strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Marian Władyka
Data: 10/05/2011
Publikacja: 11/05/2011
Pytanie: Posiadam odstrzał indywidualny na odstrzał dzików do 50 kg. W dniu 27.02.2011 odstrzeliłem odyńca o masie 85 kg. Zarząd zawiesił mnie w polowaniu na dziki na okres trzech m-cy: marzec, kwiecień i maj. W uchwale WZ nie ma zapisu o zawieszaniu za odstrzał odyńców jest zapis tylko o lochach prowadzących. Proszę o wypowiedź w zakresie odwołania od decyzji Zarządu.

Odpowiedź:
Odstrzał z wpisem na dziki do 50 kg jest naruszeniem rozporządzenia o warunkach wykonywania polowania, które nakazuje wpisywanie zwierzyny wg nazewnictwa rocznego planu łowieckiego. Dziki można wpisywać jako warchlaki, przelatki lub pozostałe. Jeżeli zarząd narusza rozporządzenie, to nie może wymagać przestrzegania nieprawidłowego wpisu. Nie znam uchwały WZ w sprawie zasad wydawanie odstrzałów w kole, a wiec trudno byłoby wskazać, co jeszcze powinno być w odwołaniu do WZ.

Może dobrym pomysłem byłoby udanie się do ZO i zapytanie się łowczego okręgowego, co robić, jeżeli zarząd wystawia odstrzał niezgodnie z w/w rozporządzeniem i kara za nieprzestrzeganie tego nieprawidłowego wpisu.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.