strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Mirosław
Data: 27/05/2013
Publikacja: 27/05/2013
Pytanie: Czy zarząd koła może zawiesić w prawach członkowskich na rok za złe wpisanie daty pozyskania lisa (kolega po prostu pomylił się o jeden dzień i w książce jest ten lis wpisany jako np. pozyskany 10.01 a w upoważnieniu jest wpis 11.01). Jakie może podjąć kroki by się odwołać, dodam tylko że kolega tych lisów pozyskał ok. 20 i w jednym wpisie się pomylił.

Odpowiedź:
Dziwne to koło, w którym za taką pomyłkę myśli się o karach i to karach zawieszenia. Niech się zarząd cieszy, że jest ktoś, kto strzela tyle lisów i daje życie zwierzynie drobnej tępionej przez lisy. W normalnym kole nikt by nawet nie zauważył, że daty odstrzału jednego lisa różniły się w upoważnieniu i książce.

Zgodnie ze statutem zarząd może za każdą duperelę karać zawieszeniem w prawie do polowania do roku czasu. Złożenie odwołania do WZ wstrzymuje karę i myśliwy ma pełne prawo do polowania. Gdyby WZ podtrzymało karę, to zaczyna ona swój bieg, ale mam nadzieję, że w ZO PZŁ w tym okręgu siedzą mądrzejsi niż w zarządzie ludzie i jest szansa na uchylenie kary w trybie nadzoru.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.