strona główna forum dyskusyjne
Pytał: Mirosław Sowa
Data: 30/10/2015
Publikacja: 03/11/2015
Pytanie: Jestem młodym myśliwym oraz sekretarzem w kole. Skład Zarządu jest 4 osobowy. Na ostatnim Zarządzie kolega prezes zaproponował moją osobę aby pełniła jego obowiązki podczas jego 6 -cio miesięcznej przerwy z powodu wyjazdu za granicę. Koledzy z zarządu zgodzili się abym ja został prezesem w/z. Jakie ja mam obowiązki? Co powinienem wiedzieć: czy obowiązki sekretarza mogę powierzyć komuś innemu? Czy na tę okoliczność powinna być podjęta uchwała? Czy prezes powinien zostawić mi pełnomocnictwa do reprezentowania w urzędach? Czy ja mogę podejmować w kole sam decyzje czy z pozostałymi członkami zarządu? Proszę o podpowiedz.

Odpowiedź:
Wystarczy uchwała zarządu, który powierzył Koledze obowiązki prezesa. W praktyce codziennej, obowiązkiem Kolegi będzie zwoływanie posiedzeń zarządu. Z tytułu pełnienia obowiązków prezesa, nie ma Kolega dodatkowego głosu w głosowaniach zarządu.

Prezes, ani osoba go zastępująca nie ma uprawnień do powierzania obowiązków sekretarza innym osobom, bo to uprawnienie zarządu koła, ale w opisanej sytuacji nie może mieć miejsca, bo powierzenie obowiązków członka zarządu innej osobie może mieć tylko miejsce, kiedy dana osoba nie może ich wykonywać ze względu na nieobecność, a Kolega jest obecny w pracach zarządu.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
Copyright(c) 2001-2018 P&H Limited Sp. z o.o.