strona główna forum dyskusyjne













Wpisz się na listę mailingową  
 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Dolny Wiatr 
Data:   17-03-04 12:06

Chciałbym zapytać Kolegów o umocowanie prawne różnej wysokości wpisowego do koła. O wysokości wpisowego nie będę pisał bo dochodzi tu do absurdów.
Część kół uchwala jednak na WZ różną wysokość wpisowego dla poszczególnej kategorii przyjmowanych członków.
Tak więc prócz "stawki podstawowej" są ustalane stawki obniżone, np o 50%.
Są one stosowane wobec np. wobec dzieci członków koła. Argumentacja jest taka, że rodzic przez lata pracował na rzecz koła, a więc dziecku należy się zniżka. Ale co wtedy jak rodzic jest członkiem koła od nie dawna ?
Obniżona stawka stosowana jest również wobec uczniów średnich szkół średnich i studentów studiów dziennych. No i słusznie. Ich możliwości finansowe są znacznie ograniczone.
Tylko czy ZO nie jest władny zakwestionować takiej uchwały WZ, argumentując to nie równym traktowaniem obywateli wobec prawa ?

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Piotr Gawlicki 
Data:   17-03-04 12:29

Na podobną sytuację odpowiadałem w serwisie. Opisaną praktyke należałoby traktować tak samo, jak w udzielonej przeze mnie odpowiedzi.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Yogi Bear 
Data:   17-03-04 12:33

Ad D.W.
Jedyna rada to obniżyć wpisowe - wtedy będzie wszystko o.k. i będzie sprawiedliwie i bez zniżek.
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Cyzio 
Data:   17-03-04 12:57

Szanowny Kolego.
Wpisowe do Koła jest niezgodne z Statutem Związku ,na ten temat była wypowiedz
Kogoś Ważnego w Łowcu Polski.
W kole do którego należę jest to przerabiane ja w 1989r płaciłem ok 240 tys zł, abył
to mój miesięczny zarobek,pracuję wKGHM na dole.
Płacili następni po mnie i to spore kwoty.Wpisowe do tego Koła ni dotyczą tzw
,,sitwy ,rodziny,, wielki łowczy koła którego synek był przyjmowany nakandydata,
brał kasę za chodzenie w nagonce, choć to jego zasmarkany obowiązek.
Przyszło do płacenia a było tego ok 2 tys zł rodzina tak się ustawiła że zapłacił
ok 500zł. wielki łowczy koła twierdzi że jego synkiem koło nie będzie się dorabiać.
Inni to co innego. Walne Zgromadzenie Członków Koła zobowiązało wielkiego do
zwrotu zagarniętej kasy za chodzenie w nagonce synalka,ale jest to głos wołającego
w puszczy.Koło liczy ok 30 członków.
Pozdrawiam.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Yogi Bear 
Data:   17-03-04 12:59

Musi być poprostu sprawiedliwie.
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Łoszak. 
Data:   17-03-04 13:13

I ja wtroce swoje 3 grosze
I tak jest jak juz kiedys pisałem wiem ze to niesprawiedliwe ale niesprawiedliwoscia jest tez wpisowe w wysokosci ok 5000 tys zł.dla kogos takiego jak ja . Obecnie w duzej mierze przyjmuje sie ludzi z pieniedzmi nic niemajacymi wspolnego z łowiectwem ot rozrywka a dla kogos kochajacego łowiectwo majacym do Niego Wielki szacunek nie ma "miejsca"
Patrzac na siebie i innych w mojej sytuacji uwazam ze powinny byc rozne stawki wpisowego majac na uwadze dobro Polskiego łowiectwa
Wystarczy wywiad srodowiskowy i wiadomo czy osoba ubiegajaca sie o wstapienie do koła to mysliwy czy "mysliwy"

Darz Bór

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Desperado 
Data:   17-03-04 13:28

Że niby jak?
Pytać sąsiada czy szefa,czy panu Kowalskiemu płynie w żyłach krew o zapachu prochu i jedliny?

