strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Jędrzej Rataj
Data: 22/12/2010
Publikacja: 23/12/2010
Pytanie: Czy wpisując się na polowanie mogę wpisać od razu godzinę zakończenia czy muszę to zrobić dopiero po jego rzeczywistym zakończeniu. Czy wpis o zakończeniu może być dokonany przed rozpoczęciem polowania? Oczywiście wiem że w przypadku strzału trzeba to zgłosić. Ale zakładamy, że wpisałem godzinę rozpoczęcie i godzinę zakończenia, na polowaniu nie strzelałem i prosto z ambony pojechałem do domu (wpisując się do 3 zakończyłem polowanie o 3). Czy złamałem prawo? Jakie przepisy to regulują?

Odpowiedź:
Oficjalne stanowisko Ministerstwa Środowiska przedstawia artykuł "Warunki wykonywania polowania - oficjalna wykładnia" w Braci Łowieckiej Nr 11/2005.

Streszczając w jednym zdaniu stanowiska MŚ można powiedzieć, że wpis o momencie zakończeniu polowania może być dokonany przed rozpoczęciem polowania i myśliwy, który po takim wpisie nie oddał strzału, może pojechać do domu bezpośrednio z ambony.

Inaczej może być, jeżeli walne zgromadzenie w kole uchwali jakieś specjalne warunki związane z wpisem i wypisem. Nawet gdyby były one niezgodne z w/w interpretacją MŚ, to w kole obowiązują do chwili ich uchylenia, np. przez ZO.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.