strona główna forum dyskusyjne


Pytał: jano123
Data: 15/02/2017
Publikacja: 16/02/2017
Pytanie: Czy podprowadzający dla myśliwego dewizowego może posiadać broń i czy może z niej polować na ambonie, na której znajduje się myśliwy dewizowy lub na innej ambonie ale w tym samym sektorze?

Odpowiedź:
Myśliwy dewizowy ma te same prawa co inny członek koła. Jeżeli dwóch członków koła zapisanych na dany rejon siada na jednaj ambonie z bronią i upoważnieniami do polowania indywidualnego, a jest to dopuszczalna, to identycznie posiadając upoważnienie można siąść z bronią z myśliwym dewizowym i oddawać strzały.

Co do polowania z innej ambony, to trzeba rozpatrzyć wymóg prawa, że podprowadzający wskazuje myśliwemu dewizowemu zwierzynę do strzelenia. To wskazanie może mieć różne formy, poczynając od tego, ze palcem wskaże się dzika z watahy, która przyjdzie pod ambonę, do wskazania na odprawie, że strzelamy tylko do dzików. Przepis powyższy, rozumiany jako wskazanie palcem jest od razu martwy na polowaniu zbiorowym, wiec również nie ma przeszkód, żeby myśliwy dewizowy polował z ambony sam, a członek koła polował na sąsiedniej ambonie, jeżeli oboje o sobie wiedzą.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.