strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Jan Blok
Data: 09/07/2013
Publikacja: 10/07/2013
Pytanie: Interesują mnie przepisy związane z powyższym tematem. Nie wiem gdzie można je znaleźć. Ciekawy jestem jak w praktyce stosują je koła łowieckie.

Odpowiedź:
Każdy członek PZŁ osobiście odpowiada za przestrzeganie przepisów z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią. Przystrzelanie raz do roku posiadanej broni, z której będzie się polować jest obowiązkiem zapisanym w § 8 ust. 2 w związku z § 2 ust.17 Rozporządzenia MŚ w sprawie szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowania oraz obowiązku znakowania. Za to przystrzelanie osobiście odpowiada myśliwy, a nie wykonanie tego obowiązku nie jest penalizowane. Tu oficjalna wykładnia MŚ tego przepisu.

Koła wprowadzają często obowiązek uczestnictwa w przystrzelaniu organizowanym przez koło lub wymagają zaświadczenia od rusznikarza lub instruktora strzelectwa myśliwskiego o przystrzelaniu. Wymagania takie pozbawione są podstawy prawnej i w przypadku przyjęcia takich uchwał przez WZ lub zarząd uchwały takie muszą zostać uchylone przez zarząd okręgowy.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.