strona główna forum dyskusyjne


Pytał: jacyna2
Data: 06/04/2008
Publikacja: 07/04/2008
Pytanie: Czy myśliwy posiadający uprawnienia do polowania w danym obwodzie, przebywający w tym obwodzie samochodem z bronią w pokrowcu i znajdującą się w bagażniku auta, poluje w tym momencie, czy nie?

Odpowiedź:
Jeżeli nie ma innych przesłanek, oprócz broni w futerale i w samochodzie, wskazujących na możliwość wykonywania przez niego polowania w tym czasie, to samo posiadanie broni w futerale i w bagażniku samochodu nie jest wykonywaniem przez niego polowania i nie musi być odnotowane w książce ewidencji. Jeżeli jednak byłyby jakiekolwiek inne przesłanki wykonywania polowania, np. zaparkowanie w lesie, jazda po leśnych drogach, strój myśliwski, tropienie, etc., to samo złożenie broni w bagażniku i futerale nie może być usprawiedliwieniem. Taka osob wykonuje polowanie i musi być wpisana do książki.

Typowym przykładem braku konieczności wpisania się do książki, będzie przejazd szosą przez obwód, np. w drodze na polowanie do innego obwodu czy koła, albo jazda do rusznikarza, czy na strzelnicę, z tym, że taki przejazd szosą nie musi być oczywiście usprawiedliwiany w/w okolicznościami, które wskazuję jako przykładowe. Mając broń w futerale i w bagażniku, to ani w miejscowości, czy wsi, ani na szosie, nie można być podejrzewanym o wykonywanie polowania.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.