Sobota
02.07.2022
nr 183 (6180 )
ISSN 1734-6827

Hyde Park CornerTemat: S K A N D A L  (NOWY TEMAT)

Autor: MAK  godzina: 10:22
Skandal ! (media.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=32EvZyCiImo) I Co ? Nic się nie stało ?

Autor: August  godzina: 10:33
Mak masz skłonności masochistyczne ? . Zaraz guano pisdzielców wyzwie Cię i łysego od ‘’czerwonych onuc ‘’. Pierdun i Megaloman już atakują ! - w innym wątku .

Autor: labul  godzina: 10:38
wuj Onufry rośnie z dumy. Znalazł się ambasador, który potwierdza jego poglądy o banderze.

Autor: MAK  godzina: 10:48
Najistotniejsze jest to by jak najwięcej Kolegów zapoznało się z tym co ma wpływ na nasze codzienne życie i naszą przyszłość !

Autor: wuj Onufry  godzina: 11:01
Stepan Bandera, Ukrainiec, działał dla niepodległości Ukrainy. Józef Piłsudski, Polak, działał dla niepodległości Polski. Obaj organizowali napady terrorystyczne, w których zginęli ludzie. I ich obu lży ruska propaganda, w tym polskojęzyczne ruskie onuce. Różnica tylko taka, że Banderze ruska propaganda kłamliwie przypisuje sprawstwo zamieszek na Wołyniu. Piłsudskiemu nie śmie imputować ludobójstwa, a wiecie czemu pożyteczni idioci Kremla? Bo Polacy życiorys Piłsudskiego lepiej znają i takie perfidne kalumnie by były wobec Piłsudskiego nieskuteczne, wręcz by wzbudziły wobec głoszących je onuc wstręt i obrzydzenie Za to kłamliwe kalumnie wobec Bandery u części pożytecznych idiotów Kremla są skuteczne, co widać i na tym forum.

Autor: labul  godzina: 11:03
Polska dziękuje za wypowiedź Melnyka : ,,Wiceminister spraw zagranicznych RP Paweł Jabłoński w piątek w imieniu Polski przekazał Ukrainie 25 karetek. Uroczyste przekazanie tych pojazdów odbywa się we Lwowie obok siedziby władz obwodowych." Polsko TAK DALEJ.

Autor: wuj Onufry  godzina: 11:31
Lewactwo załgane za "skandaliczne" uważa mówienie prawdy. Ambasador Ukrainy powiedział prawdę, że niegdyś Polska była dla Ukrainy państwem wrogim. Tak samo jak dla Litwy, Szwecji, Czech, Niemiec, Węgier, Austrii, Siedmiogrodu. I normalnym ludziom - Polakom zaszłości historyczne nie przeszkadzają mieć dziś dobrych stosunków w Litwinami, Szwedami, Czechami, Rumunami, Ukraińcami, Węgrami i Austriakami. I pomagamy Szwedom gasić pożary lasów, ratujemy życie i zdrowie napadniętych Ukraińców przekazując im karetki Lecz że lewactwo polskojęzyczne to ani nie Polacy, ani nie normalni, ani nie ludzie tylko małpy - to rozsiewa lewactwo onucowe nienawistną ruską propagandę

Autor: pięta  godzina: 13:15
Wpis kolegi MAKa z godziny 10 z minutami jest trafny. Za to co zrobili Polakom nie mając przez 78-79 lat czasu na wypowiedzenie jednego jedynego słowa PRZEPRASZAMY dla mnie po wsze czasy będą rezunami. A to taki jest "rezun" do odsyłam do Wikipedii. Ten naród dla mnie nie istnieje wuju Onufry i niezależnie od tego co byś tu wypisywał i czym się zaklinał . Rezun to rezun koniec kropka .

