strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Zdobylak Eugeniusz
Data: 28/01/2011
Publikacja: 01/02/2011
Pytanie: Posiadamy jeden obwód łowiecki i dwie książki czy jest to zgodne z nowymi przepisami bo ja ciągle nie mogę się doczekać aż łowczy zostawi tylko jedną książkę do wypisywania indywidualnego. Proszę mi odpisać jak mam to załatwić, do kogo mam się w tej sprawie zwrócić?

Odpowiedź:
Jeżeli obie książki są w tym samym miejscu i teren, który pokrywa każda z książek jest rozdzielny, to nie widzę uchybienia przepisom. Dwie książki obok siebie są jak jedna książka o zwiększonej liczbie kartek.

Jeżeli książki są w dwóch miejscach i tereny, które pokrywa każda z książek są rozdzielne, to choć jest to niezgodne z przepisami, bo powinna być jedna książka na obwód, to nie powoduje zagrożenia. Tak długo, jak nikt nie zacznie drążyć tej sprawy, będą te dwie książki funkcjonowały.

Jeżeli książki są w dwóch miejscach i teren, pokrywany przez każdą książkę jest choć w części wspólny, to takie rozwiązanie jest absolutnie niedopuszczalne. Koło we własnym zakresie powinno doprowadzić do zgodności z przepisami. KR i WZ mają pole do popisu. Można też interweniować w ZO PZŁ.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.