strona główna forum dyskusyjne
Pytał: myśliwy
Data: 22/04/2013
Publikacja: 06/05/2013
Pytanie: Koło posiada myśliwego przeszkolonego do podpisywania ww. oświadczeń ale jest często niedostępny. Czy ZK może swoją uchwałą upoważnić do podpisywania takiego oświadczenia właściciela punktu skupu (myśliwego z innego koła, posiadającego takie upoważnienie), który wyraża zgodę dokonywania oględzin oddawanych do niego tusz i wystawiania ww. oświadczeń w chwili oddania tuszy do skupu? Czy w ogóle potrzebna jest taka uchwała? Nadmienię, że nie możemy przeszkolić innego myśliwego bo powiatowy lekarz nie organizuję szkoleń indywidualnych.

Odpowiedź:
Jeżeli skup wymaga takich upoważnień, to nie ma znaczenia, czy podpisuje oświadczenia członek koła, czy też ktokolwiek inny, a ważnym jest, żeby miał uprawnienia.

Jeżeli godzi się właściciel punktu skupu, to bardzo dobrze i koło ma problem rozwiązany. Nie widzę potrzeby, żeby sankcjonować to uchwałą zarządu. Zarząd otrzyma potwierdzenie przyjęcia tuszy do skupu i nie musi się zajmować tym, kto podpisał oświadczenie, bo nie jest to obowiązek koła, jako podmiotu, a konkretnej osoby.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.