Autor: nacomito  godzina: 13:31
wuj Onufry Brnij dalej, "normalny, niezałgany ludziu"! Napisałeś: "...I normalnym ludziom - Polakom zaszłości historyczne nie przeszkadzają mieć dziś dobrych stosunków w Litwinami, Szwedami, Czechami, Rumunami, Ukraińcami, Węgrami i Austriakami..." To jest prawda! Tylko czy ze wszystkimi przedstawicielami tych nacji?! Ty nie bronisz Ukraińców, ty relatywizujesz przeszłość wojenną części z nich, obecne poglądy, i dość dwuznaczną politykę. ( wypowiedzi polityków, treść hymnu, pomniki itd.) Popytaj obywateli wymienionych nacji, co sądzą o przedstawicielach "patriotycznych" ruchów i partii działających w ich krajach. Marzy ci się, by pogrobowcy tych, którzy w czasie II WŚ pomagali "nazistom" w marszu na wschód, znowu to zrobili?! Przedstawiciele wszystkich wymienionych przez ciebie nacji, mają w tym solidne doświadczenie. P.S. Wiem, że chamskie i nie powinienem, ale ci zadedykuję: "Nie warto głową o mur tłuc, zostanie bucem, kto był buc!"

Autor: MAK  godzina: 13:42
Te karetki Kolego Labul, to dla tych weteranów UPA ?

Autor: MAK  godzina: 13:45
Tych z pod czerwono czarnej flagi ? (ifportal.net/news/full/14632)

Autor: wuj Onufry  godzina: 14:56
Nacomito, ruska onuco lewacka, o czym ty teraz pierniczysz? O jakich "pogrobowcach"? No jako żywo przypomina mi się ruska propaganda rozsiewana parszywą (bo lewicową) gębą Władysława Gomułki o "pogrobowcach faszystów z Bonn", gdy prawdziwi faszyści siedzieli wtedy w lewicowym enerdowskim STASI. Kremlowską propaganda szMAKciaków jest tak prymitywna, że tylko idiota się na nią nabierze, a tu proszę - nawet poczciwa pięta dała się zmanipulować pierdom, że pomoc humanitarna dla rannych kobiet i dzieci, dla mordowanych niewinnych ludzi zaatakowanych przez zbrodnicze hordy kagiebisty - jest darem dla weteranów UPA. Przepraszam małpy za to, że porównywałem ich intelekt z lewackimi ruskimi onucami. To krzywdzące porównanie dla małp.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 15:20
„Ambasador Ukrainy powiedział prawdę, że niegdyś Polska była dla Ukrainy państwem wrogim”. Wuj Onufry, Andrij Melnyk „pytany był m.in. o Stepana Banderę i Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, która jest odpowiedzialna za rzeź wołyńską, czyli ludobójstwo dokonane na Polakach na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Melnyk mówił, że Ukraińcy byli prześladowani w II RP »w sposób, który trudno sobie wyobrazić«. Mówił, że Polska była dla Ukraińców w tamtym czasie »takim samym wrogiem jak nazistowskie Niemcy i ZSRR«". Od siebie zapytam, mógłbyś opisać te „trudno wyobrażalne prześladowania Ukraińców w II RP”? Na tyle trudno wyobrażalne, że należało je niejako zrównoważyć późniejszym ludobójstwem na Polakach? Może dla porównania? Ilu Ukraińców zostało bestialsko zamordowanych w II RP? A tak poza tym... Czyżbyś kwestionował fakt, że w roku 1943 doszło do ludobójstwa na Polakach na Wołyniu, a w roku następnym w Małopolsce Wschodniej, w wykonaniu ukraińskich nacjonalistów? Czyżbyś stawiał pod znakiem zapytania fakt około 100 tysięcy ofiar po stronie polskiej? Od razu wyjaśniam, tak, zdaję sobie sprawę z tego, że zginęło wówczas także do 15 tysięcy Ukraińców, ale może łaskawie zwróciłbyś uwagę na chronologię zdarzeń i okoliczności? Proponuję zacząć od wydarzeń na początku lutego 1943 r., w zamieszkanej przez Polaków kolonii Parośla I, gdzie „na dobry początek" (dla ukraińskich nacjonalistów spod znaku Bandery), w wyniku działań sotni „Dowbeszki-Korobki” zamordowanych zostało najpierw co najmniej 155 osób, a w kilka godzin później kolejnych piętnastu Polaków. Od tych wydarzeń możemy iść dalej, ale możemy także na chwilę cofnąć się w czasie. Ty wybierasz. Reflektujesz na merytoryczną dyskusję? Także o roli, jaką odegrał w tym wszystkim, i potem, Stepan Bandera? Ja jestem gotów. Tu i teraz.

