strona główna forum dyskusyjne


Pytał: Fousek
Data: 21/10/2006
Publikacja: 26/10/2006
Pytanie: Czy zarząd koła łowieckiego może przesuwać termin rozpoczącia polawania np. na kaczki z 15.08 na 20.08? Jeśli tak to o ile wcześniej członkowie koła powinni zostac poinformowani o takiej zmianie?

Odpowiedź:
Formalnie rzecz biorąc zarząd nie ma uprawnień do przesuniecia polowań indywidualnych na kaczki z 15 na 20 sierpnia. Może to zrobić walne zgromadzenie koła, ale najczęśsciej zdarza się, że zarząd nie pytając WZ podejmuje takie decyzje.

Szeregowy członek koła mało może poradzić na taka decyzję zarządu, bo może ja tylko zaskarżyć do WZ. Jeśli jednak wiekszość członków koła akceptuje taką zmianę, to i na WZ nic nie uzyska, bo WZ to właśnie członkowie koła. Nawet gdyby WZ nie akceptowało takiej decyzji, to oprócz nie udzielenia absolutorium lub odwołania, nie ma żadnych sankcji w stosunku do członków zarządu, a wątpię, żeby tych najdalej idacych chciało w takiej sprawie stosować. Może co najwyżej uchwalić, że zarząd nie ma prawa przesuwać początku sezony na kaczki, ale i tak będzie to obowiązywało w następnym roku.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.