strona główna forum dyskusyjne


Pytał: 63piotr
Data: 24/12/2007
Publikacja: 25/12/2007
Pytanie: Koło, którego część obwodu znajduje się w pięciokilomertowej strefie nadmorskiej wykazało w inwentaryzacji gęsi tzw. lęgowe i ma w planie odstrzału na tym obwodzie gęsi. Obecnie przylatują na zimowisko i przelatują gęsi obce. Czy można polować na gęsi i inne ptactwo w całym tym obwodzie czy tylko poza strefą pięciokilometrową ?

Odpowiedź:
Przestępstwem jest polowanie na przelotne ptactwo łowne na wybrzeżu morskim w pasie 5000 m wgłąb lądu. Pytanie sugeruje, że gęsi lęgowe występując w tym obszarze przez cay rok, więc nie są ptactwem przelotnym .Nie znam interpretacji pojecia "ptactwo przelotne",
ale może organa PZŁ mają taka interpretację z Ministerstwa Środowiska. Tylko taka interpretacja mogłaby określić, czy w konkretnych warunkach danego obwodu dozwolone jest polowanie na gęsi w pasie 5 km od brzegu morza. A może koło wystąpi do MŚ o taka interpretacje? Bez niej bardzo łatwo można zostać oskarżonym o złamanie ustawy łowieckiej i dokonanie przestepstwa zagrożonego pozbawieniem wolności do lat 5. Ryzyko jest więc duże.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.