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Łoszak. 
Data:   17-03-04 13:45

Zle troszke sie wyraziałem "wywiad srodowiskowy" chodziło mi o rozmowe z ta osoba ktora ubiega sie o wstapienie do koła

Pozdrawiam Darz Bór

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Dolny Wiatr 
Data:   17-03-04 13:47

No dobrze,
jeżeli piszecie, że nie należy różnicować wpisowego w zależności od pokrewieństwa czy też uzależniać od tego, że ktoś się uczy i nie posiada stałego źródła dochodów i że taką uchwałę może zakwestionować ZO to:
- wytłumaczcie mi na jakiej podstawie w wielu kołach takie uchwały są podejmowane i nie są kwestionowane przez zarządy okręgowe
- o ile wiem (a może się mylę) składka na PZŁ też jest inna dla uczniów i studentów, a także dla osób w podeszłym wieku. Czy tu nie jest naruszana zasada równości obywatela wobec prawa ?
- w wielu dziedzinach życia różnicuje się ceny za takie same usługi, np. ceny biletów PKP. Różna cena dla uczniów, nauczycieli, itp. że o kolejarzach i ich rodzinach nie wspominając.
I co wy na to ???

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: stach 
Data:   17-03-04 14:03

ad. Łoszak
Wg Ciebie Ci, niby z pieniedzmi to inna nacja?, nie nadaja sie do PZŁ?
Niejednokrotnie nadaja sie tak jak TY i ja ( tez nie mam pieniedzy) , a ile ich trzeba mieć, bo moze tyle mam?

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: DarekW 
Data:   17-03-04 14:04

Róznicowanie wysokości wpisowego do koła w zalezności od tego czy jest się spokrewniowym z kimś z koła czy zarządu, jest naruszeniem praw obywatelskich i każdemu kogo coś takiego spotkało przysługuje prawo odwolania się od takiej decyzji,
wczesniej czy później koła będą musiały odstąpić odstąpić od takich praktyk w innym przypadku będa przymuszane do tego przez sądy.
DarekW

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: stach 
Data:   17-03-04 14:09

W naszym kole cennik wyglada tak:
( decyzja WZ:)
- nowowstepujacy 2 500,00 zł
- z innego koła 5 000,00 zł
- dzieci mysliwych (nie inni krewni) - nic!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Hrabia 
Data:   17-03-04 14:17

Uważam , że wpisowe do koła powinno być uregulowane prawnie przez ZG PZŁ
- stała stawka ustalona dla wszystkich kól w Polsce
- mozliwość zwolnienia o ?? % studentów i członków rodzin ( decyduje o tym uchwała WZ )
Natomiast w tym temacie na dzień dzisiejszy w kołach łowieckich panuje ogólnie dostępna partyzantka , a tak być nie powinno.

< pozdrawiam >

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: ANDY 
Data:   17-03-04 14:26

Gościnny ,
przecież tak było/ a może dalej jest/, że wpisowe nie mogło być wyższe niż roczna składka. To właśnie koła zaczęły stosować różne - zagospodarowania , wyrównania i diabli wiedzą co jeszcze . Też uważam ,że poza składkami do koła , inne opłaty powinny być ujednolicone. Ciekawe czy w przypadku odejścia z koła ktoś otrzymał zwrot wniesionych funduszy i włożonej pracy. A przecież takim argumentem jest często szermowane w przypadku ustalenia wpisowego. U mnie wpisowe 500 zł.
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: piotr.szuwarek 
Data:   17-03-04 14:41

