strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Marek Kaczorowski
Data: 26/03/2013
Publikacja: 01/04/2013
Pytanie: Zarząd mojego koła zdecydował o tym, że myśliwi wypisywać się będą na polowanie indywidualne poprzez stronę internetową koła (login i hasło). Czy podjęcie takiej decyzji nie przekracza kompetencji zarządu (nie leży w kompetencjach zebrania) i co w takim razie z koniecznością wypisywania się w sposób tradycyjny w książce.

Odpowiedź:
Zarząd mógł taką decyzję podjąć, ale zaproponowany system musi gwarantować możliwość wpisania się w łowisku, w miejscu określonym przez zarząd oraz możliwość sprawdzenia w każdym momencie pobytu w łowisku, kto jest wpisany i gdzie. Jak byłby w łowisku np. ogólnie dostępny komputer z dostępem do strony koła, to takie rozwiązanie jest moim zdaniem dopuszczalne.

Inaczej byłoby, gdyby wpisanie się na polowanie przez stronę internetową było czynnością dodatkową, oprócz której istniałby obowiązek wpisania się do standardowej książki w obwodzie na dotychczasowych zasadach. Takie zdublowanie wpisów jest niedopuszczalne, bo wchodzi w materię regulowaną Rozporządzeniem MŚ, przez co pozostaje w kompetencjach Ministra, a nie koła i ani zarząd ani WZ nie mogą nakładać dodatkowych obowiązków z tym związanych.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.