Autor: J.Chudy  godzina: 17:26
To sobie Arturze wymyśliłeś - .uj i merytoryczna dyskusja. Dodaj jeszcze, że bez inwektyw, a pośmiejemy się. Miłość do bandery z mlekiem matki wyssał, a od ojca sposób jej okazywania innym.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 17:55
Miłość do bandery z mlekiem matki wyssał, a od ojca sposób jej okazywania innym". Jeżeli to prawda, J. Chudy, to nie wiedziałem, ale tym bardziej chętnie z nim podyskutuję. Pytanie tylko - czy on także.

Autor: labul  godzina: 18:06
onuco banderowska, wypowiedź Pana prof. Włodzimierza Osadczy ,,... Natomiast wchodzenie w dyskusje z osobą, która w sposób publiczny, w sposób bezczelny rozpowszechnia kłamstwa nt. ludobójstwa na Wołyniu, jest czymś niedopuszczalnym....." Hitler jak i Bandera był twórcą ideologii. Powiesz , że Hitler jak i Bandera nikogo nie zabił. Powiesz jak Korwin, że Hitler (jak i Bandera) nie wiedzieli o ludobójstwie. Przez te ideologie byli mordowani nie tylko Polacy. wuj Onufry wiem , że jesteś oportunistą. W temacie Bandery zagalopowałeś się.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 18:42
Powoli, najpierw niech się wuj Onufry w ogóle tu pojawi. No i czy zechce kulturalnie pogadać. Nie powinieneś go, labul, obrażać.

Autor: WIARUS  godzina: 19:10
    „Za dużo wysiłku i energii myślowej zużywają ludzie na zwalczanie absurdów i nonsensów wypowiadanych przez nieobliczalnych durniów, zamiast poświęcić je rozwijaniu i głoszeniu mądrych i ważnych myśli. Słowem – nie zniżaj się do poziomu ciemniaków, nie słuchaj tego, co mówią – bądź w swoim myśleniu arystokratą" (media.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=4Sv5vDKPjAs).
Ryszard Kapuściński, Lapidarium V

Autor: labul  godzina: 19:26
Artur Jesionowicz , Nie wiem, czy dla niego jest to obrazą. w innym wątku napisałem:,, wuj Onufry jeżeli będę się do Ciebie zwracał przez ,, banderowsko onuco" , to przyjmiesz jako obrazę , czy jako zaszczyt ? Wypowiedź podczas wywiadu ambasadora ukraińskiego w Niemczech, to dla banderowskiej onucy woda na młyn i z tą wypowiedzią zgadasz się w pełni."

Autor: wuj Onufry  godzina: 20:15
Jak można rozmawiać z załganymi ruskimi onucami, które stawiają znak równości między wszechwładnym firerem państwa niemieckiego, wydającym jako szef państwa rozkazy napaści i mordów - a Stepanem Banderą nie reprezentującym żadnego istniejącego państwa, zamkniętym w czasie zamieszek na Wołyniu w obozie koncentracyjnym i nie mającym żadnego wpływu na rozpoczęcie i przebieg tych zamieszek? Jest tylko jedna odpowiedź na taką parszywą manipulację - w interesie Kremla jest wywlekanie i przekłamywanie incydentów sprzed pokoleń, by zmanipulowani Polacy zaakceptowali obecne bestialstwa kagiebisty Putlera. Internaucie z pseudo Artur Jesionowicz odpowiem merytorycznie w następnym wpisie.