Cyzio mógłbyś sprecyzować gdzie i kiedy taka wypowiedź padła?
Ja sam jestem w trakcie szukania koła wnioski jakie się nasunęły w tym okresie:
jak chcesz wyrzucić 5-10 tys zł koło się znajdzie: ale jest mały haczyk - nic o kole się nie dowiesz (pomimo że zarząd koła prześwietla kandydata jak rentgen) jaki jest stan finansów: wiadomo członkowie odpowiadają solidarnie za zobowiązania koła,
do kiedy jest podpisana dzierżawa i najważniejsze w kole trzeba pracować, a z prac zwolnieni są starsi myśliwi ( a stanowią 70-80% członków koła) więc cięzar prac na kogo spadnie???? jakie są plany pozyskania zwierzyny?
Jedno jest pewne na łowiectwie się obecnie nie zarabia, więc mija epoka tych co twierdzą , że strzelba ma na siebie zarobić i za parę lat koła będą prosić się o nowych myśliwych lub padną
I na koniec NIKT Z TYCH CO PROPONUJĄ WYSOKIE WPISOWE NIGDY TAKICH PIENIĘDZY NA RZECZ KOŁA NIE WNIÓSŁ, i w większości przekraczają obecne możliwości członków tych kół.
Sprawę należy nazwać po imieniu: nie jest to opłata wpisowa ale celowa opłata zaporowa.
piotrek
PS w statucie zapisany jest obowiązek rozmowy z kandydatem do koła - wysłałem 10 deklaracji zgodnych ze statutem rozmowa odbyła się w jednym ( na marginesiew tym kole: duże plany, niskie wpisowe,dużo młodych myśliwych i mam nadzieję że się tam dostanę)

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: mastalerz 
Data:   17-03-04 14:44

Ode mnie koło zarządało 400 zł na zagospodarowanie łowiska, w trakcie starzu!
A po zdaniu egzaminów przyjdzie mi wpłacić wpisowe i składkę na następny rok.

Wydaje mi się że w czsie starzu wkładam swoją niemałą pracę i nie mam z tego żadnych profitów. Poza tym wpisowe jest kwotą, która trafia do koła z przeznaczeniem na zagospodarowanie łowiska właśnie! dlaczego mam jeszcze coś płacić???

Nie znalazłem w statucie ani mojego koła ani PZŁ takiego zapisu!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Michał 22 
Data:   17-03-04 16:12

Znam koło w którym wpisowe wynosi 15 000 zł. Wycenili swój majątek i podzielili przez liczbę członków, kwota która wyszła to właśnie 15 000 i tyle żądają!!!!!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Rust 
Data:   17-03-04 18:29

Piotr.Szuwarek
Jest duzo prawdy w tym co piszesz. A co do wpisowego w kole w ktorym zamierzam odbyc staz wpisowe wynosi 5 000 zl i jest to nie dla jednego z nas jak to ladnie nazwales celowa oplata zaporowa.
Jak pisal Kulwap srednia wieku w PZL to 50 lat ,przydalo by sie odmlodzic troche PZL.
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: witek 
Data:   17-03-04 21:09

Stasiu wybacz ale to szczyt idiotyzmu to co uchwaliliście
dura lex sed lex - mówi star rzymska maksyma ale czy taka podjęta uchwała to lex w obliczu Konstytucji RP
ponieważ nie jestem tak grzeczny ja Dolny to napiszę najmnizsze ze znaych mi aktualnie wpisowych to 300 PLN a najwyzsza 15 tys na szcęście jeszce też PLN ale moze już niedługo €
gdzie kota nie ma tam myszy harcują !!! a kot niestety spi zamiast robić swoje !!!
KOCIE OBUDŹ SIĘ _ tzn popros o opinię prawną i do roboty !

