strona główna forum dyskusyjne


Pytał: anonim
Data: 20/11/2006
Publikacja: 27/11/2006
Pytanie: Co można zrobić, gdy łowczy nie chce wydac myśliwemu upowaznienia do wykonywania polowania indywidualnego, choć ten placi skladki i wywiązuje sie ze wszystkich zadaż nałożonych na niego przez zarzad? Czy w przypadku kolejnej prośby o wydanie odstrzalu łowczy dalej nie wyda odstrzalu, trzeba napisać skarge na łowczego do rzecznika dyscyplinarnego?

Odpowiedź:
Wpierw pisać do zarządu, a od stanowiska zarządu odwoływać się do WZ. Pisanie do rzecznika ma sens tylko w sytuacji, w której działania łowczego są ewidentnie nie podparte żadnym argumentem i robi to żeby szykanować Kolegę. W przypadku zwrócenia się do rzecznika dyscyplinarnego, jeżeli cały zarząd uważa, że są przesłanki, żeby kolega nie miał odstrzału, to rzecznik przychyli się najprawdopodobniej do ich stanowiska, choć to zależeć będzie od tych przesłanek.

Dodatkowo, jeżeli nie będzie miał Kolega poparcia innych członków koła, to tego typu wystąpienia do rzecznika, którym rzecznika nie nada biegu, zostaną przyjęte jako godzenie w dobre imię koła i szybko stanie się Kolega czarną owcą, której koło będzie chciało się pozbyć.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.