Autor: wuj Onufry  godzina: 21:28
Artur Jesionowicz pyta się o jakich prześladowaniach ludności ukraińskiej przez II RP mówił ambasador Ukrainy. Służę merytoryczną odpowiedzią: Przed I wojną światową nie istniało ani państwo polskie, ani ukraińskie. Po wojnie zachodnia Europa zgodziła się na powstanie państwa polskiego, ale nie ukraińskiego. Ukraińcy mieli być nadal pod ruską okupacją , tylko w wydaniu sowieckim. Początkowo Ukraińcy widzieli w Polsce sojusznika w walce o niepodległość. Petlura walczył ramię w ramię z Piłsudskim z sowiecką zarazą, ale Piłsudski po odparciu sowietów z Polski Ukrainę olał. Nie tylko olał - Polska stała się nie sojusznikiem, lecz obok sowietów okupantem Ukrainy. Sowieci okupowali wschód, a Polska zachód Ukrainy. Polski okupant dyskryminował ludność ukraińską - byli w II RP ludźmi drugiego sortu, z zamkniętym awansem społecznym. Nie tylko nazywani przez Polaków "kabanami", ale Polska wysyłała na tereny Ukraińców faworyzowanych polskich kolonistów, mających ekonomicznie wyrugować ludność ukraińską. W 1930 roku Polska zastosowała odpowiedzialność zbiorową wobec ludności ukraińskiej – w teren wysłano oddziały wojska i policji, które prowadziły tzw. dokuczliwe rewizje, w czasie których niszczono mienie i bito mieszkańców. Z kolei w 1938 roku na Lubelszczyźnie zniszczono 138 prawosławnych obiektów sakralnych, w tym mające dużą wartość historyczną. Tego typu akcje wywoływały wśród wielu Ukraińców uzasadnione poczucie krzywdy. Przez analogię - czy by się Polacy nie wkurzyli, gdyby ruski, pruski czy aborygeński (wszystko jedno jaki) okupant nie tylko zagarnął polskie tereny, ale też sprowadzał swoich kolonistów, a Polaków dyskryminował, bił, niszczył mienie i niszczył polskie kościoły???? Zatem gdy Niemcy zaatakowały sowietów, Ukraińcy potraktowali ich jako potencjalnych wyzwolicieli spod sowieckiej i polskiej okupacji. Niemcy to cynicznie wykorzystali podjudzając do ekscesów z polskimi kolonistami. Chłopstwo to dzicz. Zatem ukraińska akcja przeciwko polskim kolonistom przerodziła się w okrutne mordowanie Polaków. No identycznie, jak w przypadku rabacji chłopskiej Jakuba Szeli - też za przyzwoleniem zaborcy. Też chłopstwo okrutnie mordowało jak leci - nie tylko szlachtę, ale też kobiety, dzieci i dworskich parobków. No to co, tzw. Arturze Jesionowicz? Czy będziesz zapraszał zbrojne hordy Putina by mordowały obecnych rolników spod Tarnowa, bo ich dzicy przodkowie mordowali Polaków? Albo jak onucowy szMAKciak oburzał się, że obecne państwo polskie przekazuje w Tarnowskie karetki??? Ja na takie ruskie manipulacje nie dam się nabrać. Nie będę dyskryminował współczesnych Ukraińców lub Litwinów za to, że marginalni, nieliczni ich przodkowie zabijali pokolenia wstecz Polaków. Nie będę dyskryminował nie tylko wspomnianych obecnych rolników spod Tarnowa, ale też dzisiejszych rolników z Podlasia za to, że część dzikiego podlaskiego chłopstwa zabiła kilka pokoleń wstecz garstkę Żydów. Mam zbyt wysoki IQ by dawać się manipulować rucholom (kwestia Wołynia) lub nowojorskim pejsatym (kwestia Jedwabnego). A jak z twoim IQ??? PS.. prosiłem uprzejmie forumowe ruskie onuce, by ujawniły choć jeden dokument wskazujący na sprawstwo rzezi wołyńskiej Stepana Bandery, który wtedy był uwięziony w obozie koncentracyjnym. Ruskie onuce tylko wyzwiskami bluznęły, dokumentu wskazać nie były w stanie. Może ty wskażesz? A gdy wskazać też nie będziesz w stanie, to może zachowasz się jak człowiek porządny i razem z wujem pluniesz na onucowych oszczerców?

Autor: trucizna  godzina: 21:51
wuju Pierwszy raz się z tobą zgadzam . W jasny sposób to streściłeś My Polacy uważamy się za najświętszych na świecie . Najpierw sami przyznajmy się do błędów bo wiele mamy za pazurami