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: RoSch 
Data:   17-03-04 21:51

Ad. Wszyscy!
Z pewnością nie wrócą czasy kiedy wpisowe nie mogło być większe niż 12-to krotność miesięcznej składki członkowskiej. Obecnie statut ramowy w § 14 pkt 6 zobowiązuje członka tylko do wniesienia wpisowego. Ile? To wyłącznie zależy co uchwali WZC. Jednak ze względu na pogarszającą się sytuację finansową koła (szkody) w ub. roku podjęliśmy uchwałę, że każdy nowo wstępujący zobowiązany jest do wniesienia równowartości przypadającej na jednego członka części majątku koła wyliczonego wg bilansu na dzień 31marca danego roku (kapitał koła dzielony jest przez liczbę członków). Nie mniej jednak niż 3.000,00 złotych. Taki był projekt uchwały. Niestety przeważył nepotyzm i dla członków rodzin kolegów myśliwych uchwalono asekuracyjnie o 50% mniej (1.500,00 zł). Oczywiście protestowałem. Nic nie pomogło. Jednak w tym roku podejmę ten temat na nowo. Może koledzy znają przypadek świadczący o uchyleniu takiej, sprzecznej z zasadami współżycia uchwały WZC przez ZO.
Takim przykładem podparłbym się przy argumentowaniu mojego wniosku w tej sprawie.
Oczekuję na wiadomość.
Pozdrawiam wszystkich, nie tylko tych co podzielają moją opinię w tej sprawie.
“DARZ BÓR”

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: arcisz 
Data:   18-03-04 07:11

To super koło - szkody będziecie pokrywać z kasy młodych. Ciekawe ilu stoi w kolece do Was?

Według mnie to głupota - szkody trzeba ograniczać przez pilnowanie, grodzenie, "śmierdzenie" i odciąganie zwierzyny od pól przez odpowiednie zagospodarowanie poletek i pasów zaporowych. Jeszcze ludzkie podejście do poszkodowanego i można jakoś się dogadać.

U mnie wpisowe do koła to 300zł, były zakusy na 1200 ale nie przeszło na WZ.
Jeżeli kogoś nie chcemy przyjąć do koła z racjonalnych powodów wystarczy odmówić - NIKT nie może zmusić koła do przyjęcia. A to dzielenie majatku koła poprzez liczbe mysliwych i ustalanie wpisowego na tej podstawie to już absurd.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: DarekW 
Data:   18-03-04 07:36

Uważam, że wysokośc wpisowego do koła nie jest istotną przeszkodą w zasilaniu koła przez młodych lub nowych myśliwych. W moim kole wpisowe wynosi 3krotność składki rocznej. Składka miesięczna jest ustalona na poziomie 7zł razy 12mieś daje nam 84zł rocznie razy 3 = 252zł . Wpisowe do mojego koła nie jest opłatą zaporową a mimo to nie nowi myśliwi wcale się tak do tego łowiectwa nie garną. Owszem co roku jest paru chetnych ale jak im przyjdzie postawić ambone, paśnik, wziąć udział w polowaniach zbiorowych w chrakterze naganiaczy to zreguły ich zapał do łowiectwa szybko im wygasa i tylko nieliczni dotrwają do egzaminów wstępnych. Na przestrzeni ostatnich 5 lat koło moje powiększyło się o 1(!) myśliwego.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: PrzemekJ. 
Data:   18-03-04 07:41

Tak, jak już wcześniej o tym pisałem, u mnie w kole również przez parę sezonów, WZ podjęło uchwałę, która mówiła o tym, że rodzina myśliwych płaci tylko połowę wpisowego, które wówczas wynosiło 1 500 PLN.
Nie dalej jak dwa lata temu Zarząd Okręgowy w Rzeszowie, uchylił jednak tę ustawę, zarówno w naszym kole, jak i w innych ( czy we wszystkich? nie wiem na pewno jeszcze co najmniej w jednym). Uzasadnienia niestety, jakimi przesłankami się kierowano niestety nie widziałem...

