strona główna forum dyskusyjne

Załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 11/2012
z dnia 17 października 2012 roku

Regulamin Ligi Strzeleckiej 2013

 1. Liga jest dwustopniowa, pierwszy etap jest eliminacją drużyn i zawodników do spotkania finałowego, które jest otwartymi Mistrzostwami PZŁ. Wszystkie zawody ligowe należą do imprez centralnych i odbywają się zgodnie z "Prawidłami strzelań myśliwskich ...." Punktów zdobytych w eliminacjach nie dolicza się do wyniku uzyskanego w finale zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej. Na eliminacyjnych zawodach ligi oraz w finale można zdobywać wawrzyn strzelecki.
 2. Zawody odbywają się w czterech regionach.
 3. W każdym z regionów wymienionych w p. 2 odbywają się zawody ligowe między drużynami reprezentującymi zarządy okręgowe w granicach regionu.

  Region I 1. Bydgoszcz
  2. Gdańsk
  3. Gorzów Wlkp
  4. Konin
  5. Koszalin
  6. Piła
  7. Poznań
  8. Słupsk
  9. Szczecin
  10. Toruń
  11. Włocławek
  12. Zielona Góra
  Region II 1. Białystok
  2. Ciechanów
  3. Elbląg
  4. Łomża
  5. Olsztyn
  6. Ostrołęka
  7. Płock
  8. Siedlce
  9. Skierniewice
  10. Suwałki
  11. Warszawa
  Region III 1. Bielsko - Biała
  2. Częstochowa
  3. Jelenia Góra
  4. Kalisz
  5. Katowice
  6. Legnica
  7. Leszno
  8. Łódź
  9. Opole
  10. Piotrków Tryb.
  11. Sieradz
  12. Wałbrzych
  13. Wrocław
  Region IV 1. Biała Podlaska
  2. Chełm
  3. Kielce
  4. Kraków
  5. Krosno
  6. Lublin
  7. Nowy Sącz
  8. Przemyśl
  9. Radom
  10. Rzeszów
  11. Tarnobrzeg
  12. Tarnów
  13. Zamość


 4. Zawody pierwszego etapu polegają na przeprowadzeniu trzech spotkań z udziałem wszystkich drużyn regionu.
 5. Skład drużyny wynosi 6 osób i może być zmienny, to znaczy, że na każdych zawodach mogą występować inni zawodnicy. Udział w drużynie jest dobrowolny W drużynie może startować mniejsza ilość zawodników, ale wówczas za brakujących zawodników dolicza się zero punktów. W każdych zawodach eliminacyjnych mogą brać udział zawodnicy indywidualni z regionu , którzy każdorazowo mogą uzupełniać listę startujących do 120 osób. Reprezentantem okręgu może być jedynie myśliwy zamieszkały w okręgu (płacący składkę w okręgu)
 6. Prowadzony jest ranking drużyn. W klasyfikacji drużynowej liczą się wyniki wszystkich sześciu zawodników, a do rankingu bierze się wyniki wszystkich trzech spotkań.
 7. Na zakończenie rozgrywek ligowych w drugim etapie odbywa się "finał ligi strzeleckiej" (impreza jednodniowa). W zawodach tych bierze udział 20 drużyn, po trzy najlepsze z regionu oraz osiem, które mają najlepszy wynik spośród wszystkich pozostałych niezależnie od regionu.
 8. Drużyna, która zajmuje I miejsce w zawodach finałowych otrzymuje tytuł drużynowego mistrza PZŁ w klasie otwartej, a zajmująca II miejsce tytuł drużynowego wicemistrza.
 9. Zawodnik, który zajął pierwsze miejsce otrzymuje tytuł indywidualnego mistrza PZŁ, a zajmujący drugie miejsce tytuł wicemistrza.
 10. Zarząd Główny PZŁ przyznaje corocznie zarządom okręgowym prawo organizacji zawodów finałowych i eliminacyjnych w przyszłym sezonie.
 11. Zawody ligowe powinny odbywać się w czterech regionach w tych samych dniach.
 12. Koszty. Zarządy okręgowe organizujące zawody ponoszą koszty rzutków, eksploatacji strzelnic i organizacji zawodów. Zawodnicy reprezentujący okręgi ponoszą koszty amunicji, dojazdu i pobytu. Zawodnicy startujący indywidualnie ponoszą koszty amunicji, dojazdu i pobytu oraz płacą wpisowe. Koszty, które zostały poniesione przez organizatora, pomniejszone o sumę wpłat wpisowego powinny być refundowane w równych częściach przez zarządy okręgowe, których reprezentacje biorą udział w zawodach.
 13. Nagrody:
  • za pierwsze 3 miejsca w zawodach w regionie dyplomy i puchary dla drużyn i zawodników indywidualnych,
  • za pierwsze 3 miejsca w finale dla drużyn i zawodników indywidualnych, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.


Stary Regulamin Ligi Strzeleckiej z 2005

Opracował Bogusław Bauer
Członek KŁ Łoś w Gostyninie
19 kwietnia 2004

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.