Autor: Silwerus  godzina: 22:10
Tak dla przypomnienia , Merytorycznie Tak Zbrodnia wołyńska Stepan Bandera (1909-1959) AKTUALIZACJA: 11.02.2021, PUBLIKACJA: 31.12.2013 Postacie Stepan Bandera, przywódca OUN-B. Fot. Wikimedia Commons Stepan Bandera, przywódca OUN-B. Fot. Wikimedia Commons Stepan Bandera urodził się 1 stycznia 1909 r. we wsi Uhrynów Stary w pow. Kałusz (woj. stanisławowskie) w rodzinie duchownego greckokatolickiego. Już w czasie nauki w gimnazjum działał w ukraińskich organizacjach nacjonalistycznych. Rok po rozpoczęciu studiów, w 1929 r., wstąpił do powstałej właśnie w Wiedniu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) . W Krajowej Egzekutywie OUN sprawował kierownictwo nad referatem propagandy. Od 1932 r. był przywódcą OUN oraz komendantem krajowym Ukraińskiej Organizacji Wojskowej. Bandera jako działacz ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego Jako działacz ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRS. Jedną z nich był zamach w 1933 r. na konsulat sowiecki we Lwowie. W następnym roku Bandera zaplanował zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego. Ukraińscy nacjonaliści zamordowali go 15 czerwca 1934 r. w Warszawie. „Stronie polskiej udało się rozszyfrować i schwytać całą Krajową Egzekutywę z Banderą oraz Szuchewyczem (Romanem Szuchewyczem, późniejszym dowódcą UPA) na czele. Aresztowano również wielu członków okręgowych i powiatowych władz OUN. Większość z nich skazano na długoletnie więzienie. Sam Bandera w dwóch procesach - warszawskim i lwowskim - został skazany na karę śmierci, zamienioną następnie na dożywocie" – pisał prof. Grzegorz Motyka w publikacji "Ukraińska partyzantka 1942-1960". Bandera wyszedł na wolność w 1939 r., po wybuchu II wojny światowej. Bandera przywódcą OUN-B W 1940 r. po rozłamie w OUN objął przywództwo w OUN-R (OUN-frakcja rewolucyjna), nazywanej także OUN-B (OUN-frakcja banderowców). „Banderowcy dążyli do stworzenia w każdej miejscowości objętej działalnością OUN sekcji wojskowej, której celem było odpowiednie przeszkolenie jej członków oraz zdobycie broni i zaopatrzenia (…). Tego rodzaju oddziały, pomiędzy którymi łatwo było utrzymać łączność, miały stanowić główną siłę uderzeniową w chwili wybuchu powstania” – tłumaczył Motyka odnosząc się do niepodległościowych dążeń OUN-B. 30 czerwca 1941 r. Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 r. został aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 r. CZYTAJ TAKŻE Stepan Bandera, przywódca OUN-B. Fot. Wikimedia Commond Stepan Bandera – przywódca OUN-B, odpowiedzialnej za zbrodnię wołyńską Podczas pobytu Bandery w obozie, utworzona w 1942 r. Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), stanowiąca zbrojne ramię OUN-B, prowadziła na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zorganizowaną akcję eksterminacji ludności polskiej (zbrodnia wołyńska) – w jej wyniku zamordowano ok. 100 tys. Polaków. Po wyjściu na wolność, w marcu 1945 r., Bandera zgodził się na utworzenie walczącej wspólnie z Niemcami Ukraińskiej Armii Narodowej. Po II wojnie światowej ukraiński nacjonalista, pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel, zamieszkał w Monachium. Od 1949 r. współpracował z brytyjskim wywiadem MI6, który wykorzystując kontakty z Banderą organizował akcje przerzucania agentów na Ukrainę Zachodnią. W jednym z brytyjskich sprawozdań z 1954 r. określono Banderę jako "profesjonalnego działacza podziemia z przeszłością terrorysty i twardymi zasadami dotyczącymi reguł gry". Jak wyjaśniono w sprawozdaniu, u Bandery poczucie patriotyzmu mieszało się z działalnością polegającą na wykorzystywaniu problemów etnicznych dla usprawiedliwiana aktów bandytyzmu. Okoliczności śmierci Bandery 15 października 1959 r. 50-letni przywódca ukraińskich nacjonalistów zginął w zamachu przeprowadzonym w Monachium przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego. Według Wiesława Romanowskiego, autora książki "Bandera. Terrorysta z Galicji", śmierć Bandery w zamachu, w ujęciu jego zwolenników, uczyniła z niego męczennika za ukraińską sprawę narodową. Utrwaliło to obraz Bandery jako bojownika o wolną Ukrainę, pomimo jego terrorystycznej przeszłości - podkreślił Romanowski. Przywódca OUN-B jest niejednoznacznie oceniany przez polskich i ukraińskich historyków. W rozmowie z PAP w 2009 r. prof. Władysław Filar powiedział, że Bandera był działaczem antypolskim i nie przekonują go usprawiedliwienia, że w czasie wojny nie przebywał ani na terenie Wołynia, ani w Małopolsce Wschodniej, ponieważ wówczas był już internowany przez Niemców w obozie w Sachsenhausen. "Sądzę, że mimo to jest on odpowiedzialny za zbrodnie dokonywane na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, ponieważ to on stał na czele tej skrajnej frakcji i z jego polecenia działali jego zastępcy. Dlatego on ponosi wielką moralną odpowiedzialność za te wydarzenia, chociaż nie był obecny" - ocenił Filar, autor m.in. książki "Wołyń 1939-1944. Eksterminacja czy walki polsko-ukraińskie". Ukraiński historyk prof. Jarosław Hrycak nie zgodził się z tego rodzaju zarzutami, tłumacząc, że Bandera po aresztowaniu przez Niemców latem 1941 r. był izolowany i "nie całkiem rozumiał, co się dzieje w kraju". "Bandera nie był zaangażowany w tworzenie Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). W pewnym momencie był nawet przeciwny jej powstaniu. (...) Miał zupełnie inną wizję rozwoju ruchu narodowego na Ukrainie. Był romantykiem marzącym o rewolucji" - mówił Hrycak w 2009 r. w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". W 2010 r. prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko nadał Banderze pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy "za niezłomny duch w służbie idei narodowej, bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne państwo ukraińskie". Dekret ostatecznie został uchylony przez sąd. Przyznanie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy wywołało sprzeciw nie tylko w Polsce, ale także we wschodniej Ukrainie i w Rosji, gdzie ukraiński nacjonalista uchodzi za zbrodniarza i nazistowskiego kolaboranta. Na zachodniej Ukrainie Bandera uznawany jest za bohatera ruchu narodowowyzwoleńczego. (PAP) wmk/ mjs/ ls nacjonalizm Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów OUN Stepan Bandera terroryzm Ukraińska Powstańcza Armia UPA zbrodnia wołyńska COPYRIGHT