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: arcisz 
Data:   18-03-04 07:44

Bałem się napisać o składce rocznej 120zł za niska a tu masz. :)))

Do mojego koła w ciągu czterech ostatnich lat doszło pięciu (w wieku 26,28,36,43 i ok 45 lat). Jednemu się zmarło i jeden odszedł do innego koła - podobno z powodu obwodu. Teraz ma pod samym domem ale podobno też poszło o jakieś zatargi.
Jednak większość to po 50-tce.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: PrzemekJ. 
Data:   18-03-04 07:56

Co do samego wpisowego, to jeszcze sezon temu wpisowe wynosiło 1 500 PLN, koło nasze jest otwarte na nowych członków, i kilkunastu nowych kolegów wstąpiło w między czasie w nasze szeregi... Niestety, zaczęło się to nie podobać starszym nemrodom, szczególnie wieloletniemu, byłemu prezesowi koła, złożył wniosek o podniesienie, wpisowego do 3 000, który przy aprobacie innych starszych wiekiem myśliwych, zarządu, a także niektórych nawet ostatnimi czasy przyjętych kolegów (nowobogackich), którzy nawiasem mówiąc, na łowiectwie się znają nie lepiej niż moja babcia... Dosłownie dwoma głosami przeszedł... Skutkiem czego, kilku młodych studentów rodzina członków koła, którzy parę miesięcy później zdawało egzamin, do dziś dnia, mimo ze egzaminy pozdawali bez problemów, nie są wstanie poradzić sobie z tak dużym obciążeniem finansowym...

Wracając do wpisowego, i do wyliczania sobie jego wysokości, poprzez określenie stanu majątku koła, który przeciesh przeprowadzany jest zwykle przez największych fachowców, jakimi są zarządy koła...To jest bzdurą... Każdy do koła przychodzi i przez lata na ten majątek pracuje... Nie mówię, że nie jakiś wkład należy wnieść do koła, przed wstąpieniem w jego szeregi, jednak jeśli o mnie chodzi, to wolał bym ten wkład widzieć w łowisku a nie w kasie koła...
Poza tym, myśliwi przychodzą i odchodzą...
Ci co odchodzą, zostawiają swój wkład, i swoja część własności majątku koła, i nikt im tego nie zwraca... Więc z jakiej racji, niektóre koła łowieckie, narzucają sobie takie astronomiczne wpisowe ???
Myślę że ZG PZŁ, powinien coś z tym fantem zrobić, bo jest to jedna z większych bolączek PZŁ, z jakimi boryka się dziś nasze łowiectwo...
Darz Bór

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: RoSch 
Data:   18-03-04 12:33

Witam Kolegów.

Kwestię podziału majątku koła przez ilość myśliwych i ustalanie wpisowego należy rozpatrzyć w kilku aspektach. W moim kole jest to konieczność. Przyczyną tego stanu są szkody łowieckie. W ub. roku przychody ze sprzedaży tusz wynosiły około 59 tyś. zł, a odszkodowania z pochodnymi około128 tyś. zł.
Na kwotę tą złożyły się bezpośrednie wypłaty rolnikom 101 tyś. zł, pozostałe to zainstalowanie 33 szt. elektryzatorów, wykonanie ogrodzeń o długości blisko 3 tyś. m. Zaznaczam, że jeszcze trzy lata temu odszkodowania kształtowały się w zakresie 9 do 15 tyś. zł. Drugi aspekt to szanowanie dzika przez adm. LP. Pamiętam kiedy w odszkodowaniach udział miały Lasy Państwowe to na naszych 24 tyś. ha mogło być jedynie 28 dzików (tak nam wmawiano). Wobec tego plan pozyskania nigdy nie był mniejszy jak 250 sztuk. Obecnie dzik jest sprzymierzeńcem lasów i uprawia las (to prawda), a plan pozyskania jest z trudem wywalczony do 145 szt. Trzeci aspekt - to uważam krytykę kolegów co do dzielenia majątku koła i ustalanie wpisowego za nieuzasadnioną. Zarząd nasz przedkładając projekt uchwały oparł się na poradniku dla kół łowieckich PZŁ p.t. PODSTAWY RACHUNKOWOŚCI I WYBRANE ELEMENTY PRAWA PODATKOWEGO”, strona 60 i 61 - patrz “Wpisowe:”
Dalej jednak utrzymuję, że uzależnianie wysokości wpisowego od koneksji rodzinnych myśliwych jest wyrazem nepotyzmu starszych kolegów.
Ja mam 64 lata ale uważam się za młodego duchem.
A kolegom, którzy płacą tylko 5.000,00 zł odszkodowań radziłbym aby ostrożniej udzielali rad. Raczej niech zastanowią się co zrobią kiedy staną w obliczu bankructwa swojego koła.
Pozdrawiam “DARZ BÓR”

