|
|
|
Pytał: Marek Dzierżanowski
Data: 29/06/2005
Publikacja: niepublikowane
Pytanie: Czy myśliwy dokonujący wpisu do książki przed polowaniem, może również wypełnić kolumnę dotyczącą daty i czasu zakończenia polowania, co w przypadku nie oddawania strzałów na polowaniu i zakończenia go zgodnie z wpisem upoważniałoby go do nie wracania do punktu zgłoszeń po polowaniu, czy raczej wpisu do książki musimy dokonać przed polowaniem określając jedynie miejsce i czas polowania a po polowaniu wpisać datę i godzinę jego zakończenia plus ew. strzały i pozyskaną zwierzynę.
Odpowiedź:
Wzór książki zgłoszeń wskazuje jednoznacznie jak powinna wyglądać prawidłowa rejestracja w łowisku. Myśliwy podaje numer odstrzału, rejon polowania, datę oraz godzinę rozpoczęcia polowania i składa swój podpis pod tą informacją. Po zakończeniu polowania zobowiazany jest powtórnie dokonać wpisu do ksziążki, tj. daty i godziny zakończenia polowania oraz gatunku, ilości i płci pozyskanej zwierzyny oraz ilości oddanych strzałów. Te informacje potwierdza też swoim podpisem.
Celem uniknięcfia sytuacji jeżdżenia do książki na nieraz znaczne odległości i w celu zaradzenia sytuacjom takim jak podano w pytaniu, obu wpisów, tzn. wszystkich wymienionych wyżej informacji może dokonać osoba upoważniona przez zarząd koła, np. leśniczy, w którego obejściu znajduje się książka, jednak wpisów tych nie można dokonać równocześnie. Osoba upoważniona dokonuje pierwszego wpisu przed polowaniem danego myśliwergo i drugiego po zakończeniu przez niego polowania, np. po telefonicznym jego zgłoszeniu tego faktu. Jeżeli żadnej osoby do takich wpisów zarząd koła nie upoważnił, myśliwy zobowiązany jest dwukrotnie stawić się porzed książką i dokonać wpisów przed polowaniem i po polowaniu.
|
|
|
|