Autor: labul  godzina: 22:37
Wielkie dzięki Silwerus. Od kilku dni przez wuj Onufry (onuca banderowska) chciałem Tobie zadać pytanie na temat, który poruszyłeś. Pewnie i wojowników pułku azow rozgrzeszysz ? Ile lat mieszkasz w Polsce ? Ukraina Twoja Rodzina. Co tutaj u Lachów robisz ?

Autor: wuj Onufry  godzina: 22:39
Silverus Nie musiałeś zaśmiecać forum cytowanym tasiemcowym słowotokiem, wystarczyło podać link. Lecz w tym słowotoku nie ma żadnej wzmianki o rzekomym organizowaniu przez Stepana Banderę rzezi wołyńskiej (jak twierdzi załgana putinowska propaganda powielana przez ruskie onuce), więc po co ten słowotok? P.S. prosiłem o dokumenty, a nie o wyssane z palce opinie i dywagacje jakiejś ruskiej onucy.

Autor: labul  godzina: 22:45
Wołyń i inne mordy nie tyle banderowską ideą były spowodowane, ale biedą Ukraińców i chęcią grabieży w celu zbogacenia się i zniewolenia kobiet. Sąsiedzi w nocy zamieniali się w bandytów wiedząc wszystko o sąsiadach z dnia.

Autor: wuj Onufry  godzina: 22:53
O, onuca labul się odezwała. I nawet o rozgrzeszaniu pułku Azow onuca wspomniała. Słusznie onuca o winach prawi, acz ich grzechów rozgrzeszyć się nie da. Pułk Azow popełnił grzech śmiertelny - bronił niepodległości swojego państwa, bronił obywateli swojego państwa przed zdziczałymi hordami morderców Putlera. Tego się rozgrzeszyć nie da. No może wcześniej, gdyby pułk Azow ukorzył się przed carem Putlerem i przyłączył do putlerowskuej armii by w Buczy i Irpieniu mordować i gwałcić cywilną ludność ukraińską, to śmiertelny grzech zbrojnego oporu przeciwko szlachetnej ruSSkiej operacji specjalnej byłby mu wybaczony 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 A na poważnie - gdzie się takie onuce lęgną?