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Mart 
Data:   18-03-04 12:55

ad arcisz
Wcale nie za niska. W jednym moim kole 150 pln a w drugim,

UWAGA: - 60 pln ( słownie: sześćdziesiąt ) - ROCZNIE.

Pozdrawiam
M

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: arcisz 
Data:   18-03-04 12:57

Rosch, napisz ile w zeszłym i poprzednim roku zarobiliście na wpisowym?
Pokrywanie szkód za pomoca wpisowego na pewno nie rozwiąże problemu.

Jak myślisz, czy starczy wam nowowstepujących do dalszego działania? Ile lat w ten sposób pociągniecie? Skoro trzeba pieniedzy to i składki trzeba dla SIEBIE podnieść a nie ratowac się wpisowym. Znam koło, gdzie miesięcznie płaci sie 50zł+prace.

Wpisowe bardzo wygodnie sie ustala, jak jest się już w kole i nie ma nikogo ze znajomych w kolejce. Tylko kto takie wpisowe z młodych mysliwych wpłaci?

Wiem, że sie łatwo gada, szkody u nas to 1/10 tego co u Was albo i mniej. Wiekszość szkód robią dziki sasiadów. Koło ma dwa obwody, słaby i sredni. Składki i wpisowe bardzo niskie ale i stany zwierza niskie. Mało kto strzeli ponad 5 sztuk zw. grubej na sezon. Aktywnie poluje i pracuje w lesie może z 15-stu? Reszta to statyści.

pozdrawiam i życzę poprawy sytuacji finansowej ale nie kosztem młodych.
arcisz

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: PrzemekJ. 
Data:   18-03-04 18:40

Ad. RoSch
Zgadza się, że wiele kół łowieckich, dziś boryka się z dużymi problemami finansowymi...
I niestety, nie raz trzeba będzie ponieść wiele wyrzeczeń takich jak sprzedaż polowań dewizowych, podniesienie składki członkowskiej itp.
Ale pierwsze słyszę, że ustalenie „ceny zaporowej” wpisowego dla nowo wstępujących, tłumaczyć złym stanem finansowym budżetu koła...
Nie wiem jaki to projekt uchwały przedłożył wam zarząd koła, ale uważam, że nieźle daliście się zrobić w konia...

Tutaj chodzi przede wszystkim, o zamykanie drogi do naszych kniei ludziom mniej zamożnym, nie raz prawdziwym i bardzo wartościowym przyszłym myśliwym... Takim o jakich pisałem wcześniej, a decydujemy się na przyjmowanie ludzi wpływowych o dużych zasobach pieniężnych, wśród wielu jest nauczonych ze za pieniądze można zrobić wszystko...I to często bez względu na to, jakimi są ludźmi, i jakie mają pojęcie o łowiectwie...
Przykre ale prawdziwe...
Jeśli dłużej będziemy brnąć w to bagno... A już dziś średnia wieku myśliwych jest delikatnie mówiąc wysoka, to nie wiem za parę lat jaki będzie stosunek myśliwych pracujących do nie pracujących na rzecz koła...
W ten oto sposób, zrażamy często bardzo wartościowych, i tracimy być może wspaniałych łowców...
Dlaczego nasz obecny model łowiectwa jest podziwiany na całym świecie ???
Ano właśnie dlatego, że dzika zwierzyna w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa, czyli nas wszystkich, i każdy, kto na to zasługuje, bez względu na stan portfela, powinien mieć możliwość z korzystania z jej odnawialnych zasobów, tak jak korzystamy z niego dziś my... Boimy się wejścia do UE, tego, że bogatsi, wpływowi biznesmeni będą zabierać nam nasze najlepsze tereny łowieckie, a sami co robimy ??? Robimy dokładnie to samo, tylko że na razie są to ludzie najbardziej majętni w naszym kraju...
Pozdrawiam serdecznie
Darz Bór

