strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Joh-ny
Data: 17/03/2004
Publikacja: niepublikowane
Pytanie: Czy decyzja Zarządu Koła o tzw. "ciszy w łowisku", czyli zakazie polowań indywidualnych na lisy w miesiącu marcu jest zgodna z prawem do wykonywania polowania jakie przysługuje każdemu myśliwemu? Zarząd podobno swą decyzją chciał ograniczyć możliwości nielegalnego polowania na dziki w tym miesiącu. Czyż nie można było ograniczyć polowań na lisy tylko do terenów polnych i godzin dziennych?

Odpowiedź:
Zasady wydawania odstrzałów ustala WZ i zarząd z łowczym ma tego przestrzegać. Jeżeli zarząd zakaz polowań na lisy w marcu wprowadził, to powinien mieć do tego delegację z uchwały WZ. Jeżeli uchwały takiej nie ma i większość członków nie zgadza się z taką decyzją zarządu, to po prostu powinien pogonić taki zarząd na najbliższym WZ, nie dając mu np. absolutorium, odwołać go lub zając jednoznaczne stanowisko w tej sprawie, zgodnie ze stanowiskiem większości członków, co zarząd bedzie obligować w następnym roku.

Jeżeli zarząd boi się o nielegalne polowania na dziki, to powinien wstrzymywać odstrzały przez cały rok, bo w innych miesiącach też ktoś mógłby nielegalnie pozyskać dzika. Ale czy o to chodzi?

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.