Autor: Silwerus  godzina: 22:57
Onufry Twój słowotok wcale nie jest krótszy, a biorąc pod uwagę specyficzny język i emocjonalność, na pewno trudniejszy do czytania. Przytoczyłem tekst, bo do linków nie wszystkim się chce zaglądać, a ponadto odnoszę wrażenie, że Ci , którzy tu się udzielają w temacie Bandery, nie koniecznie wiedzą kim był. Oczywiście jest to jeden z wielu opisów jego życia i działalności, ale podstawowe fakty są raczej zawarte. Dobrze wiedzieć o czym lub o kim się pisze, zanim się coś napisze... Czy coś w tym opisie życia Bandery Ci się nie zgadza??

Autor: labul  godzina: 22:58
Dziś przeciw komu idea banderyzmu na Ukrainie jest kultywowana ?

Autor: 28rafal  godzina: 23:04
labul,,,,świetne pytanie..:-)

Autor: wuj Onufry  godzina: 23:09
Przeciwko nikomu. Bandera (który nic wspólnego z rzezią wołyńską nie miał, wbrew insynuacjom putlerowskiej propagandy i ruskich onuc) jest otaczany na Ukrainie szacunkiem za działanie dla ukraińskiej niepodległości. Za działanie dla Ukrainy, a nie przeciwko komukolwiek. Identycznie w Polsce z szacunkiem się odnosimy do np. Stefana Czarnieckiego lub Jana Sobieskiego, którzy mieli wiele za uszami - mordowanie cywilów, epizody zdrady, rabunki itp. - ale ostatecznie się zasłużyli dla polskiej państwowości.

Autor: August  godzina: 23:11
Onufry’’ ki uj ‘’powtarzasz te same kwestie do znudzenia . Wystarczy że zamieścisz wzmiankę o swoim IQ i już jest pozamiatane. Cytuję; ‘’Mam zbyt wysoki IQ by dawać się manipulować rucholom (kwestia Wołynia) lub nowojorskim pejsatym (kwestia Jedwabnego)’’.

Autor: labul  godzina: 23:12
Piszesz onuco banderowska o Buczy. Ilu tam nacjonaliści banerowscy ludzi zamęczyli. Temat w mediach ucichł, bo nie wygodny.

Autor: Silwerus  godzina: 23:17
Ooooo???? Labul To coś nowego... W Buczy mordowali banderowcy...!!! Skąd masz takie rewelacyjne wieści ?? Jakieś wiarygodne źródła dotychczas nie znane?? Podzielisz się ta tajemną wiedzą??

Autor: labul  godzina: 23:34
Jaki szacunek dla Jana Sobieskiego( urodzony w Olesku). Polskę wykrwawił pod Wiedniem nic nie zyskując. Rozbiory. Pomyśl , co było powodem rozbioru Polski. Pomyśl ile musiało być zła, gdzie pan nie dbał o swoich podwładnych, że Chmielnicki dobił Polskę ?

Autor: wuj Onufry  godzina: 23:45
W każdym polskim większym mieście jest ulica Sobieskiego. Tego na kursie onucowania w Moskwie nie powiedzieli??? Za to powiedzieli o zbrodniach banderowców w Buczy oraz Irpieniu🤪 Zrobiło się wesoło, zatem dla poddierżania razgawora skażi jeszczio tawariszcz onuca, kak bandierowcy riezali Paliakow w Katyniu🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Autor: Silwerus  godzina: 23:49
Robi się coraz ciekawiej.. Chmielnicki to też rezun banderowski i dobil Polskę!! No super..🤔 Dalej Labul.. Dawaj... 👍👍👍👍 Jedziesz z nimi...

Autor: August  godzina: 23:56
Na razie o Buczy to wiemy tylko tyle co nam jedna tuba propagandowa nadała . Jeśli pytasz o wiarygodne źródła to jeden z setek przykładów manipulacji . Do1969 roku goście z całego świata, także ci zza żelaznej kurtyny,składali tam hołd, ale nie polskim oficerom, a białoruskim ofiarom wojennym. Chatyń po angielsku pisze się Khatyn, (media.lowiecki.pl)

Autor: labul  godzina: 23:57
Silwerus lRobi się coraz ciekawiej.. Chmielnicki to też rezun banderowski i dobil Polskę!!

Autor: labul  godzina: 23:59
Mamy pesel nadany. Będą jaja za pinokia.