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Alus 
Data:   18-03-04 19:46

Sprawdza się jednak, ż Polak nowa przypowieść sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi. Do naszych "zakutych łbów " ciagle nie może dotrzec, że lepiej przyjąć 5-ciu młodych, którzy wpłacą np. po 1000 zł, niż 1-go nowobogackiego, który w sumie wniesie taką samą kwotę 5000 zł. O wiele większą korzyść będzie miało koło z 5-ciu czynnych młodych ludzi, niż z jednego, który płacąc dużo,również dużo za to rząda. W końcu to 5 par rąk do pracy w łowisku, a nie jeden "białoruczki" za którym często stoi kasa, a nie pasja. Najwyższy czas na działania statutowe w tej materii. Wydaje się koniecznym uchwalenie przez NRŁ górnej granicy wpisowego do KŁ tak jak to przed kilku laty było w wysokości 2-u krotnej rocznej składki członkowskiej w kole. Pozdrowionka

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: ANDY 
Data:   18-03-04 19:48

Najprzykrzejsze jet to ,ze problemy stwarzają Ci co do łowiectwa wnieśli niewiele. I nie pomogą tu oburzania się . Trzeba niestety wreszcie swoje własne fundusze wyłożyć na coś co w końcu przyjemnością jest a nie misją . Czasy subwencji się skończyły .I nie pomogą tu działania różnych nowobogackich , bowiem w większości ci ludzie nie mają zupełnie pojęcia o tym w co się pakują . Oczekiwanie profitów w łowiectwie się skończyło . A co do młodych adeptów, ich największym wianem jest rozum i młode pełne zapału ręce . chęć działania i zapał.I trzeba inwestować a nie ograniczać . Po to jest staż aby zweryfikować kandydata i wybrać właściwego . Tak mi się wydaje ,że zarządy niektóre mają coraz większe problemy z własnymi klapami i interesem niż z chęcią rozwoju . Bez młodych i pełnych zapału ludzi ten model po prostu stetryczeje .Potrzebna jest praca , praca i jeszcze raz praca . I wiedza .

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Yogi Bear 
Data:   19-03-04 08:58

Klik nie rozgonimy .... moze wymrą?
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Wolin 
Data:   19-03-04 18:58

Szanowny John-ie, jeżeli posiadasz argumenty przeciwko układom w Twoim ukochanym środowisku i te argomenty potrawisz zasadnie obronić, to napewno znajdą się koledzy, którzy Cię poprą. Wszystko zależy od tego jak silna jest Twoja osobowość i wiarygodność. Wiem, że grupa to siła, ale grupy też padają inaczej nie było by postępu, rozwoju lecz marazm i rutyna. Przypomnij Sobie niezniszczalne mury tak w skali makro potęgę ZSSR lub w skali mikro niezniszczelną AWS czy SLD. Wszystko padło, pada jak domki z kart. Tym bardziej Ty jesteś w stanie wyrugować u Siebie Swój beton. Stoisz w miejscu, jesteś tylko obserwatorem to tak naprawdę się cofasz. Trzymam kciuki i chcę gratulować prezesury po najbliższym WZ.
Darz Bór!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Wolin 
Data:   20-03-04 15:32

