przed prokuratorem za nielegalne posiadanie broni i wątpię, czy by ryzykowała taki zarzut, który może się skończyć karą bezwzględnego więzienia.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.