Jeżeli nie stawiać na wpisowe i składkę to może należy sięgnąć do kieszeni bogatych kolegów w inny sposób bez uszczyplania kieszeni młodych i mniej zasobnych. W pracach gospodarzczych kół z reguły uczestniczą koledzy emeryci, bezrobotni, rolnicy lub tacy, których nie stać na wykupienie się. Majętni (bogaci) wolą zapłacić niż tracić czas na pozyskiwanie drewna, dokarmianie, budowanie, sprzętanie, uprawjanie lub inne z wyłaczeniem polowania. Doskonale to rozumiem. Jeżeli ktoś dużo pracuje, ma małe dzieci, ma wymagającą żonę i jeszcze zajmuje się również innym hobby to jego czas wolny staje się mocno ograniczony. Dla tego należy tym kolegom dać szanśę wykazania się. Jak to zrobić? Ano przez odpowiednią wycenę godzin pracy na rzecz koła. Stawka za godzinę 5,6,7 lub nawet 10 zł. dla tych kolegów jest śmieszna. Ich godzina warta jest o wiele więcej i tak należy ją wycenić. Jeżeli godzina będzie kosztować np. 50 zł. to kto zapłaci? Oczywiście, że nie emeryt, rolnik itp. oni odpracują jak do tej pory. W moim kole tak jest i nikomu to nie przeszkadza, a majętni koledzy wreszcie mają spokój bo nikt ich nie wytyka palcem, że są moło zaangażowani dla dobra koła. Za ich pieniędze do prac gospodarczych możemy zatrudniać bezrobotnych specjalistów, którzy robią to o wiele lepiej. Pamiętacie ile szkód przynosiły czyny społeczne (soboty gierkowskie)?
Wpisowe 500 zł.
Darz Bór!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Rolnik 
Data:   24-03-04 09:24

Coś wydaje się, że kręcicie się wokół własnego ogona. Czy nie widzicie, jak do stowarzyszenia zostały w sposób zwyczajowy przeniesione regulacje dotyczące dziedziczenia, może nie dosłownie, ale czy nie ma analogii do niższych opłat od nabycia praw majątkowych po rodzicach. Stare układy kołowe i nie tylko wypracowawszy sobie dość stabilne pozycje, zaczęły traktować polowanie jak prywatną własność. Powstała niezdrowa sytuacji, gdy przy braku wymuszonej ustawowo rotacji władz w Związku, mamy to co mamy, a Wolin wiedząc, gdzie jest pies pogrzebany wypuszcza Johnego do walki z wiatrakami. Ja swemu Koledze, gdybym nie mógł stanąć obok niego nie radziłbym samotnej walki.
DB.

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Yogi Bear 
Data:   24-03-04 09:43

To co proponujesz Rolniku???
DB

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Kulwap 
Data:   24-03-04 10:26

Ad John
Ad Rolnik

Jeśli pozwolicie sie przysiąść, to będzia nas już czterech!

 
 ZRÓŻNICOWANIE WYSOKOŚCI WPISOWEGO DO KOŁA
Autor: Rolnik 
Data:   24-03-04 11:22

Johny, właśnie to co robimy, a szczególnie to co piszemy i idzie w świat jest jedyną metodą, która może coś zmienić. Jak wiesz większość głupoty na świecie bierze się z niewiedzy. Forum jest po to, żeby dzielić się wiedzą i na dodatek upowszechniać na zewnątrz. Zauważyłeś, jak przybywa nam uczestników, jak ewoluują poglądy, ale nie dzięki wierze w to, że myślistwo jest tym, a nie tym, tylko z poznawania go dzięki naszym dyskusjom. Dodam, że prawda, którą tutaj można znaleźć jest najsilniejszą naszą bronią.
Prawdy zawsze boją się wszystkie kanalie i poraża ich jak symboliczne światło kiedy wychodzimy z piwnicy. Każdy z nas, gdy nie chowa głowy w piasek, gdy pisze o faktach i nie dorabia ideologii przysiada się do naszej ławeczki. Myślę, że siedzi już na niej niezły batalion. Musimy tworzyć solidarną grupę, której członkowie nie będą konkurowali o zdobywanie trofeów, lecz będą potrafili wzajemnie cieszyć sie z wzajemnych sukcesów

DB.

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek